Derin Devlet 1950 - 2007 / Cüneyt Arcayürek

Kitap tanıtımlarımıza bu bölümümüzden ulaşabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
yosun*
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Derin Devlet 1950 - 2007 / Cüneyt Arcayürek

Mesaj gönderen yosun* »

Resim

Derin Devlet 1950 - 2007
Yazarı: Cüneyt Arcayürek
Yayını: Detay Yayınları
Araştırma - Tarih - Türk Edebiyatı

"Derin devlet nedir? Derin devlet aslında kontrgerillanın başkalaşmasıdır? Her ülkede farklı adlarla anılan örgüt, NATO tarafından organize edilir. Faaliyetleri tüm ülkelerde Başbakan ve Cumhurbaşkanı düzeyinde izlenir. Elemanları, ağırlıklı olarak Panama ve Amerika'da eğitim görürler. 11 Eylül sonrasında NATO tarafından revizyondan geçirilmiş ve ellerindeki teknoloji iyileştirilmiştir. Şu an kendilerine ait özel hapishaneleri de vardır.

"Bu örgütler; sol siyasi güçlere karşı gizli bir savaş yürüttüler... Bir dizi terörist saldırı ve insan hakları ihlallerinde yer alıp, trenlerde ve pazar meydanlarında gerçekleştirilen bombalı katliamlardan (İtalya), rejim karşıtlarına sistematik işkence uygulanmasına (Türkiye), sağ kanat askeri darelerin desteklenmesinden (Yunanistan ve Türkiye) muhalif grupların paramparça edilmesine uzanan geniş bir saldırı yelpazesinde kullanıldılar.

Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen AsilKan »

derin devletin türkiye macerasını bilmek isteyenler için önereceğim kitap şudur ; mit' in gizli tarihi
yazar tuncay özkan...

Kullanıcı avatarı
yosun*
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen yosun* »

evet o kitap çok güzel ama hala başlayamadım
önerin için teşekkürler

Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen AsilKan »

başlamanı şiddetle öneririm...

evet insan görünce tırsıyor, kaç yüz sayfaydı ama şimdi iyiki de okumuşum diyorum.

şahane bir eser...