Ağaç Yaşken Doğrulur / Salim Koçak

Kitap tanıtımlarımıza bu bölümümüzden ulaşabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
prensess
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Ağaç Yaşken Doğrulur / Salim Koçak

Mesaj gönderen prensess »

:D Bİr KİŞİSEL GELİŞİM KİTABI DAHA

LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!

Ağaç Yaşken Doğrulur
Yazarı: Salim Koçak
Yayını: Nüve Kültür

Öncelikle adını sevdim kitabın.
Ağacı yaşken nedense hep eğdiriyoruz.
Doğrultmak daha güzel fikir bence de.
Emekli olduktan sonra Antalya'ya yerleşen ve günlerini üniversitelerde, okullarda konferanslar vererek değerlendiren gazeteci Salim Koçak, kitabına bu ismi uygun görmüş. Kendisini kutluyorum.
Çocukları, gençleri eğmek veya eğdirmek değil; düzgün ve doğru olmalarını sağlamaktır marifet. Dosdoğru, dimdik büyüsünler. Sağlayabiliyorsak bunu yapalım, bunun için gayret gösterelim.
Salim Koçak, kendi çocuklarının şahsında gençliğe adadığı bu kitabın ilk satırından son satırına kadar gençlerle sohbet etmeye devam ediyor.
Özgün, sevgi, hoşgörü, mutluluk ve başarıyı anlatıyor.
Konuşur gibi, düz cümlelerle.
Bir solukta okudum.
(...)
Yazar, "Başarılı olmanın peşini bırakmama başarısını göstermeliyiz" temel noktasından hareketle Atatürk'ten Abraham Lincoln'a, Dostoyevski'den Fatih Terim'e pek çok örnek veriyor.
Ağaç Yaşken Doğrulur, gençlere müthiş bir motivasyon kaynağı olarak önerebileceğim bir kitap.

(Arka Kapak)

:ok: :ok: :ok: :ok:
bir süredir üstünde durduğum kişisel gelişim kitaplarına bir örnek daha...Bunları uzun süredir okuduğumu farkeden arkadaşım 'ya artık gelişemedin mi? :D 'demişti kişisel gelişim kitapları sadece sizde olmadığını düşündüğünüz şeyleri öğrenebilmek için mi okunur?-Kesinlikle hayır sizde olan yanlışları görmek,yeni hayat görüşü edinmek,fikirlerinizi örneklerle savunabilme gibi birçok şey katabilir...Bir cinayet romanından şöyle bir alıntı yapamassınız ''Benjamin Franklin ne güzel demiş Kim seni kendinden daha fazla kandırdı?' diye değil mi?''Ama bir kişisel gelişim kitabında çok örnekleme ve bu örneklere ait sözler bulunduğundan çok şey öğrenir Neden ağaç yaşken eğrilsin ki?Yaşken doğrulması daha mantıklı değil mi :D Tamam şimdi onları bırakın ve NLP Ve Kişisel Gelişim uzmanı Salim Koçak ın Ağaç yaşken doğrulur kitabnı okuyun bence...''Başarı,Mutluluktur''sözünü her sayfasında doğruluğunu farkedeceğiniz bir söz olacak...Farkettim ki Birçok kişisel gelişim uzmanı kitaplarında ya da Bu tür değişim kitaplarında örneklere yer veriyor yani böyle örnekler konuyu anlatmanın bence de en iyi yolu çünkü sıkılmıyorsunuz size gelip şunları bunları yap demiyor zaten ilk sayfalardada yazar söyllüyor size bunu öğretmeyeceğim diye ama ben eminim ki bu kitabı okuduğunuzda başarı hakkında 'başarı Çok önemlidir' cümlesinden çok daha önemli şeyler öğreneceksinz ve bu kadar basit anlatabilinecek birşey olmadığını farkedeceksiniz Çünkü 'başarı Mutluluktur' siz kısa mutluluklarla anlık mı yaşamak uzun mutlulukları mı tatmak istiyorsunz?şu ilgimi çekti diğer kitaplarda not tutmak için illa arasına kağıt bulmak zorunda kalırdım bir kitabın arasında birsürü kağıt çok kötü bir görüntü yazar içinde her bölümden sonra not yazmanız için boşyerler bırakmış.Tabi kullanırsanız :D

Kullanıcı avatarı
yosun*
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen yosun* »

bu kitaba bugün başladım ve çok beğendim
ilgi çekici ve okurken çok eğleniyorum
çok şey kazandırıyor