Musa'nın Çocukları Tayyip ve Emine / Ergün Poyraz

Kitap tanıtımlarımıza bu bölümümüzden ulaşabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
prensess
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Musa'nın Çocukları Tayyip ve Emine / Ergün Poyraz

Mesaj gönderen prensess »

Resim

Musa'nın Çocukları Tayyip ve Emine
Yazarı: Ergün POYRAZ
Yayını: Togan Yayıncılık

Kitaba daha bugün başladım 46 sayfadayım Siyaset içeren kitaplar okumayı hiç sevmem fakat kitap çok ilginç yani bi an sizi sarıyor Başlarda;hiç Türküz diye konuşulmadığın hep Türk halkı diye konuşulduğunu ve bununda Başbakanın bilinçlice söylediğini yani aslında hiçbirzaman Türk olarak kabul etmediği düşüncesi öne sürülüyor yani okurken ben hayretler içinde kaldım yani ben bu kadarıda olmaz diyordum...yani şuana kadar birçok suçlamada bulunuldu tabi...soyuna sopuna kadar isimler araştırılmış,bunların ermeni mi rum mu olduğu soruşturulmuş ve buna göre sıfatlar hemen yapıştırılmış kitabın bir bölümünde bu araştırmaları Emin Çölaşan ' hiçbir zaman dininden,mezhebinden vs durumunu eleştirmek için söylemiyoruz olabir ' vs gibi bir cümleler kuruyor ama kitabın asıl yazarı Ergün Poyrazın kitabın başında olmama rağmen ben bunun tam tersi yönde yazdığını gördüm yani şu var ki kitapta Recep Tayyip Erdoğan'ın Emine Hanım'la olan tanışmasını anlatan birkaç kitaptan alıntı yazmış onun dışında bunu detayla Love Story(kitaptaki terim ben yazmadım :D) şeklinde yazanlarıda eleştirmiş şöle birşey var eleştrileri dinleyeceksin ama onlar sadece eleştri olarak kalcak yani ben kitabı yapılan eleştrileri bilmek,durumu anlayabilmek adına okumaya başladım ismide ilginç kitabın yani bi an neymiş bu diye başlıyor ve bırakamıyorsunuz birde ben arka kapaktaki Emin Çölaşan yazısında 'bana teşekkr edeceksiniz okuyunca' cümlesini görünce daha bir ilgiyle baktım bakalım teşekkr etmemi sağlayacak GERÇEK,İnandırıcı bilgiler varmı...

Genel;

AKP Genel Başkan Yardımcısı Murat Mercan yazarı ABD'de düzenlenen bir toplantıda CIA Ortadoğu Masası Şefi Richard Perle ve diğer istihbarat örgütlerine şikayet etmiştir.Yazarımız bu kitabında; Tayyip ve Emine Erdoğan'ın doğumundan bugüne kadar olan hayat hikayelerini.

Tayip ve AKP'nin İsrail, ABD ve İngiliz büyükelçi ve istihbarat örgütlerinin desteğinde nasıl gelişip serpildiğini görecek, TBMM'de yine bu ülkelerin lehine sergiledikleri faaliyetlerini okuyacaksınız. Tayyip'in Amerikan vatandaşlığı yanında, Arap kökenli olarak tanıttığı eşinin Arap değil, Yahudi soyundan geldiğini ibretle izleyeceksiniz.

Keza kendinin de Musa'nın soyundan geldiğini...Kitapta Yasin El Kadı-Tayyip, Tayip-Usame Bin Laden, Tayip-Ülker, Yasin El Kadı-Ülker ilişkilerini bulacaksınız.Tayyip'in mal varlığındaki inanılmaz artışlarla, belediye başkan maaşının yanında, belediye şirketlerinden huzur hakkı adı altında aldığı paraları göreceksiniz.

Tayyip'in belediye başkanlığı döneminde yapılanması hızlanan "geleceğin başbakanı ve cihat hazırlığının" TBMM'de geldiği son safhalara tanık olacaksınız.

Emin ÇÖLAŞAN

BU KiTABI OKUYUN

Elimde Ergün Poyrazın birkaç gün önce piyasaya verilen son kitabı...

"Musanın Çocukları Tayyip ve Emine." (Togan Yayınları.)

Okumaya başladım, elimden bırakamadım. Ergün Poyraz muhteşem bir araştırmacı. Akla hayale gelmeyen arşivlere balıklama dalıyor, inanılmaz belge ve bilgileri ortaya çıkarıyor ve yorumunu yapıp okurlarına sunuyor.

Bundan önce yazdığı "Patlak Ampul", "Refahın Gerçek Yüzü", "Kanla Abdest Alanlar" gibi kitapları da böyleydi.

"Musanın Çocukları Tayyip ve Emine"yi okurken şaşırdım.

Türkiyeyi kimlerin yönettiğini, onların geçmişini, yaşam öyküsünü, büyük sermaye ile aralarındaki parasal ilişkileri gerçi biliyordum ama böylesini, bu kadarını ve dahası, kitabın isminin niçin bu olduğunu Ergün Poyrazın kitabını bir solukta okuyunca öğrenmiş oldum!

Burada size daha fazla bilgi vermek istemiyorum.

Sizden ricam, bu sürpriz kitabı mutlaka okumanızdır.

Okuyunca bana teşekkür borcunuz olacak! Bir mesaj atıp teşekkür etmenizi bekleyeceğim.

Kullanıcı avatarı
reha37
Asi Üye
Asi Üye

Mesaj gönderen reha37 »

çamur at izi kalsın....

Kullanıcı avatarı
dikenüstünde
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen dikenüstünde »

evet reha37 ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen Veda »

Çok merak ettiğim bir kitaptı. İsmi değişik gelmişti. E-kitap şeklinde okuyorum, normal kitap gibi zevki çıkmasa da...
Okurken çok şaşırdığım yerler oldu. Çünkü yakıştıramadığım şeylerdi. Bazı yerlerde de çok saçma özellikler buldum. Yani fazlasıyla yerin dibine geçirilmişler ama bence gereksiz konular olmuş... Hem şaşırdım hem de eleştirdim... İsteyenler okusun bence!