Üniversitelerde başörtüsü kaldırılması ile ilgili görüşünüz?

AktüelBilgi Ana Bölüm
Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

Sırma renginde pislik, dünyanın süsü püsü;

Bende tek aziz eşya, annemin başörtüsü ...

NECİP FAZIL KISAKÜREK

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

ÖYLE bi şiir gördüm üstadın şiiri o bile bu ldar kıymet weriyor bize laf düşermi.....

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

mef yazdı:msjlarınız okudum öncelikle sunu sölemeliiym tek taraflı bakıyosunuz ...bi karara öle bi kaptırmışsınız ki kendinizi...türban bence üniversiteye girmemeli simdi söle diceksiniz neden ...neden mi artık türban din için deil bi sembol için kullanılıoda ondan ... üniversitede dinin deil bilimin konuştgu bir yer ...neden böle bişeye göz yumalım ki ... basta bi yorum okudum ve yorumlayamadım bile türban giysinler cıplak dolaşmaktan iyidir gibi bişey ....cıplaklık kavramı öle mi ölcülüo ...o zman türbanlı insanlar neden mini etek gidip gayet acık ortlıkta dolasıo ... genelleme yapmışsınız türbanlılarla ilgili önce herkes bi görüşe otrsun her kafadan bi ses türban olsun dienler her sonucu düşünüo mu? yanınıza deil brz önünüze bakın bence...

Ben seni tanıyorum...!

sıfır yazdı: hadi senn annen kardeşim başı bağlı geldi SİYASAL UNSUR OLARAK GÖRÜPTE peki PKK lı ne yapsın siyasal unsur olarak görüyorsan??? PKK yandaşları PKK yı bir siyasal örgüt olarak görmüyor mu? o zmn üzerinde ALLAHIN BELASI aponun resmiyle mi gelirler yoksa farklı bi probaganda unsuruyla mı?...

sen türbanı siyasal unsurolarak görüpte serbest bırakıyorsan her türlü siyasal örgütlenmenin partinin unsuruna izin vermek zorundasın

Türban ne siyasal, ne dini bir unsurdur, olmamalıdır da... Yahu bizim siyasetçilerimizin düştükleri hatalara düşmeyelim arkadaşlar... Türbanın diğer giysilerden ne farkı var ki bi unsur yakıştırması yapıyoruz Allah aşkına....

sıfır yazdı:
VSaBaH yazdı:
Fehmicim sen dünyaya yeni geldiğinde borcun yoktu ama yürüyemiyordun... ÖZGÜR MÜYDÜN?

ben dünyaya geldiğimde borçsuz değildim... bu devletin borçları nerden ödeniyor loto fln mı oynanıyor hayır benm senn babanın sokaktaki adamın vergisiyle ödeniyor aslında albayraklara akmayı keserse o para ödenecekte...

Yahu tek taraflı düşünme! ABD'de doğduğunu düşün... ABD'li çocuklar borçsuz olduklarından hemen kalkıp koşuyolar mı? :D

sıfır yazdı:
VSaBaH yazdı:Türban siyasal unsur değildir olmamalıdır. Zaten türbanı siyasal unsur olarak gördükte buralara gelmedik mi? Din sadece başınızı örtün demiyor ki sadece türbanı dini unsur olarak görüyoruz. Madem dinimizin emrettiği yerlerimizi örten kıyafetler dini unsur. O halde pantolon giymeyelim, gömlek giymeyelim olur mu? Bir kısım türban giyiyor bir kısım giymiyor diye böyle bi çelişkiye düşmedik mi? Siz şimdi güleceksiniz ama belden aşağısı çıplak gezen bi kesim olsa aynı sorun onda da yaşanacaktı....

iide din sana türbanlı gez demiyor ki namaz kılarken örtün diyor... bundan ötesi atatürkün kıyafet devriminin öncesinde kaldı ama hâla kara çarşaflı gezen acayip acayip gezinen tipler war ortalıkta

Namaz kılarken örtün demiyor Fehmicim... Örtünmek sadece namaza özgü birşey olsa ve dini bi gerek olmasa niye uğraşalım ki hepimiz...? Madem dinimizde örtünün demiyor, çıplak çıkalım sabah sokaklara...Olur mu sence? Namaz gibi bi şart yok Fehmicim. Namaza dururkende normal hayattada Allahın huzurundayız...

Şimdi diyorsunuz bana ne kadar basite alıyorsun sorunları diye??? Arkadaşlar türban sorununu nasıl bu kadar büyüdü sanıyorsunuz. Basit bir mevzuyu zorlaştırdıkları için değil mi? E bizimde mi politikamız o olsun. Neden basit bi sorunu zorlaştıralım ki?
En son VSaBaH tarafından 01 Şub 2008 [ 01:54 ] tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
mef
Acemi Üye
Acemi Üye

Mesaj gönderen mef »

bi kere ben burda sunu savunuorum genelleme yapamazsın o da söledigin bişey di ve dedin ...ayrıntılardan biriydi politikada her şey bi ayrıntı ayrıntıları atlrsan dogruyu bulamassın bu yüzden ayrıntılara takılırım her şeyi incelerim ...bu kadr ayrıntılara takılıorm ve inceliorum ...sende ayrıntılarla ilgllenmeyi dene belki ne demeye calıştıgımızı anlarsın... türban artık öle bi hal aldı ki üniversiteye sokulma amacı özgürlük degil kanıtlama ...bu yüzden bizde buna karsıyız...türban bir islam unsuru edilmemeli!!!

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

zaten bunu bi sen görüyorsun mef...ayrıntıda bu kadar ehemmiyetlisinde ülkenin bayan çoğununluğunun azımsanmayacak bikısmıda başörtülü bak sana bi ayrıntı işte niye atladın..bukdar insan anlamıyor bi sen annlıyorsun yılların politikacıları bunu gündeme getirdi ben değil beni suçlama bu yüzden

Kullanıcı avatarı
sıfır
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen sıfır »

ahu tek taraflı düşünme! ABD'de doğduğunu düşün... ABD'li çocuklar borçsuz olduklarından hemen kalkıp koşuyolar mı?
biz koşarken sırtımıza yük biniyor

Türban ne siyasal, ne dini bir unsurdur, olmamalıdır da... Yahu bizim siyasetçilerimizin düştükleri hatalara düşmeyelim arkadaşlar... Türbanın diğer giysilerden ne farkı var ki bi unsur yakıştırması yapıyoruz Allah aşkına....
Bunu ben değil mtuğrul söylüyor o yazım mtuğrula

Kullanıcı avatarı
sıfır
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen sıfır »

MTUĞRUL yazdı:zaten bunu bi sen görüyorsun mef...ayrıntıda bu kadar ehemmiyetlisinde ülkenin bayan çoğununluğunun azımsanmayacak bikısmıda başörtülü bak sana bi ayrıntı işte niye atladın..bukdar insan anlamıyor bi sen annlıyorsun yılların politikacıları bunu gündeme getirdi ben değil beni suçlama bu yüzden

o çoğunluğun çoğunluğu iktidarına göre dawrananlar solcularda che die sağcılarda ise türban die baaranlar...

ve takanların bir kısmı da sosyal baskıdan...

ben halama (dereyolu yenibosna) gittiğim zaman komşuları evlerinde baş örtülü sokağa çıkacağı zaman türban şeklinde bağlıyor halama nedenini sordum ve öğle yapmazsa burda büyük baskı var banada yaptılarda ben sittir ettim onları demişti...

Kullanıcı avatarı
Uyus
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen Uyus »

Bazı siyasilerimize ve maalesef bazı bilim adamlarımıza göre,

’’Türban bir siyasi simge olarak Cumhuriyetimiz’in laik ve demokratik değerlerine tehdit teşkil etmiyormuş.’’

Anayasa hazırlıklarında görev alan aynı bilim adamlarına göre,türbana özgürlük getirmek için yapılacak madde değişikliklerinde de eğer

‘’Sadece kılık kıyafet denirse, Nazi kıyafeti,burka ve bikini bile serbest olurmuş.O nedenle yapılacak düzenlemeye kısıtlama getiren bazı kayıtlar konulmalı’’

imiş.

Sözüm ona şu demokrasi ve özgürlük savaşçılarının anlayışına bakınız.

Cumhuriyet değerlerine zarar getirse bile,kendi simgeleri türban için özgürlük olsun,diğerleri için kısıtlama getirilsin.

Eğer özgürlükten bahsediyorsanız ve türbanı serbest bırakmak Laik Cumhuriyet açısından tehdit teşkil etmiyorsa,sizin bu demokrat anlayışınıza göre KARA ÇARŞAF veya BURKA neden tehdit teşkil etsin.

Siyasi bir simge olduğunu dahi kabul ederek türban serbest olabiliyorsa ve gerçekten bu işi özgürlükler adına yaptığınıza inanıyorsanız, hodri meydan,bende bazı vatandaşlarımız adına kara çarşafın ve burka’nın serbest bırakılmasını istiyorum.

Neden çekinerek ve hangi hakla, kara çarşaf ve burka ile öğrenim görmek isteyenlerin eğitim hakkını kısıtlamak istiyorsunuz?

Nedeni çok açık belli.

Sizin türbanınız,ABD’nin Büyük Orta Doğu hayallerine hizmet eden tarikatın, ılımlı İslam ideolojisini yaygınlaştırma ve rahatlatma yolunda yapılan mücadelenin bir simgesi olduğu için serbest bırakılacak.

Çarşaf ve burka ise ABD’nin düşman ve terörist ilan ettiği radikal İslam’ın toplumsal kıyafeti olduğu için tehlikeli ve yasak olarak kabul edilecek.

Aslında esas niyetinizin üniversitede türban serbestliği ile de sınırlı olmadığı,bir sonraki amacınızın ise Konya Milletvekili’nin de açıkça ifade ettiği gibi kamu hizmetinde de türbanı serbest bırakmak olduğu açıkça ortadadır.

Daha da ötesi gerçek amacınızın ılımlı İslam adına,Laik Cumhuriyet karşıtı toplumsal dönüşümü önce şekilde ve sonra özde gerçekleştirmek olduğu konusunda çok ciddi endişelerimiz bulunmaktadır.

Laik Cumhuriyet’i, beceriksiz ve sahtekar Cumhuriyetçi’lerin elinden alıp koca bir kazanın içerisine atmışsınız,altından yavaş yavaş ısıtıp,kaynatıyor ve ürkütmeden toplumu geleceğin sözde kutsal ama güdümlü düzenine büyük bir dış destek ve maharetle alıştırmaya çalışıyorsunuz.

Cumhuriyet’imizin kuruluş felsefesini kendi menfaatlerine göre çarpıtan ya da anlayamamış ve bilim adamı olarak geçinen kocaman unvanlı bazı profesörler,rektörler ve YÖK mensupları ise kendileri hakkındaki tüm aşağılamalara rağmen,şahsi gelecekleri ve istikballerini garantiye almak için kaynayan bu kazanın altına odun taşımaktan ve Laik Cumhuriyet düzenini sırtından bıçaklamaktan geri kalmıyor ve hiç de utanmıyorlar.

Cumhuriyet düzeninin kendilerine emek ve makam verdiği sözüm ona bu saygın sıfatlı kişiler, eğer bazı siyasiler gibi Cumhuriyet kazanımlarını hiçe sayıp, üniversitelere türban serbestisi getirilmesinde gerçekten bir mahzur görmüyorlar ise,onlara sesleniyorum.

O zaman tüm vatandaşların özgürlük anlayış ve haklarına saygı duyulmasını ve bu yağmadan herkese bir pay verilmesini istiyorum.

Laik Cumhuriyeti hançerlemeye,Cumhuriyet kazanımlarını yok etmeye devam edecekseniz,tekrar söylüyorum HODRİ MEYDAN,rahat davranın ve sadece türbanı değil,bazı vatandaşlarımızın inançlarına da saygı duyarak KARA ÇARŞAF ve BURKA’nın serbest bırakılmasını da savunun.

Savunun ki,özgürlük ve demokrasi düşmanı olarak suçladığınız kimseler, sizler gibi aydınların demokrasiyi kullanarak Cumhuriyet Değerlerini nasıl harcadığına tarih önünde tanıklık edebilsin.

:ok: Cevabımı Bu Yazıyla Vermek İstedim.Ben Karşıyım Çünkü Yazıdada Belirtildiği Gibi Türban Bir İnanç Meselesi Değildir Artık.Siyasi Bir Araçtır.

2020 Mezuniyet Resmi‏...
Resim

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

o çoğunluğun çoğunluğu iktidarına göre dawrananlar solcularda che die sağcılarda ise türban die baaranlar...

ve takanların bir kısmı da sosyal baskıdan...

ben halama (dereyolu yenibosna) gittiğim zaman komşuları evlerinde baş örtülü sokağa çıkacağı zaman türban şeklinde bağlıyor halama nedenini sordum ve öğle yapmazsa burda büyük baskı var banada yaptılarda ben sittir ettim onları demişti...

bak fehmi gerçekten sinirleniyorum burada farkında değilsin ama benim kutsal dediğim şeylere laf ediyorsun ne demek iktidara göre hareket ediyorlar bu insanlar riyakar mı iki yüzlümü yani hiç mi inanadığı için takan insan yok hiç mi inandığı gibi yaşayan insan yok ne demek bu ya fehmi birader laflarını dikkatli seç kutsalımı laf ettirmem senin halan istediği şekilde davranabilir buna kimse bişiy diyemez ben tanıdığım çevre gördüğüm gözlemlediğim için söylüyorum çevremde riya için takan insan çok az...sen takılmışsın bide türban takan mini etekliler abi oda onun sorunu neyi nsaıl yaşadığını bakar ben gelip bunları eleştirmiyorum...sosyal baskı yemişim sosyal basıkısını bana da millet gelip kız arkadaşlarım konusunda milyonlarca şey söylüyorlar size ne diyorum...fehmi yazdıklarnı düşün bensadece üniversitede türban diyorum siz inanca getirdiniz konu böyle giderse ii olmaz yazdıklarnız ile konu çok farklı yerlere gidiyor...

Kullanıcı avatarı
feraze_622
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen feraze_622 »

arkadaşlar ben bu paylaşıma verilen cevaplara cevap değilde sadece paylaşıma yorum yapmak istiyorum.
sözde özgür bi ülkdeyiz evet ama herkes kendi görüşüne göre özgür bazıları gerçekten özgür bazıları özgürlük adı altında esir.!
ben başörtüsü yasağı kalksın istiyorum.nasıl başını kendi istek ve arzusu içinde açan bi kız öğrenci bu seçimiyle üniversiteye alınıyorsa, bende kendi iradem ve isteğimle başımı kapatmışsam niye alınmayayım. eğer başörtüsü bi simgeyse bu o insanın düşüncelerini yansıtır ve doğru ve yanlışlarının ne olduğunu belirten bi dışa yansımadır. ve yine başı açık bi bayanında yaptığı aynı şeydir oda onun doğru ve yanlışlarının dışa yansımasıdır.
onunki siyası simge olmuyorda niye başörtülününki siyasi simge oluyor.?
bazı kısıtlamalar getirmekde gerçekten haklılar . çünkü bazı kötü niyetli insanlarmız bunu kullanmaya kalkışabilirler.çarşafa peçeye bi karşıtlığım yok ve bunu takanda bir sürü arkadaşım var onlarda aynı görüşteler.
bi çok haber sitesinde bu konuda arkadaşlarmız başını örtmek isteyen türk vatandaşlarını bu ülkeye bile layık görmüyorlar. bu nasıl vatan sevgisiyse kendi vatandaşını ülkeden atmak istemek hainlik değilde başını örtüp okumak istemekmi hainlik?
yine bazı haber sitelerinde kendi türk kardeşlerimiz şöyle diyorlar'başını örtmek isteyenler irana afganistana gitsinler' bu ne saçma bi düşüncedir yaa başımızı örtüyoruz diye nasıl bizi kendi ülkemizden atmak isterler anlayamıyorum....başörtülüleri araplara özenti olarak nitelendirenler batıya özenen gençlermizide avrupaya göndersinler o zaman topluca ülkeyi terk edelim! hangi avrupa ülkesi vatandaşını giyim kuşamı yüzünden giyindiğine göre bi ülkeye sürer?
artık bu saçma yasağı kaldırsınlarda başını açıp okumak isteyen kardeşlerniz ülkesi için bişiler yapmaya çalışıyorsa bizede aynı fırsatı versinler bide elimizden geleni yapalım.
bu ülkenin böyle saçma yasaklarla uğraşarak kaybedecek zamanı yok! bizim başka ülkelerden daha çok çalışıp kalkınmaya ve ilerlemeye ihtiyacımız var.. ve daha çok eğitimli bilgili insanlara..........