Şeytan Yemini / Jean-Christophe Grange

Kitap tanıtımlarımıza bu bölümümüzden ulaşabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
feraze_622
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Şeytan Yemini / Jean-Christophe Grange

Mesaj gönderen feraze_622 »

Resim

ŞEYTAN YEMİNİ

Yazan:Jean-Christophe Grange

Birbirinin benzeri cinayetler işlenmektedir. Bu cinayetlerin ortak noktaları, katillerinin öldükten sonra hayata döndürülmüş ve uzun süre komada kalmış insanlar olmasıdır. Öldürülen kişiler de, onların komaya girmesine sebep olan kişilerdir. Bir tür intikam cinayetleridir bunlar. Ancak bu kişiler gerçekten katil midir? Yoksa sadece verilen emirleri uygulayan birer piyon mudurlar? Avrupa'nın birbirinden uzak kentlerinde işlenen bu cinayetler nasıl bu denli benzerlik içermektedir? Yoksa katil tek bir kişi midir? Kendini şeytanın yerine koyan, kendini şeytan sanan biri. Belki de şeytan gerçekten yeryüzüne inmiştir.
Grangé, farklı bir bakış açısıyla kaleme aldığı "Kötülüğün Kaynağı" üst başlıklı üçlemesinin ikinci kitabı şeytan Yemininde soluk soluğa okunan şeytani bir kara kitap yazdı.
Polisiye gerilim gibi başlasa da insanın tüylerini ürperten metafizik unsurlar romanda öylesine güzel harmanlanmış ki tüm insanlığın ortak sorgulamaları olan iyilik, kötülük, şeytan, inanç, satanizm, din, arkadaşlık ve ölüm konularındaki zayıflıklarımız öylesine ince yerlerinden yakalanmış ki soluksuz bir okuma vaat ediyor.
Ölüm yolundan geri dönmeyi başaranlar deneyimlerinde hep aynı verileri anlatırlar. Uzun karanlık bir yol ve ucunda görünen parlak bir ışık.Ya o yolun sonunda parlak bir ışık yoksa?..
Öldükten sonra geri dönenler hep iyilikleri mi beraberlerinde getirirler?..
Ölüme Yakın Deneyim "diğer taraf"tan dünyaya neler taşır?..
Arafa yapılan yolculuktan herkes eskisi gibi mi döner?..
Araf yolcularını dünyaya kim, hangi şartla yolcu eder?..
Grangé nefes kesen sayfaların arasına metafizik ürpertilerin yanı sıra entomolojiyi, tıbbi, farmakolojiyi, böcekbilimi, kısaca bilimi yerleştirmekle, gerilim kadar gerçeklik ve mantık dengesinde de mükemmeli yakalamış.

DOĞAN KİTAP:FİATI:25.00.YTL

Hep kitapların arka kapaklarını okur, hoşumuza giderse alırız; ancak bir arkadaşımız okuyup da tavsiye ederse o zaman daha emin olarak alırız. İyimi, kötümü çok düşünmeyiz. Çünkü okuyan biri tavsiye etmiştir. Şöyle ki ben bu kitabı okudum, daha bitiremedim ama daha bitiremeden sizinle paylaşmak istedim. Kitap biraz korkutucu, gerilimli bir kitap ama harika. Acayip heyecanlı. Bugüne kadar hiç böyle bir kitap okumamıştım. İlk başta yalnızken falan okuyamıyordum ama sonra elimden bırakamadım korksam da (: Çok yabancı kelime var ama hep yanınızda bir kağıt kalem bulundurursanız not alır, internetten bakarsınız. Bilimsel şeylerde var gerçekten insanı hayrete düşüren... Neyse ya çok uzattım, uzun lafın kısası okumalısnız...
İyi okumalar...

Kullanıcı avatarı
Meriç
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen Meriç »

tavsiyen için teşekkürler eminim kitap güzeldir çünkü bende aynı yazarın "siyah kan" adlı kitabını okumuştum ve gerçekten muhteşem bi kitaptı ;) ;)

Kullanıcı avatarı
asi_kis
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen asi_kis »

ayy gerçekten süper okumam lazım:)

Kullanıcı avatarı
Rock.Angel
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen Rock.Angel »

süpersin saol