Amerika gündemi; "Baltacı Hafize" VİDEO

AktüelBilgi Ana Bölüm
Kullanıcı avatarı
reha37
Asi Üye
Asi Üye

Amerika gündemi; "Baltacı Hafize" VİDEO

Mesaj gönderen reha37 »

Resim

New York'ta bir markette çalışan Türk kızı Hafize (27), gece vardiyasında dükkanı basan soyguncuya tezgahın altında sakladığı balta ile karşılık verince ülkede günün haberi oldu.

[youtube][/youtube]

Olayı anlatan Hafize, "Defalarca soyulduğumuz için ’Yeter artık’ demeye karar verdim" dedi.

Giresunlu Hafize Şahin, 1.52 m boyunda ve 41 kilo ağırlığında, ufak tefek biri. Ama "mangal gibi yürek var" derler ya, öyle biri. Hafize Şahin, geç saatlerde çalıştığı aile marketlerine maske ile giren ve elindeki silahı kendisine doğrultup kasadaki paraları isteyen soyguncuya tezgahın altından aldığı baltayla saldırınca, tüm ülkede medyanın ilgi odağı oldu. Marketin güvenlik kameralarına yakalanan ve Amerikan televizyonlarında sabahtan beri defalarca gösterilen olay, şöyle gelişti:

Geç saatlerde iri cüsseli soyguncu, markete gelerek öfkeli ve tehditkár bir biçimde Hafize Şahin’den kasadaki paraları istedi. Hafize Şahin, hiç tereddüt etmeden tezgahın altındaki baltayı alıp korkusuzca soyguncuya arka arkaya salladı. Yüzünün önünde arka arkaya ışıldayan keskin balta karşısında büyük şaşkınlık yaşayan soyguncu, geldiği gibi kaçtı.

ARTIK YETER DEDİM

1998 yılında ailesi ile birlikte ABD’ye yerleşen Hafize Şahin, Giresunlu babanın beş kızından ikincisi. Yeni evli olan Hafize Şahin, Hürriyet’e yaptığı açıklamada, şöyle konuştu:

"En başta çok korktum. Ama silahın sahte olabileceğini, buna rağmen soyguncunun bana saldıracağını düşündüm. Sonra da tezgahın altındaki baltaya uzandım. Neden böyle bir tepki verdiğimi anlayamadım. Ancak o saatte kasada çok para vardı. Defalarca da soyulduğumuz için ’artık yeter’ demeye karar verdim."

Hafize Şahin’in silahını yüzüne doğrultulmasına rağmen baltayı defalarca soyguncuya doğru sallamasına ailesi de şaşırdı. Suffolk bölgesi polis dedektifi Edward Reily ise, daha önce böyle bir şey görmediğini, Hafize’nin nefsi müdafaada bulunduğunu söyledi. Reily, ancak bunu yapmadan önce iki defa düşünülmesi gerektiğini ve bu tip durumlarda soyguncuya istediği paranın verilmesinin doğru bir hareket olduğunu belirtti.

ARKAYA BAKMADAN KAÇTI

Kapüşonlu montla kendisini saklamaya çalışan soyguncu, Hafize’nin balta saldırısı karşısında arkaya bakmadan kaçtı.

ABD’DE GÜNÜN HABERİ OLDU

Hafize Şahin’in görüntüleri Amerikan televizyonlarında gün boyu yayınlandı. Şahin, ABD’nin en ünlü gazetecilerinden Diane Sawyer’ın ABC kanalı için hazırladığı "Good Morning America" programına da konuk oldu. New York Daily News, haberi "Soyguncu silah çekti, kasiyer balta" başlığıyla verirken, WCBS televizyonu da "Çelimsiz tezgahtar silahlı soyguncuyu baltayla savuşturdu. Hafize Şahin ufak tefek olabilir, ama Paul Bunyan (dev bir balta kullanan efsanevi bir ormancı) gibi balta sallayabiliyor" ifadesini kullandı.

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

türk ya bellii her halinden...... :heh: