Önyargılı olmamak lazım...

AktüelBilgi Ana Bölüm
Kullanıcı avatarı
prensess
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Önyargılı olmamak lazım...

Mesaj gönderen prensess »

İşte Önyargılı olmamak için çok iyi bir örnek... yani oradaki jürinin o adam geldiğindeki yüz ifadesine lütfen dikkat edin dıştan görünüşüne bakarak o kişiyi yargılamış ve sanki ' ne işin var of sölede git 'dermişcesine bir bakışları var ama buna rağmen O, hayali olan ve bunun için geldiği şarkısını söyledi...beni çok etkiledi ve bi an kulağıma bana önyargılı olmamakla ilgili yapılan nasihatlar geldi ki ben önyargılarıma güvenirim yani önyargı bana göre sırf olumsuzluk değildir ama sırf bu yüzden yaptığım hatalarda oldu neyse eminim ki sizde etkileneceksiniz...pavarotti'den dinlemeye alışık olduğum Nessun Dorma şarkısını söylemiş bnce çokda güzel söylemiş ki bu zaten seyircinin alkışlarından ve jürinin önyargısını yalanlayan (ki bana göre)bu sese yaptığı yorumlardanda belli oluyor

[youtube][/youtube]

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

tipine göre yargılamışlar bana kalırsa ne kdar yanlış..yani tipinde ne war diyor olabilirsiniz şu war o adamı bu şarkıya layık görmemiş olabilirler...oysa pavarottti de kiloluydu niye yargılamadılar gerçi adam türkiyeyede geldiğinde tipine bakıp sesini beğenmeyip göndermişlerdi off neyse uzattım kısacası hakeden hakettiğinin karşılığını alır...

önyargı güzel birşey şahsi görüşüm nlp çok okuyanlar bilir kişileri tanımak bakımından ılımlı veya çekingen yaklaşmak bi mesafeden durmak ikili ilişkiler bakımından iidir..

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

ve hatta ii denk geldi forumda bi yazı onuda koyayım:

Bir bilgeye sormuşlar:

"Efendim, dünyada en çok kimi seversiniz?

"Terzimi severim," diye cevap vermiş.

Soruyu soranlar şaşırmışlar:

"Aman üstad, dünyada sevecek o kadar çok kimse varken terzi de kim oluyor?

O da nereden çıktı? Neden terzi?"

Bilge, bu soruya da şöyle cevap vermiş:

"Dostlarım, evet ben terzimi severim. Çünkü ona her gittiğimde, benim ölçümü yeniden alır. Ama ötekiler öyle değildir. Bir kez benim hakkımda karar verirler, ölünceye kadar da, beni hep aynı gözle görürler.

Kullanıcı avatarı
reha37
Asi Üye
Asi Üye

Mesaj gönderen reha37 »

''O'' yazdı: Bir kez benim hakkımda karar verirler, ölünceye kadar da, beni hep aynı gözle görürler. [/b][/color]

Bu videoyu foruma koyan Melda'ya,
Bu önemli anektodu öğrenmemi sağlayan Tuğrul'a

çok teşekkür ederim....

Her ikisi de öğrenilmeye değerdi....

Blog'umdan;

Kullanıcı avatarı
prensess
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen prensess »

Tuğrul Paylaşımn için teşekkrler Kimdi bilmiyorum ama bir iş adamı(Koç olablr) yanına alacağı insanlarla önce yemek yermiş.Gelen servisteki yemeğine bakmadan tuz atanlarıda kabul etmezmiş işe yani hiçbir konuda önyargılı olmamak gerek... beğenmenize sevndm.. bizimlle İnsan ilişkilerinde yaşadığım tecrübelerine dayanarak edindiğin bu önemli sonuçları paylaştığın için teşekkrler Reha diğer 2 madde de gerçekten çok önemli...