İhaneti Gördüm... / Erdal Sarızeybek

Kitap tanıtımlarımıza bu bölümümüzden ulaşabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
Uyus
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

İhaneti Gördüm... / Erdal Sarızeybek

Mesaj gönderen Uyus »

İhaneti Gördüm......

Resim

İhaneti Gördüm
Yazarı: Erdal SARIZEYBEK
Yayını: Pozitif Yayıncılık

Türk yakın tarihini anlamak için o dönemi yaşayanların anılarını objektif bir şekilde yazmaları gerekir.Askerler,siyasiler,üst düzey bürokratlar başından geçenleri genç kuşaklara aktarırsa gelecekteki yaşanması muhtemel sorunların önüne geçebilir.Ülkemizde başından geçenleri objektif bir şekilde anlatan ve yazanlardan biri de emekli albay Erdal Sarızeybek`tir.PKK terör örgütünün 1980`lerden günümüze kadar sarmaşık gibi nasıl boy attığını be ona bilinmeden de olsa yardım eden siyasi,askeri tüm yetkililileri mercek altına alıyor.Turgut Özel`dan Recep Tayyip Erdaoğan`a askeri bürokrasiden diğer yetkililere bu sürece dahil olmuş herkes Sarızeybek`in kaleminden nasibini alıyor.

Kitabın bir diğer çekici noktası da Cem Ersever olayı. Ersever'i eroin işine kimlerin soktuğu, kimler tarafından öldürüldüğü, Doğu Anadolu'daki rantın nasıl ve kimler tarafından bölüşüldüğü ve kaçakçılık faaliyetlerinin nasıl organize edildiği kitapta ayrıntılı bir şekilde anlatılmış.
"İhaneti Gördüm" yakın tarihin kirli sayfalarını gösteren, PKK olgusunun perde arkasındaki isimleri yansıtan, bu ülkeye ihanet edenleri resmeden çarpıcı bir çalışma.

:ok: Sınır ÖteSi Hareketın Gündemde Olduğu Şu Zamanda Orada Neler Oluyor Niçin Oluyor Sorularına Oraları Tanımadan Cevaplarını Veremezsiniz.Herkez Çaresizliği Ve İhaneti Görecek Bence Bu Kitapta.Böyle Bir Kitap Yazdığı İçin Kutluyorum Kendisini.Ben Bir Solukta Okudum Hepsini Mükemmel Bir Kitap.Herkezede Tavsiye Ederim.

Kullanıcı avatarı
yosun*
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen yosun* »

paylaşım için teşekkürler uyus
çok şey öğrenebileceğimiz bir kitaba benziyor

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen Veda »

Çoğu siyasetçimizin de Erdal Sarızeybek'ten nasibini aldığını okumam bu kitaba olan merakımı artırdı...

İnşaallah bir gün okuyabilirim.
Teşekkürler uyus, bu güzel paylaşım için...