Kanatsız Kuşlar / Halim Bahadır

Kitap tanıtımlarımıza bu bölümümüzden ulaşabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
prensess
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Kanatsız Kuşlar / Halim Bahadır

Mesaj gönderen prensess »

Kanatsız Kuşlar

LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!

Kanatsız Kuşlar
(Kadınlar Babalarıyla Hesaplaşıyor)
Yazarı: Halim Bahadır
Yayını: Mavi Ağaç Yayınları

Yunan tragedyasında mitolojik kahraman Elektra, babasına öyle büyük bir sevdayla bağlıdır ki, annesine bile tahammül edemez ve onu öldürür. Akıl almaz, hayal ötesi gibi görünen mitolojik olayların fantastik kahramanları bilemediğimiz bir zaman ötesinden bize ayna tutuyor.

Babalarından yoğun bir ilgi ve sevgi gören kızlar, güven duymayı ve saf dürüstlükleriyle sevmeyi öğrenirler. Güven dolu sevmeyi ve sevilmeyi bilen kızlar ilerleyen yaşlarda ruhen pek sıkıntı çekmezler. Peki ya tersi olursa? Babalarından şiddet gören, annelerinin aldatıldığına şahit olan, ruhlarında travma oluşan kızların hali ne olur?

İşte yazar Halim Bahadır bu sorulara cevap arıyor. Bizzat babalarıyla sorunlar yaşayan kadınların hikayesini yazıyor.

Babalar ve oğullarının hikayesi çok anlatılmıştır sinemada, edebiyatta, ama babalar ve kızlarının hikayesi nedense yazar ve sinemacıların pek ilgisini çekmemiştir. Bu kitap edebi anlamda da ilk kez böyle bir konuya dikkat çekiyor.

Dünyadaki tüm Elektralar babalarını annelerini öldürecek kadar sevebilirler. Babalar kızlarını sevmezse ne olur? Cevabı elinizdeki bu kitapta.

:ok: :ok: Tek nefeste okuyacağınız -zaten 149 sayfa- ve etkileneceğiniz bir kitap.'Yahu neler varmış şu dünyada ' diyeceksiniz.Ben babamı şimdi çok çok daha fazla seviyorum ' Babalar kızlarını sevmezse ne olur?' sorusunu bana hiç sordurmadığı için (: