Hisleriniz güçlümü test edin bakalım

AktüelBilgi Ana Bölüm
Kullanıcı avatarı
büşra
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Hisleriniz güçlümü test edin bakalım

Mesaj gönderen büşra »

1- Uçakta bir erkekle kadının arasında oturuyorsunuz. Koltuğunuzun bir kolunu kadınla, diğer kolunu da erkekle paylaşmak zorundasınız. Kolu hangisi tamamen kendine alır?
a. Kadın
b. Erkek

2-Bir insanın konuşurken çok fazla ellerini kullanmasının anlamı nedir?
a. Durduğu yerde duramıyor
b. Kendisini ifade etmekte zorluk çekiyor
c. Oldukça duygusal birisine benziyor

3-Birbirlerini tanımayan bir erkekle bir kadın hava alanında yan yana oturuyorlar. Aralarında bir konuşma başladığını varsayalım. Bu konuşmayı ilk kim başlatmış olabilir?
a. Kadın
b. Erkek

4-Karşınızdaki kişi sizinle konuşurken sürekli dudaklarını yalıyor. Bunun anlamı ne olabilir?
a. Anlattıklarını kafasında resmetmek için uğraşıyor
b. Sizi baştan çıkarmaya çalışıyor
c. Söyledikleriniz onu başka dünyalara götürüyor

5-Omuzları çökük, hafifçe öne doğru yürüyen bir erkek gördünüz. Vücut şekli hakkında ne düşünürsünüz?
a. Kendine hiç güvenmiyor
b. Dünyanın kendi ekseni etrafında döndüğünü düşünüyor
c. Üzerinde çok büyük sorumluluk var

6-Bir tanıdığınız sizi çok sevimli bulduğunu söylüyor. Bunun anlamı sizce ne?
a. Sizi gerçekten sempatik buluyor
b. Size şirin görünmek için depüdüz yalan söylüyor
c. Sizin kafanızdaki yerini öğrenmeye çalışıyor

7-Bir insanın kaşlarını kaldırıp alnını kırıştırması sizin için ne ifade ediyor?
a. Yüz kaslarını çalıştırıyor
b. Sizinle dalga geçiyor
c. Sorunlara çözüm arıyor

8-Karşınızdaki kişi sizinle konuşurken, kollarını göğsüne kavuşturup, dimdik duruyor. Bu vücut şekli ne anlama geliyor?
a. 'Ben de seninle aynı fikirdeyim. Ne güzel düşünmüşsün'
b. 'Seni heyecanla dinliyorum. Bir süre düşünmem gerekiyor'
c. 'Senin düşündüklerine hiçbir şekilde katılmıyorum. Ben tam tersini düşünüyorum'

9-Konuştuğunuz kişi gözlerini sürekli sizden kaçırıyor, arada bir bakıp kafasını yukarı kaldırıyor. Bunun anlamı nedir?
a. Sizi can kulağıyla dinliyor. Konuştuğunuz konuyla ilgili tüm detayları hatırlamaya çalışıyor
b. Konudan tamamen uzakta, aklı ise karşı mağazanın vitrininde gördüğü ayakkabıda

10- Yeni taşınan komşunuzun kapısı önündeki koliler bir haftadır öylece duruyor. Ancak günler sonra çöpe atıldılar. Bu hareketin sizce anlamı nedir?
a. Nasıl olsa rahatsız olan birisi kolileri çöpe atacaktır diye düşünüyor
b. Muhtemelen kolilerin sizi rahatsız ettiğini düşünmüyor
c. Yeni komşunuz galiba düşüncesiz egoistin biri

PUANLAMA
A B C
1. 5 0
2. 2 5 2
3. 5 2
4. 5 0 2
5. 2 2 5
6. 5 0 2
7. 0 5 3
8. 0 2 5
9. 5 0
10. 1 5 1

1-15 PUAN
İnsan sarrafı olmanız imkansız. Çünkü insanların davranışları arkasındaki mesajları almakta zorluk çekiyorsunuz. İnsanlar hakkında çok çabuk fikir sahibi oluyor, sonra da dikkatsizliğinizden hayal kırıklığına uğruyorsunuz. İnsanların mimiklerini okumak istiyorsanız, bir aynanın karşısına geçin ve çeşitli yüz ifadeleri takının. İşe yaradığını göreceksiniz.

16-30 PUAN

Beden dili konusunda sezgileriniz son derece kuvvetli. Ancak bazen tahminlerinizin tutmadığını da itiraf edin. Öncelikle insanlar üzerindeki etkinizden emin olmalısınız. Unutmayın ki, her insan birbirinden zor ve karmaşık bir bulmacaya benzer. Onu çözmek için bayağı zaman ve emek harcamanız gerekiyor.

31-50 PUAN

Tebrikler! Siz tam bir insan sarrafısınız. İnsanları çok iyi tanıyorsunuz. Ya sezgileriniz çok güçlü ya da karşıdan gelen mesajı direkt alıyorsunuz. Bu kadar geniş bir sosyal çevreniz olmasına şaşırmamak gerekiyor. Ancak bu yeteneğinizin tehlikeli bir hal almamasına dikkat edin. İnsanlarla konuşurken onlara bir psikolog edasıyla yaklaşmayın.

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

42 çıktı ama inanmıyorum çünkü sırf bu yüzden çok kazık yedim..

Kullanıcı avatarı
cetin445
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen cetin445 »

benim 24 puan... 2-4-7 nci soruları cevaplamadım... şıklar yetersiz geldi...paylaşım için teşekkürler...

Kullanıcı avatarı
iSaR
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen iSaR »

Benimde 37 çıktı... :huh:

Kullanıcı avatarı
feraze_622
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen feraze_622 »

bendede 36 çıktı aslında doğru söylüyor evet karşımdaki insanın ne düşündüğünü anlarım bazen iyi oluyor bu bazen değil .paylaşım için teşekürler büşra.ben bayılıyorum bu testlere. :D

Kullanıcı avatarı
büşra
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen büşra »

bende seviyom böle testleri sevdiğim için paylaşmak istedim... :D
rica ederim ;)