Sarıkamış Beyaz Hüzün / İsmail Bilgin

Kitap tanıtımlarımıza bu bölümümüzden ulaşabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
TürkGenci
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Sarıkamış Beyaz Hüzün / İsmail Bilgin

Mesaj gönderen TürkGenci »

Resim
Sarıkamış/Beyaz Hüzün
Yazarı: İsmail Bilgin
Yayını: Timaş Yayınları
Roman - Tarih

-İsmail Bilgin’i kutluyorum, gerçek anılarla dolu olan bu roman okundukça şehitlerin ruhları şad olacaktır...
Prof. Dr. Bingür Sönmez
Sarıkamış Dayanışma Grubu Başkanı

Sarıkamış'la ilgili birçok bilinmeyen olay günışığına çıkarıyor... Harekât öncesi göz ardı edilen raporlar.. 31. ve 32. Tümen’in birbirleriyle çarpışması... Rus Çarı II. Nikolas'ın emir verildiği için tutuklanmaması... Osmanlı askerinin ve halkın tek vücut olarak açlığa, karakışa yani tüm imkânsızlıklara karşı gösterdiği insanüstü mücadele...

Milletlerin hafızalarında bazı yer adları âdeta mermere kazınmış gibidir. O yer adları, yıllar geçip gitse de milletlerin hafızasından silinmez. Her an hatırlanarak, nesilden nesile aktarılır. Bu yerlerden bazıları Galiçya, Yemen, Sarıkamış, Çanakkale, Dumlupınar ve Sakarya’dır.. Bu adlardan birini veya birkaçını duyduğumuzda gönül telimiz hep titrer, bir garip oluruz. Tarihimiz nice zaferlerle doludur. Zaferlerimizin yanında yenilgilerimiz de vardır. Bir millet, zaferleriyle övünürken, yenilgilerden de gerekli dersleri çıkarmaya çalışır...

Sarıkamış Harekâtı, her türlü imkânsızlıklar içinde, kırık bir ümidi gerçekleştirmeye yönelik, sonu hazinle biten bir harekâttır... Bu harekâtta askerimiz Rus’tan çok tabiat ile mücadele etmiştir. Bu topraklarda yaşayan herkesin ya bir akrabası ya da bir yakını bu harekâttan etkilenmiştir. Binlerce şehit kâh Ruslarla çarpışarak kâh iklimle, karakışla, imkânsızlıklarla mücadele ederek vatanı savunmuştur...

Bu kitap; okurları tarihin acılarla dolu bir sayfasına, bütün olanaksızlıklara ve karakışa rağmen Osmanlı askerinin vatanını korumak için inançla ve azimle savaşmasına tanıklığa davet eden bir hüznün hikâyesidir. Sarıkamış/Beyaz Hüzün'de bir hüznün hikâyesini, 90 yıldır unutulanları okurken kâh gururlanacak, kâh ağlayacaksınız...

LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!

:ok: :ok: :ok: :ok:
Güzel bir kitap. Tavsiye ederim.

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

bu kitap beni nadiren ağlatan birkaç kitaptan biri kitaptaki KURGU çok güzel konu çok güzel
herkesin okumasını tavsiye ederim milli bilincimiz için gerekli bir kitap saol paylaşım için...

Kullanıcı avatarı
TürkGenci
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesaj gönderen TürkGenci »

M.TUĞRUL yazdı:bu kitap beni nadiren ağlatan birkaç kitaptan biri kitaptaki KURGU çok güzel konu çok güzel
herkesin okumasını tavsiye ederim milli bilincimiz için gerekli bir kitap saol paylaşım için...

Katılıyorum..

Bu vatanın ne zorluklarla kurtarıldığını bir kez daha anladım. Ağlamadım desem yalan olur..