Tablodaki 500 yıllık sır

AktüelBilgi Ana Bölüm
Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Tablodaki 500 yıllık sır

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

Da Vinci'nin ünlü tablosunda, gizli şövalyeler ile bebekli bir adam figürü olduğu iddia edildi.
LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!

İtalyan bilgisayarcı, dahi ressam Da Vinci'nin ünlü "İsa'nın Son Akşam Yemeği" tablosunda, gizli şövalyeler ile bebekli bir adam figürü olduğunu iddia etti..

İtalyan bilgisayar uzmanı Slavisa Pesci, dünyaca ünlü ressam Leonardo da Vinci'nin "İsa'nın Son Akşam Yemeği" adlı tablosuyla ilgili ilginç bulgular elde ettiğini açıkladı. "Da Vinci'nin Şifresi" kitabına da konu olan tabloyla ilgili uzun süren bir bilgisayar çalışması yapan Pesci, tablonun ayna görüntüsünü alarak orijinalinin üzerine yerleştirdi. Diğer bir deyişle, özgün tabloda sola dönmüş bakarken duran İsa'nın yüzü, sağa çevrildi. Bilgisayar uzmanı Pesci, "Görüntülerde masanın son iki köşesinde oturan kişiler kırmızı giysilerine bakılırsa şövalye" derken, en ilginç bulgunun ise ayakta duran kişinin elinde bir bebekle görünmesi olduğunu söyledi.

'ZAMANLA AŞINMIŞTIR'
İtalya'nın ünlü ressam konusunda bir uzmanı olan Alessandro Vezzosi ise 15'inci Yüzyıl'a ait tablonun zaman içinde aşındığını ve görüntülerden bir sonuç çıkarmanın doğru olmayacağını kaydetti. Da Vinci'ni Şifresi kitabı da tabloyla ilgili birçok bilinmeyene yer veriyordu.

Kullanıcı avatarı
iSaR
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen iSaR »

Güzel bi Paylaşım... Da Vinci'nin Şifresi Kitabını da çok beğenerek okumuştum...Bu bilgiyi de bizimle paylaştığın için teşekkürler...
=D> =D> =D>

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

rica ederim isar kardeşim sağol....

ben de senin sözünü çok beğeniyorum