Kraliçenin Pireleri / Tarık Tufan

Kitap tanıtımlarımıza bu bölümümüzden ulaşabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
dikenüstünde
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Kraliçenin Pireleri / Tarık Tufan

Mesaj gönderen dikenüstünde »

Kraliçenin Pireleri

Resim

Yazar: Tarık Tufan
Yayınevi: Profil Yayıncılık
Edebiyat

Gözlerin alabildiğine uzakları görebilmeli baktığında. Şehrin her bir köşesini ve her köşesinde başka bir hayata dönüşen gölgeleri fark edebilmeli. Sahici olan ne varsa ve içinde yaşamak adına bir giz taşıyan ne varsa fark edebilmelisin. Böylece zaman senin kollarında uzamalı. Bazen akrebi sımsıkı avuçlarında tutmalısın. Kimi zaman da bir yelkovanın sırtında savaşmalısın ara sokakların içinde. Gözlerin alabildiğine uzakları görebilmeli her baktığında. Gizli akıtılan gözyaşlarının, yarım kalmış hesabı hırslandırmalı yüreğini. Soğuk bir odada, eskimiş bir yatağa uzanmış ve kısık yanan bir lambaya saatler boyunca bakan bir adamın incinmişliğine dikkat kesilmelisin. Onurlu bir adamın incinmişliğiyle puslanmış sokaklarda yürüyüp ihanetin ayak izlerinde okumalısın hayatın kaypak yüzünü. Çekip giden bir kadının geride bıraktığı son hicaz hüzünleri özenle toplamalısın odanın içinde. Bir kristal bardağı tutuyormuşçasına özenle toplamalı ve mümkün olduğunca gözlerden uzak tutmalısın. Hırçın bir kuzey rüzgarı gibi esmeli bakışların kentin sokaklarında.

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Re: Kraliçenin Pireleri / Tarık Tufan

Mesaj gönderen Veda »

İlk defa ismini duyduğum bir yazar. Ama arka kapağındaki yazısı beni kendine çekmeye yetti sanırım. Sayende bir ğslup daha öğrenmiş oldum canım.

Teşekkürler, hem de çok teşekkürler canım...

Kullanıcı avatarı
dikenüstünde
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Re: Kraliçenin Pireleri / Tarık Tufan

Mesaj gönderen dikenüstünde »

Veda yazdı:
İlk defa ismini duyduğum bir yazar. Ama arka kapağındaki yazısı beni kendine çekmeye yetti sanırım. Sayende bir ğslup daha öğrenmiş oldum canım.

Teşekkürler, hem de çok teşekkürler canım...

Tarık Tufan'ın tv ve radyo programları da var ve harika bir insan demek bile yetmez bence...