Arkadaşlar Arasında-Bir Genç Kızın Gizli Defteri 2 / İ.Ongun

Kitap tanıtımlarımıza bu bölümümüzden ulaşabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
meyra
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Arkadaşlar Arasında-Bir Genç Kızın Gizli Defteri 2 / İ.Ongun

Mesaj gönderen meyra »

Resim

Arkadaşlar Arasında - Bir Genç Kızın Gizli Defteri 2
Yazarı: İpek Ongun
Yayını: Epsilon Yayınevi
Gençlik

Arkadaşlar arasındaki ilişkiler öylesine çeşitlidir ki, rengarenk ipliklerle ince ince işlenmiş bir kanaviçeyi andırır.
Kimiyle dertlerde, kimiyle kahkahalarla, kimiyle düşüncede, kimiyle de koşulsuz destekte buluşuruz. Bazen anlaşarak, bezen çatışarak hem arkadaşımızı, hem kendimizi tanırız; gerçek dostumuzu ve özbenliğimizi buluruz. Özgürlüğümüzü keşvederiz.
Kanaviçenin bir yüzü güzelliklerle doluyken, öbür yüzü pek de o kadar düzgün değildir. Düğümler, sarkan iplikler vardır. Bu da insan ilişkilerinin öteki yüzüdür. İkiyüzlülüğü, kıskançlığı, çıkarcılığı yaşayıp öğreniriz kanaviçenin tersinden. Böylece hayatın ilk acı derslerini de yine arkadaşlarımızdan alırız.
Eğer sevinçlerimizi içimizde haset olmadan paylaşabiliyorsak, dertlerimizi gizlice sevinmeden bölüşebiliyorsak, böylece birbirimizi yanlışlardan koruyabiliyorsak, samimiyetle saygının ince çizgisini çizebiliyorsak, birbirimizi yargılamadan olduğumuz gibi kabul edebiliyorsak, dünyalara bedel bir dosluğa sahibiz demektir.
Aldığımız kadar verdiğimiz böylesi bir dostluk, çocukluktan ölüme dek insanoğlunun edinebileceği en büyük zenginlik, kişinin kendine verebileceği en büyük armağandır!!

:ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Kişisel yorumum : Serinin hepsini okudum. Yaşam boyunca çoğumuzun yaşadığı üzüntü, sevinç, öfke... gibi duyguları barındırdığı için insanı gerçekten de etkileyen bir seri. Okunması gerektiğini düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
ARENA
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen ARENA »

ben İpek ONGUN karşıtı bir insanım...

Dükkanımızda çok satan yazarlardan olmasına rağmen, okunmasını istemiyorum...

Çünkü kitaplarında incelediğim bazı kısımlarında ve okuyanlardan duyduğum kadarıyla Türk gençliğini Amerikan gençliğine dönüştürmeye çalışıyor... Tabi bu benim kişisel fikrim...

İpek ONGUN Yerli, Yazar

Hayatı ;
1961 yılında Amerikan Kız Koleji, Edebiyat Bölümü'nden mezun oldu. İpek Ongun,; yazı hayatına, 1980 yılında başladı.Gençlik romanlarından sonra, gençlere yaşama kültürü ve kişisel gelişim gibi konularda, yardımcı olmasını amaçladığı bir üçlü yazdı. Bu kitapların ilki 1991 yılında TÜYAP'ta "Altın Kitap Ödülü"nü aldı. Ayrıca gençler için yaptığı bu çalışmalar nedeniyle kendisine Rotary Kulübü tarafından "1995-1996 Meslek Hizmetleri Ödülü" verildi. 1998 yılında da Oriflame firmasının 250.000 kişilik bir halk jürisine yaptırdığı anket sonucu yılın en başarılı kadın yazarı seçildi. Evli ve iki kız çocuğu annesi olan yazar, yaşamına Mersin'de devam etmekte.
Resim

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Re: Arkadaşlar Arasında-Bir Genç Kızın Gizli Defteri 2 / İ.Ongun

Mesaj gönderen Veda »

Bir bakıma haklısın Reha.
Ben de bütün seriyi okudum ama dediğin gibi farklı yerlere sürükledi. Sanki Türkiye şartları yoktu, bizim kültürümüz, geleneğimiz, adetimiz yok olmuştu...

Kendini fazla kaptırmamak lazım...