Adım Adım Geliyorlar Kimsenin Haberi Yok......- Türban-

AktüelBilgi Ana Bölüm
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Gökl-l@N, vampir07, arkadaş bu konuda haklı... Biz burada birilerini kapak etmek için uğraşmıyoruz. Sadece iyiyi ve doğruyu bulmak için tartışıyoruz.

Eğerki tartışmada karşı tarafa birşeyler kazandırabilmiş, görüşlerimizi güzel yansıtmışsak sevinmeliyiz ama küçümsememliyiz... Senin öyle bir insan olmadığını biliyorum boş bi anında o tür birşey söylediğine eminim...

!
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
vampir07
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesaj gönderen vampir07 »

VSaBaH yazdı:Gökl-l@N, vampir07, arkadaş bu konuda haklı... Biz burada birilerini kapak etmek için uğraşmıyoruz. Sadece iyiyi ve doğruyu bulmak için tartışıyoruz.

Eğerki tartışmada karşı tarafa birşeyler kazandırabilmiş, görüşlerimizi güzel yansıtmışsak sevinmeliyiz ama küçümsememliyiz... Senin öyle bir insan olmadığını biliyorum boş bi anında o tür birşey söylediğine eminim...

teşekkür ederim... =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

Kullanıcı avatarı
BLACK STAIN
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesaj gönderen BLACK STAIN »

Bir dakika kardeşim.Herkesin görüşüne saygı duydumu belirtmek istiyorum ama doğru söylemek mi doğruyu yaşamak mı; önemli olan işte bu.İlk önce tarihini iyi bilmen gerekiyor.Türkiyenin yüzde doksanı Çanakkele'de zafer kazanıldığını sanıyor.Bu zaferi;oğullarını kocalarını kaybetmiş analara soracaksın.Ermeni sorununu;Orhan Pamuk'a değil Erzurum'luya,Kars'lıya soracaksın.Bazılarının zafer diye adlandırtıkları mücadelede osmanlının soyunu kurutmaktan başka amaç güdmeyen bazı düşünceler ve şimdi son kalan torunlarınında okumaması için elinden geleni yaptıklarından hiç şüphem yok.Anlamadığım;kimin vatanında kime peşkeş çekiliyor.Bu ayrı bir konu.

Asıl türban meselesine gelirsek;Laikliği savunanlar iyi okusun bunları.Zamanında laiklik deyip binlerce insan asılmadımı.Ezanlar türkçeye çevrilmedimi.Binlerce insan şapka takmadığı için günlerce işkence görmedimi.Bu nasıl bir zihniyet,nasıl bir düşünce tarzı.Zamanında dünyaya hükmeden bir devletin şimdi torunları (torunları olduklarını hiç sanmıyorum) bir bez parçasıyla uğraşıyorlar.Yabancıların bizim tarihimize duydukları saygı kadar biz saygı gösteremiyoruz.Acı bir gerçek.Bunların asıl amacını türban olmadığı aslında ortada.Bu geçmişten gelen bir kuyruk acısı.İslamiyeti biraz daha zedelemek.Bu işin komik tarafı ise;avrupa bizi müslüman bir ülke olarak algılıyor,biz ise çağdaş ve laik olduğumuzu savunuyoruz.Ama kimse bastığı toğrağın altında,bu vatan için can vermiş,buraların gerçek sahiplerini görmüyor.Zaten dünya bize değil,bizim geçmişimize saygı gösteriyor.Biz ise kabul edemiyoruz..

Şimdi ise bu işle alakası bile olmayanın sesi çıkıyor.Anayasa mahkemesinin önceden almış olduğu karar;eğer bir öğrenci derse kılık kıyafeti uygunsuz bir şekilde gelirse uyarılacaktır.Eğer ikinci ve üçüncü uyarılarıda dikkate almassa öğretim üyesi dersaneyi terk edip ders vermeyecektir.Ama bazıları aldı bu yasa maddesini;ünüversite kapılarının önüne getirdi.Yetmedi zavallı insanları bir örgüt mensubuymuş gibi tartakladılar.Zaten desteklemeyenler üzülmesin.Kabul edilse bile yüksek öğrenim hakları kaldırılıyor.Bazen düşünüyorum.Bu insanlardan neden bu kadar korkuyorlar.Aslında korkmaları da lazım.AKP taraftarı olmadığımı üzerine basarak belirtmek istiyorum.Onların da bu konuya yakalaşımı diğerlerinden farkı yok.

Sizinde ananız bacınız kapalı değilmi.Ben altmış yaşındaki bir insanın et kokusunu çekmek zorunda değilim.Bu topraklar sadece sizin değil.Bakın ki gerçekten sizin de payınız var mı?

Eğer kırıcı olduysam kusura bakmayın.Bu özgür tartışma değil mi?Herkese saygı gösterelim..Saygılarımla...

Resim
[/align]

Kullanıcı avatarı
Y4HY4
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen Y4HY4 »

bide soyle bı konu var turban unıversıteye gırerse ayrılmalar meydana gelır dıye bı ıddıa var...

pakı bız turbanlı oğrencıyı dısarda turbansızı ıcerde tutarak bı ayrım yapmıyor muyuz?

Kullanıcı avatarı
vampir07
Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Mesaj gönderen vampir07 »

ama dün Aydın Üniversitesinde olaylar olmuş.. istemediğimiz şeyler bunlar...

Kullanıcı avatarı
dahi_yane
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen dahi_yane »

vampir07 yazdı:ama dün Aydın Üniversitesinde olaylar olmuş.. istemediğimiz şeyler bunlar...

Aydın Üniversitesinde çıkan olaylarda artık ANAYASAL HAKLARI olan başörtüsüyle üniversiteye giren kız öğrenciler protesto edilmiş,hakarete uğrayıp hakları gasp edilmek istenmiş(üniversiteye girmelerine engel olarak)...buna karşılık kılık kıyafeti özgürlük olarak gören bir grupta bu duruma tepki vermişler...

kesinlikle istemediğimiz şeyler bunlar.bir başkasının hakkını engellemek adına olay çıkarmak kesinlikle aciz bir durum....burada dikkati çekmesi gereken ise olayları çıkaranların BAŞÖRTÜLÜLER olmadığı....çıkan olayların mimarlarının tahammülsüz insanlar olduğudur...birileri taşkınlık etmesin diye neden benim hakkım engellensin ki?

herkes kuzu kuzu birbirine tahammül etmeyi öğrenecek! demokrasi bunu gerektirir.