4 Mahalleli Kasaba

AktüelBilgi Ana Bölüm
Cevapla
Kullanıcı avatarı
feraze_622
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye
Mesajlar: 476
Kayıt: 02 Eki 2006 [ 15:44 ]

4 Mahalleli Kasaba

Mesaj gönderen feraze_622 »

Küçük bir kasabanın dört mahallesi varmış.Birinci mahallede Evetama'lar yaşarmış.Evetamalar ne yapılması gerektiğini bildiklerini düşünürlermiş.Yapma zamanı geldiğinde ise ''evet,ama..'' diye cevap veririlermiş.Cevapları hep yanlış olurmuş.Suçu başkasına atmakta ustaymışlar.
İkinci mahallede Yapıcamlar yaşarmış.Ne yapacaklarını bilirlermiş.Kendilerini yapacakları şeye adım adım hazırlarlarmış,ama yapacakları sırada şanslarını kaçırdıklarının
farkına varırlarmış.Bu mahallede insanları dizleri dövülmekten yara bere içindeymiş.Yaşamı ertelememek için verdikleri kararları bile ertelerlermiş.
Üçüncü mahallede yaşayan Keşcilerin, hayatı algılama güçleri mükemmelmiş.Neyin yapılması gerektiğini en isabetli şekilde bilirlermiş ama,herşey olup bittikten sonra.Keşkecilerin de başları kanarmış hep , duvarlara vurmaktan!
Kasabanın en yeşil bölgesinde,en güzel evlerin olduğu mahallede ise İyikiyaptımlar otururmuş.keşkeciler bu mahallede yürüyüşe çıkar, etrafa hayranlıkla bakarlarmış.
Yapıcamlar keşkecilerle birlikte bu mahallede yürüyüşe çıkmak ister ama bir türlü fırsat bulamazlarmış.
Evetamalar ise mahallenin güzelliğini görmek yerine,ağaçların gölgelerinin yeterince geniş olmadığından,güneşin daha erken saatte doğması gerektiğinden şikayet ederlermiş.
İyikiyaptım mahallesindeki insanların kusuruda, beyinlerinde mazeret üretme merkezi olmayışıymış!...
:!: :!:Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye
Mesajlar: 1362
Kayıt: 28 May 2006 [ 12:59 ]

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

saol psikolojik bi yazı ruhsal buhramlar...

Kullanıcı avatarı
feraze_622
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye
Mesajlar: 476
Kayıt: 02 Eki 2006 [ 15:44 ]

Mesaj gönderen feraze_622 »

aslında daha çokders verici yani benim açımdan insan ne yapacaığını yaptıktan sonra ne olcağını ince hesaplar yapayım derken bir sürü fırsatlar kaçırabilir.hayata karşı sürekli uyanık olmalı. ve yaptığı şeyden asla pişman olmamalı .Rasulullah (s.a.v)''geçmişie fazla kederlenmekten,geleceğe endişelnmekten Allah'a sığınmamızı'' emrediyor bunu hep aklımızda tutalım.amaan konu neydi nereye gittim.

Kullanıcı avatarı
iSaR
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye
Mesajlar: 869
Kayıt: 09 Haz 2007 [ 13:30 ]

Mesaj gönderen iSaR »

Çok güzel bir hikaye sağol.... Sana 50 kfl benden... =D>

Cevapla