İçinizdeki Öküze Oha Deyin! / Bülent Akyürek

Kitap tanıtımlarımıza bu bölümümüzden ulaşabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

İçinizdeki Öküze Oha Deyin! / Bülent Akyürek

Mesaj gönderen Veda »

Resim

İçinizdeki Öküze Oha Deyin!
Yazarı: Bülent Akyürek
Yayını: Kent Kitap
Edebiyat > Deneme-İnceleme

Kişisel Gelişim Kitapları tersinden bir Kuran gibi!
Kuran’ı tersten okuyan her insan bu kitaplardan yazabilir!
Şeytan, Kişisel Gelişimi kullanarak damarlarımıza sızıyor.
Bu kitaplar “Şeytanın İlmihal Kitapları” olmaya başladı.

Çok satan, çok okunan ve tartışılan “Yılgın Türkler’in Antimodernist yazarı BÜLENT AKYÜREK’ten bir kavga kitabı daha! AKYÜREK, bu kitabında Kişisel Gelişim Kitaplarının şeytana, kapitalizme hizmet ettiğini ve Kişisel Gelişim Kitaplarının bir nevi Satanist, Kapitalist kuşatması olduğunu ayet ayet Kuran-ı Kerim ile karşılaştırarak ispatlıyor. Ayrıca yazarın bu eseri, Neo-tasavvuf olma özelliğiyle de bir ilk...
İnsanın nefsini kışkırtan Kişisel Gelişim, hepimizi bir tüketim nesnesi haline getiriyor. Dinimizde “Kazanmak” ya da Kaybetmek” değil “Sevap” veya “Günah” vardır! Öyleyse başarıya endeksli bu kitaplar niçin çok satıyor anlamış değilim, din elden gitti mi yoksa?

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Re: İçinizdeki Öküze Oha Deyin! / Bülent Akyürek

Mesaj gönderen Veda »

Bunu da aldım ama daha başlamadım. Kitapçıdaki son kitabı ben almış oldum.
Adam çok sevindi. Kitabı tanıttı bana. "Bir sipariş daha verelim, çok sattı bu kitap." dedi.

Geçen baktım, getirtmişler.
:D

Kullanıcı avatarı
tarla__kusu93
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen tarla__kusu93 »

Okuduktan sonra bize de haber ver.Güzelse ben de okurum.
ben 15 tatilde İstanbulda aşk diye bi kitap var evde ablamın heralde onu okucam.Sonra bide yıllık ödev aldım edebiyattan.Ondada George Orwell -HAyvan Çiftliği'ni okucam özetlicem. :D

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen Veda »

Tamam, okuyunca yorumlarımı yaparım, paylaşırım sizlerle.

Babil'de Ölüm İstanbul'da Aşk sanırım dediğin kitap.
Çok güzel kitap ve de ağır.

Hayvan çiftliği'ni okumadım ama ödevinin sana mutlaka faydası olacaktır, eminim.

Kullanıcı avatarı
tarla__kusu93
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Evet.Babil'de Ölüm İstanbul'da Aşk bu kitap.Benim ablamın okumadığı aşk kitabı yok.Sevim Asımgil felan.Büssürü aşk kitabı okumuş.O kitapta onun.Geçen gün gördüm evde.

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen Veda »

Hımm, ne güzel işte. Örnek oluyor sana desene.
Ne yapıyor ablan, okuyor mu?

Kullanıcı avatarı
tarla__kusu93
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Ablam imam hatip lisesinde okudu.Geçen sene össye girdi.sözelde 240 puan yaptı.Okul puanıyla 322.Ama ilahiyat fakültesini kazanamadı.Şİmdi ilçede bir yurtta kızlara ablalık yapıyor.Kur'an kursu öğretmenliğine felan hazırlanıyo

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen Veda »

Hımm çok güzel. İyi puan almış ama İlahiyat gerçekten yüksek ve de zor.
(Ablamdan biliyorum.)
Hayırlısı olsun, Kur'an Kursu öğreticiliği de güzeldir. (Yine ablamdan biliyorum. :D )

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen Veda »

Okuyunca yorumlarımı yapacağımı söylemiştim. (Özellikle Betül'ün dikkatini çekebileceğini düşünüyorum.)

Ben açıkçası daha farklı bir kitap beklediğimi baştan söyleyeyim.
Sonrasında ise, cidden değişikti. Şu ana kadar okuduğum kitaplardan bambaşkaydı. Zaten Neo-Tasavvuf olması yönüyle bir ilkmiş kitap.

Yazar, batının icatlarına, gelişim özelliklerine ve bizim onlara taparcasına yaşamamıza hayli kızgın. Çok ince ve farklı noktalardan yakalamış bu bakış açısını. Bazen diyorum "Ne alaka?", bazen de "Evet, çok haklı."

Yani, biraz abartmış olduğunu görebiliyorum ama doğruları da çok. Ama zamanımız için de pek uyarlanabilir olacağını sanmıyorum.

Mesela, batılıların klozet kullanımı ile bizim tuvaletlerimiz arasında da bir karşılaştırma yapmış. Yani, onların gözü hep yükseklerde gibisinden.

Cidden, kişisel gelişimcilerin yeni bir "kişisel gelişim dini" oluşturduğunu vurguluyor. Kur'an ile alakası olmayan davranışlarda bulunmamız için bizi fişeklediklerini düşünüyor. En basitinden, kişisel gelişim kitaplarının en basit sloganları bile bunu ifade etmesinde yeterli. Yani, her işte bir hayır vardır düşüncesinin tamamen yobazlık olduğunu, bizim doğuştan her şeyi hak ettiğimizi yazan yazarlara karşı.

Ne kadar yorum yapsam kitabı tam anlamıyla ifade edemez sanırım. Okumak isteyenler okumalı...