Üniversitelerde başörtüsü kaldırılması ile ilgili görüşünüz?

AktüelBilgi Ana Bölüm
Kullanıcı avatarı
Uyus
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen Uyus »

dahi_yane yazdı:-türban şuan siyaset için kullanılıyorsa siyaset için kullanılan başka şeyleri de söyledim hepsini yasaklayalım amenna...ama yasaklayamazsınız onlar sizin sembolleriniz değil mi? :çok sinirli:

Ayırımcılık yapılan herşey yasaklansın.Özgürlükte herkeze verilecek o zaman.Herkes istediği gibi girip istediği gibi okuyacak.SEMBOLÜM neymiş ben anlayamadım.Söylede bende biliyim sembolümü....

dahi_yane yazdı:-derdiniz AKP ise ;AKP karşıtlığı adına türbanı sembol olarak kullanıyorsunuz yasaklanmalı..AKP türbanı ne ölçüde siyasete alet etmişse siz de o ölçüde alet ediyorsunuz.iyi olan kazansın ;)

Siz dediğin kimler buna ona göre cevap vericem...Türbanı alet eden sadece AKP.Bunu sorun haline getirende onlar.Belli şeyleri geçiştiren türbanla üstünü kapatan gene onlar....

dahi_yane yazdı:
-yükseköğrenimin tek amacı meslek edinmek değildir.belkide kültür için okuyorlar size ne? devlette çalışmak şart mı? belki bilim kadını olup kapanacak labaratuara ...
-yahu inanç siyaset vs.bırakın bunları bi kenara belki insanlar yakıştığından takıyordur.ne hakkınız var müdahale etmeye?
-türbanlıların AKPye alet olduğunu iddia edip başka bi parti için,başka bir ideoloji için İNSAN HAKLARINI İHLAL EDİYORSUNUZ!

Başka bir parti başka bir ideoloji ¿

dahi_yane yazdı:el insaf, insanların bireysel tercihlerine bu kadar burnunuzu soktuğunuz için kendinizden utanın...

Sende sokuyorsun burnunu farkındamısın.Koyun olmak lazım sana göre sanırım hiçbişeye ses çıkarmamak dayatılan herşeyi kabul etmek.Ben kendimde utanılacak bişey görmüyorum.Bişeylerin arkasına saklanıpta siyaset yapanlar utansınlar.İnançlı insanları kullananlar ( ki çoğu kanmıyor ).Başka türlüde başta olamazlar zaten...İlla bişeyleri kullanmaları lazım.

:ok: Nasıl okuyorsunuz anlamıyorum ben hala ama dine çekiyorsunuz herşeyi :!: Kimsenin İnancına karşı değilim diyorum bu lafı yazmaktan sıkıldım ama ÜZERİNDEN SİYASET YAPILMASINA KARŞIYIM....

"...Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri, şahsî menfaatlerini, müstevlîlerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler..."

=D> Tam da bugünleri anlatmış.... =D>

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

FB Rh (+) yazdı:laikliği yaşatmak ve devam ettirmek gerekiyor diye düşünüyorum...

Abi yazılanları baştan sona okuman yararına olabilir... Çünkü güzel şeyler paylaşılıyor... Laiklikle bu konu taban tabana zıt bence. Lütfen biraz araştıralım... ;)
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Uyus yazdı:Ayırımcılık yapılan herşey yasaklansın.Özgürlükte herkeze verilecek o zaman.Herkes istediği gibi girip istediği gibi okuyacak.SEMBOLÜM neymiş ben anlayamadım.Söylede bende biliyim sembolümü....

Uyus arkadaşım biz ayrımcılık yaratmak için değil, yapılan bi ayrımcılığı ortadan kaldırmak için uğraşıyoruz yanlış mıyım? Türbanlıların üniversitelere girememesi bi ayrımcılıktır ama türbanlıların üniversiteye girmesi bi ayrıcalık değildir çünkü onu türban takmayanlarda yapıyor anlatabildim mi? Türban takmayanlar zaten özgür, biz takanların özgürlüğü için uğraşıyoruz... ;)

Uyus yazdı:Siz dediğin kimler buna ona göre cevap vericem...Türbanı alet eden sadece AKP.Bunu sorun haline getirende onlar.Belli şeyleri geçiştiren türbanla üstünü kapatan gene onlar....

AKP hükümetinden önce kimse bu sorunu irdelememiş ve üzerine düşmemişti bu kadar... Türban üzerinde nasıl bir yol izlemeyi tercih edecek bilemem tabiki ama şuana kadar bir sorun yaşadığımızı sanmıyorum... Terör dediler, teröre darbe vurmaya çalışıyor, türban dediler sorunu çözmeye çalışıyor AKP hükümeti. Eksikleri da var farkındayım ama hiçbirşey yapmadan gelip geçmektense sorunları çözmeye çalışmasını yeğlerim... Yanlışı varsa onu ortaya çıkartmaya değilde çözmeye çalışsak daha güzel olmaz mı? Her parti için geçerli bu tabiki...

(Bi partinin iyiliği için uğraşıyorsam, bu vatanın topraklarında geçip gitmeyi nasip etmesin Allah... Tek savunduğum vatanımdır...! Yanlış anlaşılmasın...)

Uyus yazdı:Başka bir parti başka bir ideoloji ¿

Senin ve bu yasağı destekleyen herhangi bi vatandaşımızın başka bi parti veya ideoloji için bunları yaptığına kesinlikle katılmıyorum... Zaten dahi_yane arkadaşımızda farkında olmadan birilerini destekliyorsunuz gibi birşey demek istedi galiba. Türbanın kalkmasını isteyen kesim kadar, istemeyen bi kesimde var tabiki... Ama bunların ne için isteyip isteyemediği kocaman bi soru işareti. Ama can-ı gönülden inanıyorum ki burada tartışan her birey bunu sadece ülkesinin iyiliği için istiyor... Zaten onun için tartışmıyor muyuz?

Uyus yazdı:Sende sokuyorsun burnunu farkındamısın.Koyun olmak lazım sana göre sanırım hiçbişeye ses çıkarmamak dayatılan herşeyi kabul etmek.Ben kendimde utanılacak bişey görmüyorum.Bişeylerin arkasına saklanıpta siyaset yapanlar utansınlar.İnançlı insanları kullananlar ( ki çoğu kanmıyor ).Başka türlüde başta olamazlar zaten...İlla bişeyleri kullanmaları lazım.

Uyus yazdı: :ok: Nasıl okuyorsunuz anlamıyorum ben hala ama dine çekiyorsunuz herşeyi :!: Kimsenin İnancına karşı değilim diyorum bu lafı yazmaktan sıkıldım ama ÜZERİNDEN SİYASET YAPILMASINA KARŞIYIM....

Bence şuan başımızdaki siyasetçilerin yanlışına sizlerde düşüyorsunuz Uyus ve dahi_yane... Herkes iyi birşeyler yapmak için uğraşıyor inanın... Bunda art niyet aramak ve kötüye yormak niye? Uyus senin dini olarak türbana karşı çıkmayacağını adım gibi biliyorum. Zaten defalarca dedin ama neden bu sorunu örtpas etmek yerine çözmeye uğraşmayalım ki...?

Eğer ki bir çözüm binlerce belki milyonlarca insanın hayatını olumlu olarak etkileyecekse bi çözümü haketmiyor mu sence?

Yıllardır uğraştığımız bi sorun bu, ne zamana kadar daha uğraşmamız, bu sorunlarla boğuşmamız gerekiyor söyler misin? İYİ KÖTÜ BİTSİN BU KARIŞIKLIK ARTIK...!!! ÇÜNKÜ BUGÜN BİTMEZSE BAŞKA BİRGÜN BİTECEK. ÇEKTİKLERİMİZLE KALACAĞIZ...

Uyus, dahi_yane arkadaşımı savunduğum gibi birşey aklına gelebilir. Görüşlerimiz paralel kendisiyle evet ama ondan daha önemlisi gerçek hayatta da tanırım kendisini o yüzden yanlış bi anlamaya kurban gitmesini istemem... Yanlış anlama lütfen!
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
dahi_yane
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen dahi_yane »

bakıyorum yazımı üstüne alınanlar olmuş....
--türbanı siyasi simge olarak görüp karşı çıkanlar türbanlıları laikliğe karşı potansiyel tehlike olarak görüyorlar(yani görünürdeki neden bu)...laikliğin kurucusu Atatürk laiklik ile ilgili düzenleme yaparken;eğer türbanı tehdit olarak görse idi sarık ve cüppeyi ibadethaneler dışında yasaklarken türbanı da yasaklardı...buna göre gerçek laiklik şuanki uygulanan olmadığından ; laiklik bir takım ideolojiler tarafında yorumlanmış ve şu anki yasakçı şeklini almıştır...şu an bu bakış açısına göre hareket edenler Atatürk'e göre hareket etmiyorlar dolayısıyla BİR TAKIM İDEOLOJİK KAYGILARLA hareket etmiş oluyorlar..türbanlıları potansiyel tehlike olarak görmek tamamen bireysel bir tercih olup; bireysel paranoyalar ile toplumsal yasaklar koymak DEMOKRASİYE AYKIRIDIR.
--siyaset için kullanılan bayanlar dediğiniz kesim: zannettiğiniz gibi cahil, kocasının partisine oy veren biçare kadınlar değil YÜKSEKÖĞRENİM hakkı isteyen ,bilinçli,aydın kadınlardır.türban farkındalıkla yapılan bir seçim olup ,tamamen bireysel bir tarzdır... ve devletin bireylerin giyim kuşamına müdahale hakkı yoktur(zorunlu eğitim,kamu ,askeri kurumlar dışında)
--belirtmek istediğim bir şey de...türban sadece AKP nin problemi değildir..türbanlıların hepsi AKP ye oy vermiş te değildir..MHP nin de CHP nin de DTPnin de tabanında (mecliste bulundukları için bu partiler örnektir) türbanlılar vardır...bu toplumsal bir problemdir...devlet toplumun problemlerini gidermekle yükümlüdür...bunu yapan hükümet hangisi olursa olsun takdir etmekte siyasetten anlayanın yükümlülüğüdür.
--koyun gibi bir yaşam tarzı benimsemediğim için haksız yasakların karşısındayım, mücadeleye herzaman varım..aksi olsaydı yasakların destekçisi olurdum...özgürlükler için gıkımı çıkarmazdım.bu talihsiz yorumu tanışmıyor olmamıza veriyorum :üzülme:

Kullanıcı avatarı
HeRa
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen HeRa »

önemli bi konuya değinmişin kuzen teşekkürler;)

Kullanıcı avatarı
reha37
Asi Üye
Asi Üye

Mesaj gönderen reha37 »

Resim

=D>

Kullanıcı avatarı
misafir
Acemi Üye
Acemi Üye

Mesaj gönderen misafir »

[quote=sıfır]2 hayır ama türban siyasal bir unsur olarak kabul görür[/quote]

Türbanlılar hangi partiye oy versinlerde siyasi unsur olmaktan çıksınlar !!! AKP ye oy verdikleri zaman siyasi unsur lakin CHP'ye oy verdikleri zaman çağdaş Türk kadını oluyorlar öyle mi? Vah böyle zihniyete Vahh ... Türkiyem ne zaman muasır medeniyetler seviyesine çıkacak o günleri görür müyüz acaba? Böyle zihniyete mensup insanlar oldukça ülkemizin çekeceği var arkadaşlar ...

Kullanıcı avatarı
sıfır
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen sıfır »

bunu ben sölemiyorum şu anda öyle kullanılıyor başbakan da öyle söylüyor mtuğruldu galiba o da böyle söylüyor bunlar benim düşüncelerim değil

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

bunu ben sölemiyorum şu anda öyle kullanılıyor başbakan da öyle söylüyor mtuğruldu galiba o da böyle söylüyor bunlar benim düşüncelerim değil
quote=sıfır]2 hayır ama türban siyasal bir unsur olarak kabul görür

Türbanlılar hangi partiye oy versinlerde siyasi unsur olmaktan çıksınlar !!! AKP ye oy verdikleri zaman siyasi unsur lakin CHP'ye oy verdikleri zaman çağdaş Türk kadını oluyorlar öyle mi? Vah böyle zihniyete Vahh ... Türkiyem ne zaman muasır medeniyetler seviyesine çıkacak o günleri görür müyüz acaba? Böyle zihniyete mensup insanlar oldukça ülkemizin çekeceği var arkadaşlar ...
[/quote]

bnim dediklerim ortada isterseniz uydurmayalım...

Kullanıcı avatarı
sıfır
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen sıfır »

ne uydurmasından bahsediyorsun ki!!

başbakan çıkıp başörtüsü de değil türbanı siyasal bir unsur olarak görmedi mi siyasal bir unsurdur demedi mi??? :tuh: :tuh: :tuh: :tuh: :tuh: nası annamıosunuz bunu

benm dediğimde şu ki eğer türban siyasal unsur olarak kabul görürse üni.de her türlü siyasal unsur üniye girer e bu da sağ sol davasının bi benzerini üniye sokar yine üniler karışır eğer böyle dewam ederse 80 lere geri döneriz...

nerde o eski sert solcular hepsi ılımışlar da bi etkinlik göstermiyorlar :üzülme: :üzülme: :üzülme: