c.başkanı kral ayakta karşıladı

AktüelBilgi Ana Bölüm
Kilitli
Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

c.başkanı kral ayakta karşıladı

Mesaj gönderen AsilKan »

Suudi Kralı Abdullah Bin Abdülaziz Al Suud, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün davetlisi olarak geldiği Ankara’da, Gül tarafından Esenboğa Havalimanı’nda karşılandı. Suudi Kral’ın uçaktan inişini aprona çıkarak bekleyen Gül, Kral Abdullah’ı samimi bir şekilde kucakladı.

Sezer’in Cumhurbaşkanlığı döneminde de Ankara’yı ziyaret eden Kral Abdullah, o dönemde Dışişleri Bakanı olan Gül tarafından yine havalimanında karşılanmıştı. Abdullah’ın ilk ziyaretinde Cumhurbaşkanı Sezer ise havalimanına gitmemiş ve Suudi Kralı’nı Çankaya Köşkü’nde kabul etmişti.

SESİ DUYULAMADI

83 yaşındaki Kral Abdullah, Cumhurbaşkanı Gül’ün makam otomobiliyle Çankaya Köşkü’ne ulaştı. Gül, Suudi Kral’ın elini tutarak, iki ülkenin milli marşlarının okunacağı platforma birlikte geçti. Marşların okunmasının ardından Kral Abdullah tören kıtasını denetledi. Bu sırada Çankaya Köşkü’nde 21 pare top atışı yapıldı. Kral Abdullah tören kıtasını sadece ‘Merhaba’ diyerek selamladı. Mikrofona rağmen ses yüksek çıkmayınca askerlerin bir bölümü kralı duyamadı.

Kral Abdullah, Başbakan Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Babacan ile görüşecek. Görüşmeler sırasında Türk tarafının PKK sorununu ve hac kotasını da dile getirmesi bekleniyor. Geceyi Ankara Swissotel’de geçiren Kral Abdullah temaslarının ardından bugün Ankara’dan ayrılacak.

VIP OTOPARK DOLUP TAŞTI

Suudi Kralı Abdullah’ın beraberindeki 75 kişilik heyet için kiralanan Mercedes, BMW ve lüks jeeplerden oluşan çok sayıda son model araç, Esenboğa Havalimanı’nın VIP bölümündeki otoparka sığmadı. Bunun üzerine araçların bir bölümü, havalimanının VIP bölümü dışındaki otoparklarına çekildi. Apronda itfaiye araçları ve ambulanslar hazır bekletildi.

--------------------------------------------------------------------------------

Gül’e madalya, Erdoğan’a nişan verdi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ankara’ya gelen Suudi Arabistan Kralı Abdullah onuruna Çankaya Köşkü’nde akşam yemeği verdi. Davet eşsiz gerçekleşirken öncekilerin aksine kadeh kaldırma töreni yapılmadı.

Kralın, Çankaya Köşkü’ne geç gelmesi nedeniyle yemek 50 dakika rötarlı başladı. Yemeğe Meclis Başkanı Köksal Toptan, Başbakan Tayyip Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt da katıldı.

Kral Abdullah ile el sıkışan Başbakan Tayyip Erdoğan’ın “Esselamün aleyküm” dediği duyulurken, ikilinin öpüşmesi dikkat çekti. Orgeneral Büyükanıt da İngilizce “Ekselansları, Türkiye’ye hoş geldiniz” diyerek selamladığı Kral’la bir süre sohbet etti.

Suudi Kral Abdullah konuşmasını masaya konan mini bir kürsüden ayağa kalkmadan yaptı.

İÇKİLİ YEMEK

Yemekte içki servisi de yapılırken konuklara, yuvalama çorbası, zeytinyağlı dolma çeşitleri, içli köfte ve börek çeşitleri, et ve balık ızgara, Akdeniz salata, karışık Türk tatlıları, Türk kahvesi ve çifte kavrulmuş lokum ikram edildi. Yemek sırasında TRT Ankara Radyosu Türk Sanat Müziği korosu kısa bir konser verdi.

Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanı Gül, Kral Abdullah’a Devlet Şeref Madalyası sundu. Kral Abdullah da Cumhurbaşkanı Gül’e Kral Abdülaziz Birinci Derece Madalyası, Başbakan Erdoğan’a da Kral Abdülaziz Nişanı verdi.

siz ne düşüürsünüz bilmem ama ben türkiyenin cumhurbaşkanı sıfatını taşıyan kişinin ayağına gitmesini içime sindiremedim. bu bence yapılmamalıydı. abdullah gülü kınıyorum.

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Re: c.başkanı kral ayakta karşıladı

Mesaj gönderen VSaBaH »

AsilKan yazdı: siz ne düşüürsünüz bilmem ama ben türkiyenin cumhurbaşkanı sıfatını taşıyan kişinin ayağına gitmesini içime sindiremedim. bu bence yapılmamalıydı. abdullah gülü kınıyorum.

Mustafa ben bazı konularda sizi anlamakta güçlük çekiyorum maalesef. Neden böyle düşündün bilemiyorum ama yazını baştan sona okudum ama Cumhurbaşkanımızı kınamanı gerektirecek bir mevzu görmedim. Sonuçta gelen kişi bir kral, ve Gül'de bir Cumhurbaşkanı olduğuna göre onu havaalanına giderek karşılaması kınanacak birşey değil aksine takdir edilecek bir mevzu. Bu Türk milletinin misafirperverliğini gösterir ki Kral Abdullah 83 yaşında diyorsun, mevki olarak büyüklüğü bir kenara bırakalım, yaş olarak kendinden büyük olması dolayısıyla bile gitmesi gayet doğal.

Mustafa sen belki bu konuda benim bilmediklerimi biliyorsun ondan bu şekilde bir konuşma yaptın belki ama yinede ben burada Cumhurbaşkanımızı suçlaman gereken bir sebep göremiyorum.
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
reha37
Asi Üye
Asi Üye

Mesaj gönderen reha37 »

Tek sorun Kral Abdullah'ın müslüman olması...

Konu bu...

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

reha37 yazdı:Tek sorun Kral Abdullah'ın müslüman olması...

Konu bu...

Nasıl yani anlayamadım? Reha. Müslüman olduğu içi ayağına gitmemesi mi gerekiyor?
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
reha37
Asi Üye
Asi Üye

Mesaj gönderen reha37 »

Yok abi,

Dünyanın her ülkesinin başbakanı, cumhurbaşkanı, kralı gelir; gündem böyle birşeye maruz kalmaz...

Ama Filistin, Arabistan vs. ülke oldu mu yorumlar birden değişiyor...

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

reha37 yazdı:Yok abi,

Dünyanın her ülkesinin başbakanı, cumhurbaşkanı, kralı gelir; gündem böyle birşeye maruz kalmaz...

Ama Filistin, Arabistan vs. ülke oldu mu yorumlar birden değişiyor...

Yahu onlara daha bi sıcak davranmamız lazım aslında. Sonuçta din kardeşiyiz değil mi? ;)
 !

Resim

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

asil kan öm ye bi gel....

Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen AsilKan »

o çok bilmiş şekilde konuşan arkadaşımız sayın reha 37 bana hangi cumhurbaşkanı kimin ayağına gitmiş onu bi sölesin.
müslümanlık ayrı şey devlet saygınlığı ayrı. adam müslüman diye kendi saygınlığımızı rencide etmemiz gerekmiyor arkadaş.otel odasına gidip görüşmüş c. başkanı. kral benim ülkeme geliyor ama benim c. başkanım ve başbakan onun ayağına gidiyor. böyle şey olurmu? tarihte ne zaman olmuş bu söleyin.
volkan bu protokol kurallarına aykırıdır. bu sebeple kınıyorum. sırf zengin diyte ve geçmişte kişisel ilişkileri olduğu için c. başkanı taşıdığı sıfatı unutarak hareket etti. be4nde bunu kınıyorum. ben bush un sarayına gidilmesinede karşıyım. ama bir abd düşmanı olarak o bile beni bu kadar rahatsız etmedi< bu kralın müslüman olduğunu düşünen engin bilgili arkadaşlar vehhabiliğn ne olduğunu bi öğreniversin. banma kışkırtıcı yorumlar yapma reha37. senin imanında bilginde beni sorgulamaya yetmez canım kardeşim... :oops:

Kullanıcı avatarı
reha37
Asi Üye
Asi Üye

Mesaj gönderen reha37 »

Yani bu haberi kendin mi koydun yoksa "çamur at izi kalsın" mantığıyla hareket edenlerden mi aldın bilemiyorum....

Ama şunu söyliyim ki çoğu konuda yanlış yoldasın, doğru yollarda bile yanlış şekilde ilerliyorsun... Örneğin bir Misak-ı Milli meselesinde bile Türklere yakışmayan şekilde bize ait olmayan yerleri bizimmiş gibi gösteren haritalar yayınlıyorsun....

Senin mesajlarına cevap yazmıyim, konularına bakmiyim diyorum ama ADAMI KIŞKIRTIYORSUN'!!!!!!!

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

Msn adreslerinizi isteyin orada tartışın burası çöplük değil....öm ile dewam edin iş hakaret boyutuna geldi..

konu kilit...

Kilitli