Öfkeden Çözülme / Cem Kozlu

Kitap tanıtımlarımıza bu bölümümüzden ulaşabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
prensess
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Öfkeden Çözülme / Cem Kozlu

Mesaj gönderen prensess »

LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!

Öfkeden Çözülme
Dr. Cem Kozlu
Türkiye İş Bankası Yayınları

'Öfkeliyim; çünkü çocuklarımız bizler yüzünden yaşamlarına çok daha diplerden başlayıp, gerektiğinden çok daha dik bir yokuşu, çok daha kısa bir sürede çıkmak zorunda kalacaklar. Onlara bırakacağımız mirasla övünemiyorum.

İsyan ediyorum; çünkü özellikle son on yılın israf ve ihmalleri bizim kuşağımızın en verimli ve bir yerde de son demlerini götürdü. Artık önümüzde yapılmış hataları telafi edecek onlarca yılımız yok...

Korkuyorum; çünkü önümüzdeki ülkelerle aramızın açılması, arkamızdakilerin ise bize yaklaşmaları Türkiye'nin ulusal varlığını da tehdit edebilecek boyutlara yaklaşmakta.'

-Cem Kozlu-

Öfkeden Çözüme tüm kaynaklarına rağmen patinaj yapan, geri kaymaya, geri kalmaya, yarıştan kopmaya başlayan Türkiye'nin karanlık manzarasına ışık tutan bir kitap. Cem Kozlu geniş ilgi ve bilgi alanında yer alan pek çok konuyu dünyanın ve kendi coğrafyamızın ruh halini anlamak için bir araya getirip yoğuruyor ve bir Çözüm yolu üretmeye çalışıyor.
Arka kapak yazısı

:ok: :ok: :ok: :ok:
Kitabı daha bugün aldım okumaya fırsatım olmadı aslında kitabın arka kapağını bile okumaya fırsatım olmadı :D ben çok farklı bir kitap düşünmüştüm kapağına bakıp kitap almayın ki ben bunu asla yapmazken ani bir kararla almak zorunda kaldım kararszılıktan daha iyidir iyi-kötü bir karar bence ki bunu ben değil karakterim söylüyor :D ama içeriğine baktım bana yararının dokunacağına inanıyorum içinde Türkiye ve Dünyayla ilgili rakamlarla ifade edilmiş güzel cümleler var :D Kararımı yargılamamın sebebi ben siyaset içerikli kitaplar okumayı sevmem ki Kod adı:Atilla ve Reis adlı siyaset içeren kitaplarıda zorla okumuştum hiçde zevk almamıştım ama farkettim ki böyle kitaplar sizin dünyaya bakışınızı çok etkiliyor sizde sahip olduğunuz bakışı yenileştirmek,eklemelerde bulunmak istiyorsanız okumanızı öneririm

Kullanıcı avatarı
yosun*
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen yosun* »

güzel bir kitap zaten benim ısrarımla aldı prensess ;)
o okuyunca hemen bende okumayı düşünüyorum
paylaşım için teşekkürler