Bu başlığı bir okuyun Türk kardeşlerim...

AktüelBilgi Ana Bölüm
Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Bu başlığı bir okuyun Türk kardeşlerim...

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

EN BÜYÜK ÖZELLİĞİMİZ TÜRK OLUŞUMUZ..▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀

Ben Bir TÜRKÜM !...

Ben;
Orta Asya'dan Türeyen, Anadolu'da Büyüyen, Avrupa Içlerine Yürüyen TÜRK'üm !
Ben;
Dağlarda Gemi Gezdiren, Taşlara Destanlar Kazdıran, Tarihi Baştan Yazdıran, TÜRK'üm !
Ben;
Adalete, Ben Mertliğe Örnekler Veren, Ölüm - Kalım Savaşına Gülerek Giden, Yeryüzünde Her Murada Eren TÜRK'üm !
Ben;
Sancaklara, Tuğlara Baş Eğdiren, Beylere, Paşalara Hil'at Giydiren, Kılıcını Üç Kit'ada Gezdiren TÜRK'üm !
Ben;
Atilla'yi, Yavuz'u, Fatih'i Var Eden, Kralları, İmparatorları Kendisine Yar Eden, Düşmanına Dünyasını Dar Eden TÜRK'üm !
Ben;
Şahları, Sultanlari Kul Edinen, Altınlari, Elmaslari Pul Edinen, Incili Kaftanları Çul Edinen TÜRK'üm !
Ben;
Zafer Rüyasini Görenlere Saç Yolduran, Hezimete Uğratıp, Ümitleri Solduran, Müzelerde Baş köşeleri Dolduran TÜRK'üm !
Ben;
Damarlarinda Asil Kanin Aktıği Irkım, Benden Bahseder Destanım, Ağıtım, TÜRK'üm, Ben TÜRK'üm, Taa İliklerime Kadar
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'üm !..

▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
Aslında Yüce ATATÜRK'ÜN bütün FİKİRLERİ, bütün İFADELERİ tartışma götürmeyecek kadar AÇIK'tır!..
Her biri derin tecrübeler, uzun araştırmalar, o konunun uzmanları ile bitmek tükenmek bilmeyen müzakereler sonucu ortaya çıkmış; ve bazen de son derece mahir metin yazarları tarafından kaleme alınmış, ATATÜRK'ün dilinden dökülmüştür.
Ne var ki, 1940'dan itibaren TÜRKİYE'yi idare eden ELİT TABAKA tarafından, SİSTEMLİ bir şekilde zihinlerde bambaşka bir ATATÜRK PUTU yaratılmış; beyinlerimiz, ruhumuz ve benliğimiz bu konuda dumura uğratılmıştır.
İşte bunun için biz, bazı hususları izah etmenin yararlı olacağına inanıyoruz.
1940'dan sonra GERÇEK ATATÜRK ÜLKÜSÜ, İLKE VE İNKILÂBLARI özünden soyutlanmış; DEVLET'İN ESAS TEŞKİLAT KANUNU'ndan çıkartılmış; DEVLET'i ve MİLLET'i idare etmeye, VATAN'ı korumaya hevesli görünen sözde "atatürkçü" partilerin programlarında yer almamıştır.

Sahte CHP'nin programında yer alın "ALTI OK" içinse, Deniz Baykal'ın söyledikleri ibret vericidir!.. Beyimiz "onları çağa uydurduklarını" öne sürüyor!.. MİLLİYETÇİLİK'ten, DEVLETÇİLİK'ten, HALKÇILIK'tan, İNKİLÂBÇILIK'tan hiç söz etmeden sadece "lâiklik"ten, kendi anladıkları lâiklikten bahsederek sözümona "atatürkçülük" yapıyorlar! Hıristiyan Batı'nın kendi dertlerine bile çare olmayan "demokrasi"sini, ATATÜRK'ün CUMHURİYETÇİLİK ANLAYIŞI'na yamayarak, gelmiş geçmiş "demokratik" iktidarların sebep oldukları sorunlara çözüm bulacaklarını vaad ediyorlar!
açıkça belirtelim ki, ATATÜRK "batıcı" değildir!... ATATÜRK "batı hayranı" değildir!. ATATÜRK "Amerikancı" değildir!.. ATATÜRK "Avrupa Birlikçisi" de değildir!.. Avrupa Birliği Türk Milleti için "Devlet Politikası" da değildir!.. Bunlar hep sonradan uydurma safsatalardır!..
"Avrupalı olmak, Batılı olmak, Amerika'ya benzemek" hayali peşinde koşanlar, AVRUPA BİRLİĞİ'nden, AVRUPA KONSEYİ'nden, AGİT'ten, NATO'dan, BİRLEŞMİŞ MİLLETLER TEŞKİLATI'ndan, A.B.D. Başkanı'ndan, hatta DÜNYA BANKASI veya I.M.F.'nin 5. sınıf memurlarından gelen telkin ve baskılarla TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ'nin ESAS TEŞKİLÂT KANUNU'nu (Anayasasını), ve diğer yasalarını gavurların istediği şekilde değiştirmeye kalkmışlar; bu sefer onların "anayasa"ya tecavüz etmesine imkân tanımışlardır!
Topraklarımızı yabancılara satma kanunu; şeker, pamuk, tütün, buğday üretmeme kanunu, Türk Hukuk sistemini yabancılar için ortadan kaldıran TAHKİM kanunu, Hıristiyan, emperyalist Batı'ya sözde uyum, özünde KÖLELİK paketleri, yabancılara imtiyaz kanunları, terörist ve suçlulara serbest hareket, askere-polise elini kolunu bağlama yasaları; ATATÜRK'ün hayatını adadığı TÜRK MİLLETİ'ni ezer tarzda, TÜRK VATANI'nı parsel parsel sataca, bölecek tarzda peşpeşe, hatta "15 tanesi 15 günde" jet hızıyla hep "atatürkçülük" adına çıkarılmıştır!. Kimler tarafından?.. Müslüman Turgut Özal, solcu ve "atatürkçü" Bülent Ecevit, Murat Karayalçın, Deniz Baykal, "dindar" ve "müslüman" Süleyman Demirel ve Recep Tayyip Erdoğan tarafından!.. Mesut Yılmaz, Tansu Çiller de işin tuzu karabiberi olmuştur! Bu arada, bazı ordu komutanları da kendilerini bu akıma kaptırmışlar, yahudi dönmesi Ongeneraller gibi İsrail kuruluşlarının emrine girip ortalığı karıştıranlar,Genelkurmay başkanlığı yapmış bir Orgeneral gibi egemenliğin AB'ye devrine, Kıbrıs'ta Annan Planı'nın kabulüne boyun eğenler de çıkmıştır!

DEVLETİMİZİN DIŞ DÜŞMANLARI, onu yıkmak, MİLLETİMİZİ PARÇALAMAK ve VATANIMIZA EL KOYMAK İÇİN açıktan değil de; İÇİMİZDEKİ HAİNLERİ KULLANARAK FAALİYET GÖSTERMEKTEDİRLER.
Bu HAİNLER de DEVLET'in bekası için elzem olan MİLLİ BİRLİK, DİL, DİN, TARİH, BAYRAK, ORDU ve TAM İSTİKLAL gibi TEMEL ve asla BİRBİRİNDEN AYRILMAZ ESASLAR'dan bazısını "sözde" savunup, diğerlerine açıktan saldırmaktadırlar.
Bu şerefsiz kişiler bazen sadece hedef aldıkları esasa dil uzatsalar da, çoğu zaman hepsinin yılmaz savunucusu ve TİMSAL'i olan ATATÜRK'e hücum etmektedirler.
Hem bu HAİNLER, hem de onların EFENDİLERİ gayet iyi biliyorlar ki, ATATÜRK SEVGİSİ ortadan kalkarsa, bu temel ve birbirinden ayrılmaz esasların MANEVÎ HAMİSİ kalmayacaktır!.. Esaslardan birisini yıkmaya muvaffak olurlarsa, TÜRKİYE CUMHURİYETİ yıkılacaktır!
TÜRKİYE CUMHURİYETİ'nin yıkılması demek, sadece bizlerin değil, bütün DÜNYA TÜRKLERİ'nin ve hatta tüm MÜSLÜMANLAR'ın sonunun gelmesi demektir!..
Çünkü ANADOLU TÜRKLERİ 1000 yıldır esaret ve işgâl görmemiş TEK TÜRK DEVLETİ'ne sahiptir!..
Çünkü TÜRKİYE 1096'dan beri HAÇLILAR'a karşı direnebilen TEK MÜSLÜMAN ÜLKE'dir!.. 1918'deki HAÇLI SEFERİ'ni hezimete uğratan da ATATÜRK'tür!.. ATATÜRK, sadece TÜRKİYE'nin değil, DÜNYA TÜRKLERİ'nin, DÜNYA MÜSLÜMANLARI'nın, ve bütün MAZLUM ÜLKELERİ'nin KURTULUŞ ümididir!
O, beşerî yönden tenkit edilebilir... Fikirleri müzakere edilebilir...Hatta onun döneminde çıkartılmış olan bazı kanunlar değiştirilebilir...Ama ATATÜRK'e sövmek, ANA'mıza, ATA'mıza sövmek gibidir. Ucu mutlaka bize dokunur. Asla izin vermeyiz!.. Verene de müsamaha etmeyiz!..ATATÜRK'ün sözlerini okudukça, gözlerinizin önünde şimdiye kadar tasavvur etmediğiniz bir TÜRKİYE CUMHURİYETİ canlanacak. Şu anda boğuştuğumuz meselelerin nasıl çok önceden ve kesin olarak teşhis edildiğini, ne kadar basit ve tatbik kaabiliyeti olan çözüm yolları gösterildiğini, ileri ve refah içinde bir ülke temelinin nasıl atıldığını göreceksiniz.

Ve bu gerçeklerin gözlerden saklanarak,1938 Yılında Büyük Önder ATATÜRK'ün vefatı ile söylenenlerin tam tersinin yapıldığını, neticede DEVLET'in ve ÜLKE'nin nasıl uçurumun kenarına getirildiğini farkedeceksiniz!.. 2000'li yıllarda içine düştüğümüz çaresiz durumun sebebini çok daha iyi anlayacak, Atatürk'e bu milletin her zamankinden daha çok ihtiyacı olduğuna karar vereceksiniz..
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
"Benim naçiz bedenim elbet birgün toprak olacaktır, ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır!"

M.Kemal ATATÜRK ...

Kullanıcı avatarı
gunce
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen gunce »

Benim naçiz bedenim elbet birgün toprak olacaktır, ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır!"

M.Kemal ATATÜRK ...

fazla lafa gerek yok bu cümle herşeyi anlatıyor anlayabilene, akıllı olana...

çok güzel bi konuya değinmişsin =D> =D>
+250 kfl

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

Teşekkürler Günce KArdeşim...çok saol

Kullanıcı avatarı
Meriç
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen Meriç »

şuan "ATATÜRKCÜLÜK" adı altına sığınarak değerlerimizi hiçe sayan ve belli mertebelere yükselmiş o kadaar kişi war ki artık bi yerde buna dur denmeli ....
paylaşım için teşekkürler M. TUĞRUL =D> =D> =D> =D>

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

Rica ederim Matrax saolasın ilgin için...

Kullanıcı avatarı
By_Furkan
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen By_Furkan »

şuan "ATATÜRKCÜLÜK" adı altına sığınarak değerlerimizi hiçe sayan ve belli mertebelere yükselmiş o kadaar kişi war ki artık bi yerde buna dur denmeli ....
her söz olduğu gibi bu sözde güzelmiş eline sağlık

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Gerçekten güzel derlenmiş ve emek harcanmış bir yazı... =D>

Atalarımızın kemikleri sızlıyor maalesef... Ne olacak halimiz bilemiyorum. Allah hakkımızda hayırlısını versin...

Teşekkürler Tuğrul!

+100 KFL
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

Rİca Ederim Herkese Teşekkür Ederim

Ne Mutlu Türküm Diyene!