İşaret / P. C. Cast, Kristin Cast

Kitap tanıtımlarımıza bu bölümümüzden ulaşabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen Veda »

Resim

İşaret
Yazarı: P. C. Cast, Kristin Cast
Yayını: Pegasus Yayıncılık
Edebiyat - Roman

YENİ BİR HAYAT, YENİ BİR AŞK...
TÜM DÜNYADA GENÇLERİN TUTKUNU OLDUĞU YENİ BİR VAMPİR SERİSİ

'Yüzümü ona çevirdiğimden beri bu kitap beni kendine esir etti. Tamamıyla muhteşem. İŞARET, ateşli, karanlık ve eğlenceli.'
—GENA SHOWALTER, Yazar

'İlk paragraftan itibaren bağımlısı oldum. Kitabı bir çırpıda bitirdim.'
—MaryJanice Davidson, New York Times bestseller yazarı

Aşırı derecede bağımlılık yapan bir vampir serisi
--Romantic Times

On altı yaşındaki Zoey, İz Sürücü tarafından İşaretlendiğinde, eski hayatının geride kaldığını anlamıştı. Şimdi artık, arkadaşlarından ve ailesinden ayrılıp çalışması gereken tek dersin Vampir 101 olacağı Gece Evi'ne yerleşmek zorundaydı.

Aşk, İhanet, Gerilim ve Rekabet dolu Gece Evi Serisinin İlk kitabı İŞARET sizi kendisine esir edecek.

GECE EVİ'NİN KARANLIK VE BÜYÜLÜ DÜNYASINA DAVETLİSİNİZ.

Kullanıcı avatarı
anamenia
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen anamenia »

ben bu kitabı 1-2 gündür görüp duruyordum meraktan da çatlayacaktım sonunda annem dışarı çıkmak isteyince balıklama üzerine atladım d&r dan zorla (tamam o kadar da büyük bir zorlama değil annem vampir serilerim olduğunu ve onlara bayıldığımı bilir :D )aldırdım.çok güzel bir kitap bir günden az bir sürede bitirdim...alışık olduğumuz vampirlere benzememekle beraber ekstra güçleri de var bu arkadaşın sadece 4 elementin bu kitapta o klasikleşmiş halinden kurtulduğunu ve bir okulun bile nasıl böyle güzel bir hale gelebileceğini söylemekle yetineceğim... en kısa zamanda size bir iki bölümünü yazacağım.her ne kadar ilk 4-5 bölümü biraz anlaşılmaz olsa da hemen kendinizi kaptırıp okumaya devam ediyorsunuz çünkü merak uyandırıyor acaba bu da ne diye ;)

Kullanıcı avatarı
anamenia
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

hazır vaktim varken dayanamadım yazıyorum ehe ehem:
bölüm bir
Tam,günümün bundan daha kötüye gidemeyeceğini başladığım bir anda okul dolabımın hemen yanında duran ölü adamı gördüm.Kayla,her zamanki k-gevezeliğiyle hiç durmadan konuşuyordu;adamı fark etmemişti bile yani ilk başta.aslında,şöyle bir düşününce konuşana kadar adamı hiç kimsenin adamı fark etmediğini hatırlıyorum.ki bu,benim uyum sağlamaktaki ucube yetersizliğimin yeni bi kanıtı olmalı.
EVET ARKADAŞLAR BU İLK PARAGRAFI BİLİYORUM SADECE İLK PARAGRAF MI YAZILIR DİYECEKSİNİZ AMA HEM SİZİ BİRAZ MERAKTAN ÇATLATICAM HEM DE SONRA İLK BÖLÜMÜ BİTİRİCEM YORULDUM DA... :gülegüle:

Kullanıcı avatarı
anamenia
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

hazır vaktim varken dayanamadım yazıyorum ehe ehem:
bölüm bir
Tam,günümün bundan daha kötüye gidemeyeceğini başladığım bir anda okul dolabımın hemen yanında duran ölü adamı gördüm.Kayla,her zamanki k-gevezeliğiyle hiç durmadan konuşuyordu;adamı fark etmemişti bile yani ilk başta.aslında,şöyle bir düşününce konuşana kadar adamı hiç kimsenin adamı fark etmediğini hatırlıyorum.ki bu,benim uyum sağlamaktaki ucube yetersizliğimin yeni bi kanıtı olmalı.
EVET ARKADAŞLAR BU İLK PARAGRAFI BİLİYORUM SADECE İLK PARAGRAF MI YAZILIR DİYECEKSİNİZ AMA HEM SİZİ BİRAZ MERAKTAN ÇATLATICAM HEM DE SONRA İLK BÖLÜMÜ BİTİRİCEM YORULDUM DA... :gülegüle:

Kullanıcı avatarı
GiudiZioSo
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen GiudiZioSo »

okunmalı bu kitapta !!

Kullanıcı avatarı
anamenia
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

evet canım kesinlikle okunmalı işte devamı:
"Hayır,ama Zoey,yemin ederim ki Heath maçtan sonra o kadar da sarhoş olmadı.Ona bu kadar sert davranmamalısın."
Aklım başka bir yerdeymiş gibi "Evet"dedim."Tabii."Sonra öksürdüm.bir kez daha.Kendimi berbat hissediyordum.Oldukça deli olan AP Biyoloji öğretmenim Bay Wise'nin gençlik vebası diye nitelediği hastalığa yakalanmak üzereydim.
Acaba ölecek olursam geometri sınavından yırtabilir miydim?Sadece hayalini kurabilirdim.
"Zoey,lütfen.Beni dinliyor musun?Bence sadece 4 bilemedin 6 bira içti ve 3 shot attı.Bunun konumuzla bir ilgisi yok.Eğer o aptal annen ve baban seni maçtan hemen sonra eve dönmeye mecbur etmeseydi belki de bir yudum bile içmeyecekti."
Birbirimize uzun ve acılı bir bakış attık.Annemin ve 3 sene önce evlendiği Üvey-Zavallının bana yaptıkları en son haksızlık konusunda tamamen hemfikirdik.K yarım nefeslik bir ara bile vermeden gevezeliğine kaldığı yerden devam etmeye koyuldu.

evet bu günlük benden bu kadar yazmıcam yoruldum diyim tekrar yazıyorum.hatta tekrar da yazabilirim ama emin değilim zaten bu gün kayıt oldum sınavla falan derken hiç vakitte bulamayabilirim.şimdi dışarı çıkıp malzeme alacak ve deprem çantası hazırlayacağız...bence siz de yapın :D

Kullanıcı avatarı
anamenia
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

bölüm bir
"Hayır,ama Zoey,yemin ederim ki Heath maçtan sonra o kadar da sarhoş olmadı.Ona bu kadar sert davranmamalısın."
Aklım başka bir yerdeymiş gibi "Evet"dedim."Tabii."Sonra öksürdüm.bir kez daha.Kendimi berbat hissediyordum.Oldukça deli olan AP Biyoloji öğretmenim Bay Wise'nin gençlik vebası diye nitelediği hastalığa yakalanmak üzereydim.
Acaba ölecek olursam geometri sınavından yırtabilir miydim?Sadece hayalini kurabilirdim.
"Zoey,lütfen.Beni dinliyor musun?Bence sadece 4 bilemedin 6 bira içti ve 3 shot attı.Bunun konumuzla bir ilgisi yok.Eğer o aptal annen ve baban seni maçtan hemen sonra eve dönmeye mecbur etmeseydi belki de bir yudum bile içmeyecekti."
Birbirimize uzun ve acılı bir bakış attık.Annemin ve 3 sene önce evlendiği Üvey-Zavallının bana yaptıkları en son haksızlık konusunda tamamen hemfikirdik.K yarım nefeslik bir ara bile vermeden gevezeliğine kaldığı yerden devam etmeye koyuldu.
"Ayrıca kutlama yapıyordu.Demek istediğim Birlik'i yendik!"K omzumu sarstı ve yüzünü yüzüme yaklaştırdı."Alo!Erkek arkadaşın..."
Üzerine öksürmemek için kendimi zor tutarak"Neredeyse erkek arkadaşım,"diye düzelttim.
"Her neyse.Heath bizim oyun kurucumuz.Tabii ki kutlama yapacak.Kırık Ok'un Birlik'i en son yenişinin üzerinden neredeyse milyon yıl geçti."
"Onaltı."Matematikte tam bir fiyaskoyum ama K'nın matematik konusundaki yetersizliği, yanında tam bir dahi gibi görünmeme yol açıyordu.
"Bir kez daha her neyse.Önemki olan,çocuk mutluydu.Onu biraz olsun rahat bırakmalıydın."
"Bence asıl önemli olan Heath'in bu hafta tam beşinci defa küfelik olması.Üzgünüm ama hayattaki birinci amacı kolej futbolu oynamaktan,altılık bira paketini kusmadan mide indirmeye dönüşen bir tiple çıkmak istemiyorum.Onca birayla şişmanlayacağından bahsetmiyorum bile."Öksürmek için durmak zorunda kaldım.Başım dönüyordu.Öksürük nöbeti geçince,kendimi ağır ve derin nefesler almaya zorladım.Gerçi geveze K durumun farkında bile değildi.
"Iyyykkkkk...Şişman bir Heath!Bu gözümün önünde canlandırmayı isteyeceğim bir manzara değil."
Yeni bir öksürük nöbetini pas geçmeyi başarmıştım."Onunla öpüşmek,alkole batırılmış bir çift ayağı emmekten farksız."
"Pekala,midem bulandı.Bu kadar seksi olması çok yazık doğrusu."
Gözlerimi çevirdim.K'nın tipik sığlığının beni ne kadar rahatsız ettiğini saklama zahmetine bile girmemiştim.
"Hastalandığın zaman o kadar huysuz oluyorsun ki.Her neyse...Öğlen yemeğinde Heath'i görmezden geldiğinde onun nasıl bir köpek yavrusuna dönüştüğünü tahmin bile edemezsin.Hatta..."
Sonra onu gördüm.Ölü adamı.Tamam,teknik anlamda 'ölü' olmadığını anlamam çok sürmedi.Adam ölüötesiydi.Yani bildiğimiz insan olmayan.Her neyse.Bilim adamları bir şeyler söyler,insanlar başka bir şeyler fakat varılan sonuç hep aynıdır.Adamın ne olduğu konusunda yanılmam mümkün değildi ve ondan buram buram yayılan gücü ve karanlığını fark etmesem bile,İşaretini, alnındaki safir mavisi hilali ve aynı derecede mavi gözlerini çevreleyen kördüğüm motifli dövmesini gözden kaçırmam mümkün değildi.Adam bir vampirdi ve bununla kalmıyordu.O bir iz sürücüydü.
Lanet olsun!Okul dolabımın hemen yanında duruyordu.
"Zoey,beni hiç dinlemiyorsun!"
Sonra vampir konuştu.Töresel kelimeleri aramızdaki boşlukta yankılanarak bana ulaştı.Tehlikeli ve baştan çıkarıcı.Tıpkı erimiş çikolatayla karıştırılmış kan gibi.
"Zoey Montgomerey!Gece seni seçti;ölümün doğuşun olacak.Gecenin tatlı sesine kulak ver.Kaderin seni Gece Evinde bekliyor."
Uzun beyaz parmağıyla beni işaret etti.Alnım acıyla patlarken Kayla ağzını açtı ve bir çığlık koyverdi.

:meşgul: olduğum için bir süre yazamaya bilirim senırım biraz heyecanlı bir yerde bıraktım ama ders çalışmam gerek ayrıca kitabı alıp kesinlikle okumalısınız ben elimde geldiğini yaptığımı düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
anamenia
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

İŞTE DEVAMI BÖLÜM BİR
"Ayrıca kutlama yapıyordu.Demek istediğim Birlik'i yendik!"K omzumu sarstı ve yüzünü yüzüme yaklaştırdı."Alo!Erkek arkadaşın..."
Üzerine öksürmemek için kendimi zor tutarak"Neredeyse erkek arkadaşım,"diye düzelttim.
"Her neyse.Heath bizim oyun kurucumuz.Tabii ki kutlama yapacak.Kırık Ok'un Birlik'i en son yenişinin üzerinden neredeyse milyon yıl geçti."
"Onaltı."Matematikte tam bir fiyaskoyum ama K'nın matematik konusundaki yetersizliği, yanında tam bir dahi gibi görünmeme yol açıyordu.
"Bir kez daha her neyse.Önemki olan,çocuk mutluydu.Onu biraz olsun rahat bırakmalıydın."
"Bence asıl önemli olan Heath'in bu hafta tam beşinci defa küfelik olması.Üzgünüm ama hayattaki birinci amacı kolej futbolu oynamaktan,altılık bira paketini kusmadan mide indirmeye dönüşen bir tiple çıkmak istemiyorum.Onca birayla şişmanlayacağından bahsetmiyorum bile."Öksürmek için durmak zorunda kaldım.Başım dönüyordu.Öksürük nöbeti geçince,kendimi ağır ve derin nefesler almaya zorladım.Gerçi geveze K durumun farkında bile değildi.
"Iyyykkkkk...Şişman bir Heath!Bu gözümün önünde canlandırmayı isteyeceğim bir manzara değil."
Yeni bir öksürük nöbetini pas geçmeyi başarmıştım."Onunla öpüşmek,alkole batırılmış bir çift ayağı emmekten farksız."
"Pekala,midem bulandı.Bu kadar seksi olması çok yazık doğrusu."
Gözlerimi çevirdim.K'nın tipik sığlığının beni ne kadar rahatsız ettiğini saklama zahmetine bile girmemiştim.
"Hastalandığın zaman o kadar huysuz oluyorsun ki.Her neyse...Öğlen yemeğinde Heath'i görmezden geldiğinde onun nasıl bir köpek yavrusuna dönüştüğünü tahmin bile edemezsin.Hatta..."
Sonra onu gördüm.Ölü adamı.Tamam,teknik anlamda 'ölü' olmadığını anlamam çok sürmedi.Adam ölüötesiydi.Yani bildiğimiz insan olmayan.Her neyse.Bilim adamları bir şeyler söyler,insanlar başka bir şeyler fakat varılan sonuç hep aynıdır.Adamın ne olduğu konusunda yanılmam mümkün değildi ve ondan buram buram yayılan gücü ve karanlığını fark etmesem bile,İşaretini, alnındaki safir mavisi hilali ve aynı derecede mavi gözlerini çevreleyen kördüğüm motifli dövmesini gözden kaçırmam mümkün değildi.Adam bir vampirdi ve bununla kalmıyordu.O bir iz sürücüydü.
Lanet olsun!Okul dolabımın hemen yanında duruyordu.
"Zoey,beni hiç dinlemiyorsun!"
Sonra vampir konuştu.Töresel kelimeleri aramızdaki boşlukta yankılanarak bana ulaştı.Tehlikeli ve baştan çıkarıcı.Tıpkı erimiş çikolatayla karıştırılmış kan gibi.
"Zoey Montgomerey!Gece seni seçti;ölümün doğuşun olacak.Gecenin tatlı sesine kulak ver.Kaderin seni Gece Evinde bekliyor."
Uzun beyaz parmağıyla beni işaret etti.Alnım acıyla patlarken Kayla ağzını açtı ve bir çığlık koyverdi.
Gözlerimin önündeki parlak lekeler nihayet dağıldığında,yukarı baktım ve K'nın rengi solmuş yüzünü bana bakarken buldum.
Her zamanki gibi aklıma gelen ilk aptalca şeyi söyledim."K,gözlerin tıpkı bir balığınkiler gibi kafandan fırlayacakmış gibi duruyor."
"Seni işaretledi.Ah Zoey.Alnında o şeyin çizgileri var."Sonra hıçkırığını bastırmak için titreyen elini bembeyaz dudaklarına bastırdı ama başlarılı olamadı.
Doğrulurken öksürüyordum.Başımda korkunç bir ağrı vardı ve tam kaşlarımın ortasına denk gelen yeri ovdum.Sanki büyük bir eşek arısı sokmuş gibi zonkluyor ve gözlerimin çevresine,taa elmacık kemiklerime kadar büyük bir acı yayıyordu.Kusacak gibiydim.
"Zoey!"K şimdi ciddi ciddi ağlamaya başlamıştı.Islak hıçkırıkların arasından konuşmaya çalışıyordu."Ah...Tanrım...O adam bir İz Sürücü'ydü-bir vampir iz sürücü!"
"K."Gözlerimi kırpıştırdım;başımdaki sancıdan kurtulmaya çalışıyordum.Ağlamayı kes.Ağlamandan ne kadar nefret ettiğimi biliyorsun."Onu rahatlatmak için uzanıp omzunu sıvazladım.
Otamatik olarak korkuyla geri kaçtı.
İnanamıyordum.Sanki benden korkuyormuş gibi,gerçekten de geri kaçmıştı.Gözlerimdeki acılı bakışı fark etmiş olmalıydı çünkü hiç vakit kaybetmeden o meşhur,nefessiz K-gevezeliğine girişti.
"Ah,Tanrım zoey!Ne yapacaksın?Oraya gidemezsin.O şeylerden olamazsın.Bu gerçek olamaz.Ben şimdi futbol maçlarına kiminle gideceğim?"
Bütün tiradı boyunca,bir kez bile bana yaklaşmamış olması gözümden kaçmamıştı.Beni gözyaşlarına boğulma tehlikesiyle karşı karşıya bırakan o mide bulantısı ve kalp kırıklığını bastırmak için kendimi zorluyordum.Gözlerim bir anda kuruyuvermişti.Gözyaşlarımı daklamak konusunda ustaydım.Olamk zorundaydım,ustalaşmak için üç sene gibi uzun bir zamanım olmuştu.

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen Veda »

Serinin devamı da tanıtıldı.

Kullanıcı avatarı
anamenia
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

evet biliyorum 1.kitap-işaret 2.kitap-ihanet 3.kitap-seçilmiş 4.kitap-vahşi 5.kitap-av 6.kitap-baştançıkarmak ya da çıkarılmak

3.kitabı bir türlü alamadım gitti
ama okuyacağım tavsiye ederim güzel bir kitap