Aşk Yakalar Seni / Mehmet Coşkundeniz

Kitap tanıtımlarımıza bu bölümümüzden ulaşabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Aşk Yakalar Seni / Mehmet Coşkundeniz

Mesaj gönderen Veda »

Resim

Aşk Yakalar Seni
Yazarı: Mehmet Coşkundeniz
Yayını: Neden Kitap
Deneme

Herşey bitti artık dediğimiz zamanlar olmuştur; aşktan elimizi eteğimizi çektiğimiz her gün gökyüzüne bakıp iç geçirdiğimiz dar vakitler yorgunuyuzdur mutlaka hayatımızın bir bölümünde. Herşey birbirinin aynısıdır. Deniz bildiğimiz maviliktedir, güneş artık ısıtmaz içimizi temmuz sıcağında bile. Her gün bildik yüzlere aynı selamlar verilir ve her sabah üşenmeden taktığımız maskelerle yeni bir güne daha başlarız. Yeniden, yeniden yeniden... Oysa hiçbir şey yeni değildir; hatta aksine her gün hayatımız vir parça daha eskitmektedir. Heyecansuz, dinfin suspus bir hayatın sürgününde geçmektedir artık günlerimiz ve içimizden kimseye ne şikayet etmek gelir ne de buralardan çekip gitmek...

El ele tutuşmuş her sevgili bir parça daha içimizi burkar, her ayrılık şarkısı içimizi bir kez daha kanatır... Biten aşklarımızın hepsine bir türkü yakarız, artık geçmiş oldu hepsi diyerek...

Ve tam da her şeyden ümidi kesmişken çıkageliverirsin, özür diledim geç kaldım dersin. Başlarsın anlatmaya kendini. Hiçbir şey ses vermez olur, zaman durur; ama sen akmaya başlarsın içime doğru bir çağlayan gibi... İşte o an aşk yakalar seni...

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Re: Aşk Yakalar Seni / Mehmet Coşkundeniz

Mesaj gönderen Veda »

Diğer kitaplarını daha çok beğenmiş olsam da bu da iyiydi.
Bunlar da notlarım...

"Sen kaç istediğin kadar Sınırlar koy, duvarlar ör. En kuytu köşelere saklan. Kapat gözlerini, bakma hiçbir yere. Şiddetle karşı koy sana uzatılan ele. Kazanamazsın bu savaşı. Aşk gelmişse bir kez, ele geçirecektir seni..."

"Aşk şarap tadındadır. İlk yudumu gözlerinden içtim, ikincisini dudaklarından. Ellerinden içtiğim son yudumun tadı yıllarca gitmedi dudaklarımdan. Ve ben hiç korkmadım şarabın gazabından..."

"Ten candan, can da tenden gizli kapaklı değildir.
Mevlana "