Aldatma Sanatı / Kevin D. Mitnick

Kitap tanıtımlarımıza bu bölümümüzden ulaşabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
reha37
Asi Üye
Asi Üye

Aldatma Sanatı / Kevin D. Mitnick

Mesaj gönderen reha37 »

Resim
Aldatma Sanatı
Yazarı: Kevin D. MITNICK
Çeviren: Nejat Eralp Tezcan
Yayını: ODTÜ Yayıncılık

Antivirüs yazılımları, yazılım ve donanım temelli güvenlik sistemleri, kameralar, manyetik kartlar, güvenlik görevlileri vs... bunların hiçbiri, devletlerin, şirketlerin ve şahısların bilgi güvenliğini garanti edemiyor.
Bilgisayar korsanlığı (hacker'lık) suçundan hapse giren, dünyanın ilk dijital suçlusu Kevin Mitnick, bilgi güvenliği konusuna artık diğer cepheden bakıyor: Dünyanın en pahalı güvenlik sistemlerinin birkaç basit telefon konuşmasıyla ve bilgisayar klavyesine bile el sürmeden nasıl alt edilebileceğini gösteren Mitnick, bilgi güvenliği sürecinin iyileştirilmesi için alınması gereken önlemleri sıralıyor. Bu, bir sihirbazın göz yanılsaması oyunları değil, tescilli bir toplum mühendisinin tecrübelere dayanan tavsiyeleri.
Şirketinizin yeni geliştirdiği ürünler hakkındaki bilgileri, rakiplerinizin, sizin ruhunuz bile duymadan ele geçirmelerini istemiyorsanız; ya da milyonlarca müşterinin kimlik ve hesap bilgilerini tutan bir finans kuruluşunda çalışıyorsanız, toplum mühendisliğinin ne olduğunu ve nasıl zararlar verebileceğini öğrenmek için bu kitabı mutlaka okumalısınız.
Elektronik posta kullanıyorsanız, internete giriyorsanız, herhangi bir şekilde bilgisayar ağları üzerinde kişisel bilgilerinizi tutuyorsanız ve bilgisayar aracılığıyla alışveriş ya da bankacılık işlemleri yapıyorsanız bu kitabı mutlaka okumalısınız.
Aldanmamak için aldatma sanatının inceliklerini öğrenmelisiniz.

:ok: :ok: :ok:
Dünya üzerindeki bir zamanların en büyük HACKER'larından olan ve bilişim suçundan dolayı hapse girmiş ilk kişi; Kevin MITNICK'ın yazdığı 'Toplum Mühendisliği' üzerine kitap... Bazı insanları aldatmak ve iş dünyasında rekabet etmek için telefon, mail ve sohbet yöntemiyle nasıl kandırdıklarını anlatıyor... Gerçekten de bazı insanların ne kadar zeki ve cesur olabileceklerini görüyorsunuz... Kevin MITNICK'in şuan hesap makinesi veya telefon kullanması yasak... Okumanızı tavsiye ederim...

Kullanıcı avatarı
yosun*
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen yosun* »

ilerde okumaya düşündüğüm kitaplar arasında
teşekkürler ;)

Kullanıcı avatarı
DMücahit
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen DMücahit »

bu tar kitaplar baya etkileyici olabiliyor.. ben de ilerde okumayı düşünüyorum..
iflasetme yolların adli kitaba benziyor olmalı..???

Kullanıcı avatarı
reha37
Asi Üye
Asi Üye

Mesaj gönderen reha37 »

ne alakası var yaw, iflas etmenin yollarını da tavsiye etmiyorum ayrıca, sevmiyorum "dünyanın en akıllı insanı"nı....

Ama bu kitabı tavsiye ederim, çok ilginç anılar var içinde...

Yorumlar için teşekkürler DMücahit, yosun*...