Tatile Çıkmak İçin En Önemli Neden

Hobilerinizi burada paylaşabilirsiniz...
Cevapla
Kullanıcı avatarı
denied
Aktif Üye
Aktif Üye
Mesajlar: 15
Kayıt: 30 Nis 2019 [ 22:27 ]

Tatile Çıkmak İçin En Önemli Neden

Mesaj gönderen denied »

Her insan biraz rahatlama hissi için bütün gün çalışır didinir. Sabah işe giderken akşam olup eve geldiğinde bacaklarını uzatıp kitabını okuyacağı anı hayal eder bazen de hafta ortasında hafta sonunda geçireceği keyifli anları düşünerek kendini rahatlatır, arzuladığı tek his özgürlüktür.
Bu ufak keyiflerin en keyiflisi yapılan yıllık izin ve uzun bir tatildir. O kadar çok zaman harcanır ki o tatili planlamak için. Düşünürken bile mutlu olur insan, planlarken bile ayakları yerden kesilebilir. Tatil böyle sihirli bir kelimedir bizim için. Sevdiğiniz bir arkadaşınızın karşısına geçin ve tatile çıkmak istediğinizden bahsedin nasıl da keyifle anlatır size, resmedin yüzündeki tebessümü ve huzuru, mutluluğun resmidir işte o. İnsan bu kadar kolay mutlu olabilir aslında.
Çok uzaklara gitmesine çok pahalı bir tatil geçirmesine gerek yoktur. Sadece kendine ait bir zaman dilimidir o, sadece kendisinin yönlendirebileceği ve yönetebileceği. Kimseden komut almadan, geç uyanışlardan korkmadan yatılan gecelerin sabahında rahat uyanmak nasıl da güzel bir duygudur.
Tatil Nasıl Olmalı?
Tatile çıkmak bazıları için uzun zamandır görmediği ailesinin yanına gitmek ve onlarla zaman geçirmektir. Bazıları için aylak aylak yapılan sabah yürüyüşlerin ardından arkadaşlarla birlikte uzun sohbetli kahvaltılar ve kitap okuyarak geçirilecek hesapsız saatlerdir. Bazıları için ise uzaklara gitmek farklı yerler keşfetmek değişik anlar deneyimlemektir. Nasıl olursa olsun tatil sizin istediğiniz ve planladığınız gibi olmalı çünkü sihir, planın sadece size ait olmasında gizlidir.
Tatile Çıkmak Neden Keyiflidir Tatil?
Hangi tatil size hitap ederse etsin, tatil yapmalı ve tatille beraber gelen rahatlamayı hissetmelidir ta derinlerde. Bu rahatlama her şeyi dışarıda bırakıp yeniden kendini şarj etmekten gelir. Uzaklaşır insan bir süreliğine kendine sıkıntı yaratabilecek unsurlardan ve tozpembe bir gözlük takıverir gözüne. En sıradan şeyler bile büyük bir lütufmuş gibi gelir insana tatildeyken. Çünkü zaman değerlidir. Kısa bir zaman dilimidir bu ve ufak tefek aksaklıklar bu güzel anı bozamaz, bozmamalıdır. Bazen mutlu olmaya ihtiyacınız olduğunda ama bunun için sebep bulamadığınızda en yakın zamandaki tatilinizi planlamaya başlayın. Hem hiçbir harcama yapmanızı gerektirmeyen sudan ucuz bir aktivitedir hem de sizi ummadığınız kadar çabuk keyiflendirir.
Gerekli bilgiler için ziyaret edebilirsiniz: LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!Cevapla