İhanet / Kristin Cast, P. C. Cast

Kitap tanıtımlarımıza bu bölümümüzden ulaşabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen Veda »

Resim

İhanet
Yazarı: Kristin Cast, P. C. Cast
Yayını: Pegasus Yayıncılık
Dünya Edebiyatı » Roman

Bir Gece Romanı

KIŞKIRTICI BİR İHANET, ŞAŞIRTICI BİR TEHLİKE...

GECE EVİ SERİSİNİN BÜYÜLEYİCİ İLK KİTABI İŞARET’TEN SONRA İHANET KİTABINDA DA HEYECAN ARTARAK DEVAM EDİYOR

Zoey için Hayat harika bir şekilde akıp gitmektedir. O sonunda vampir tanrıçasının ona verdiği büyük güçlerle barışık hale gelmiştir ve okulun bir parçası olduğunu içtenlikle hisseder. Fakat ardından hesapta olmayan bir şey gerçekleşir: Küçük yaştaki çocuklar öldürülür ve bütün deliller Gece Evi’ni işaret etmektedir. Zoey kendisini eşsiz kılan yeteneklerin sevdiklerine karşı bir tehdit unsuru olabileceğini anlar

GECE EVİ SERİSİ’NİN İKİNCİ KİTABI İHANET SİZİ ESİR EDECEK

“Karanlık vampir dünyasında geçen olağanüstü etkileyici bir macera.”

—Romantic Times BOOKreviews

“Son zamanların en iyi gençlik romanı. Sosyal bir dışlanmış olmanın ve dostluğun muhteşem güzelliğini gösteriyor.”

—The Beltane Papers

Gece Evi serisinin ikinci kitabı İHANET ürkütücü, seksi, güzel, şaşırtıcı ve müthiş heyecanlı

Kullanıcı avatarı
anamenia
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen anamenia »

gerçekten de sürükleyici bir seri bu kitabını da aldım ve size de tavsiye ederim umarım bir an önce 3.kitap seçilmişi alabilirim

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen Veda »

anamenia, yorumun ve ilgin için teşekkür ediyorum. Çok sağol, bu ilgiyi özlemişim. :D

Kullanıcı avatarı
anamenia
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

bir şey değil asıl sen bana yazacakve yorum yapacak kitapları sürekli yazdığın için teşekkür ederim en azından elim boş kalmıyo :D

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen Veda »

Kalmasın diye uğraşıyorum ben de eller ama çok fazla okuyan yok.

Kullanıcı avatarı
anamenia
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

merak etme en azından bir çift el boş kalmıyor benim bu forumda en sevdiğim şeyler bir kitaplar 2 hayvanlar 3 oyunlar yani ilk girdiğimde baktığım ilk şeyler bunlar oluyor paylaşımların için sana çok teşekkür ediyorum hatta çok az olsa da minnetimi belirtmek için sana 10 kfl yolluyorum :D

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen Veda »

:D :D :D Ne azı, hiç gereği bile yoktu. Çok teşekkür ediorum.
Ben de girdiğim bir sitede ilk kitaplara bakarım. Arşiv genişse ya da bir gayret varsa incelerim. Yoksa geçerim direkt.

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen Veda »

kubra36 yazdı:
Veda yazdı:

İlk nefes, dizifilm diye bir sitede mi? Sanırım birisi kendi kendine tiyatro babında hikaye yazıyor. YAni bölüm bölüm de vermiş yazdıklarını. İçinde Bella ve Edward da var. Başka kişiler de var. Okumadım ama bayağı ilerlemiş.

evet,sanırım farklı şekilde kurgulanmış ama hiç hoş değildi.okumadım bile çünkü alacakaranlıktaki o çekim yok.cevabınız içinde ayrıca teşekkürler...bu arada ben açlık oyunları ve gece evi serisini bitirdim.4 ve 5 kitap türkiyede henüz yok ama ben netten 4 kitabı okudum ve süperdi.5 kitabı arıyorum bilginiz varmı?

kubra36 isimli üyemize cevabı buradan veriyorum;
Dediğin gibi 4 ve 5. kitap henüz yok Türkiye'de. 4'ü okumuşsun internetten ama 5 yok sanırım. Ben sadece tanıtımını buldum. Onu da şimdilik kısaca şöyle vereyim;

İlki 4:

Resim

Life sucks when your friends are pissed at you. Just ask Zoey Redbird – she’s become an expert on suckiness. In one week she has gone from having three boyfriends to having none, and from having a close group of friends who trusted and supported her, to being an outcast. Speaking of friends, of the two Zoey has left, one is undead and one is unMarked. And Neferet has declared war on humans, which Zoey knows in her heart is wrong. But will anyone listen to her? Zoey's adventures at vampyre finishing school take a wld and dangerous turn as loyalties are tested, shocking true intentions come to light, and an ancient evil is awakened.

Hayat ; arkadaşlarınız size kızdığı zaman iğrenç olabiliyor. Zoey Kızılkuş'a sorabilirsiniz. Şimdi o kan emme üzerine uzmanlaşmaya başladı. 1 hafta önce 3 erkek arkadaşı varken şimdi hayatında kimse yok üstelik ona güvenen ve onu destekleyen arkadaşları tarafından dışlanmış durumda. Arkadaşlardan bahsetmişken , Zoey'in kalan 2 arkadaşından biri yaşayan ölü diğeri ise işaretlenmemiş ve Neferet aleni bir şekilde insanlara karşı savaşta ve Zoey tüm kalbiyle bunun yanlış olduğunu biliyor. Ama herhangi biri onu dinleyecek mi? Zoey'in vampir okulundaki maceraları vahşi ve tehlikeli bir dönüşüm geçiriyor ve sadakat test ediliyor, şokedici amaçlar ortaya çıkıyor ve çok eski bir kötülük uyanıyor.

Bu da 5:

Resim

What if the hottest guy in the world was hiding a nameless evil, and all he wanted was you? At the start of this heart-pounding new installment of the bestselling House of Night series, Zoey’s friends have her back again and Stevie Rae and the red fledglings aren’t Neferet’s secrets any longer. But an unexpected danger has emerged. Neferet guards her powerful new consort, Kalona, and no one at the House of Night seems to understand the threat he poses. Kalona looks gorgeous, and he has the House of Night under his spell. A past life holds the key to breaking his rapidly spreading influence, but what if this past life shows Zoey secrets she doesn’t want to hear and truths she can’t face?

Not:Kitabın Türkçe baskısı daha çıkmadı./Özetin Türkçe çevirisi de aşağıda;

Ya dünyadaki en seksi adam içinde isimsiz bir canavar saklıyorsa ve onun tek istediği sizseniz? En çok satanlardan Gece Evi Serisinin yürek hoplatan bu bölümünün başlangıcında Zoey'nin arkadaşları ona geri dönüyor ayrıca Stevie Rae ve kırmızı çaylak artık Neferet in sırrı değiller ancak beklenmedik bir tehlike ortaya çıkıyor. Neferet yeni ve çok güçlü eşi kalona yı koruyor ve gece evindeki hiç kimse onun ortaya çıkarabileceği tehlikenin farkında değilmiş gibi görünüyor. Kalona göz kamaştırıcı görünüyor ve gece evini kendi büyüsü altına alıyor. Eski bir hayat onun hızla artan etkisini engelleyebilecek anahtarı elinde tutuyor ama ya bu eski hayat Zoey'e duymak istemediği ve aslında yüzleşemeyeceği sırları gösteririse ne olacak?

6, Tempted'mış fakat İngilizce olarak da açıklaması yokmuş. Çoğu Yurtdışındaki Türklerin çevirdiklerini okuyor, sen nerden okuyorsun bilmiyorum ama onlar yapıyormuş bu işi bazı sitelerde.

Resim

4 de Eylül 2009'da çıkacakmış, Türkçesi yani.

Kullanıcı avatarı
HayLaz_EjDer54
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen HayLaz_EjDer54 »

film tanıtma amacıylamı yolladın ben anlamadımda :D

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen Veda »

Yok, filmle ilgisi yok cevabımın. Arkadaşın biri bilgi istemiş de onu cevapladım.