‘Andımız’ı bu hale getirdiler!

AktüelBilgi Ana Bölüm
Kullanıcı avatarı
Y4HY4
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen Y4HY4 »

İlköğretim okullarında okutulan ‘Öğrenci Andı’nın kaldırılması için kampanya başlatan Mazlum-Der, hazırladığı afişleri Diyarbakır’daki bilboardlara astırdı.

LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!

Afişte verilen andın metni şöyle:“Kürdüm, Lazım, Çerkezim, Ermeniyimi, Aleviyim… Desem de, ben çalışkanım ilkin, büyüyünce işsiz kalsam da. Büyüklerimi görmek, küçüklerimi dövmektir işim. İlk işim yurdumu ve milletimi ‘Üzüm’den çok sevmektir kesinlikle. Ülküm, takla atmak, yere düşmek ve ne olursa olsun taş ile yakalanmamaktır. Ey büyük Kürd, Laz, Çerkez, Ermeni, Alevi… Kaçtığın yoldan , gösterdiğin hedefe oturmadan yürüyeceğime ayran içerim. Varlığım Kürd, Laz, Çerkez, Ermeni, Alevi. Varlığına ceza olsun. "Ne mutlu Kürdüm, Lazım, Çerkezim, Ermeniyim, Aleviyim… Diyene, sonrada dayak yiyene.”

Afişin altında metnin mizahi olarak hazırlandığı belirtilerek, söz konusu çalışmada amaçlanan olayın öğrenci andının kaldırılması olduğu uyarı yazısı yer aldı.

Kullanıcı avatarı
gkcrm
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen gkcrm »

Bu gibi durumlara meydan veren,göz yumanlar utansın...ne günlere kaldık Atam kalk ta gör ; yurdunu emanet ettiğin gençliği.. :(( :((

Kullanıcı avatarı
MTUĞRUL
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen MTUĞRUL »

GÜya anayasanın ilk 3 maddesi değişemezdi.. :hayiir:

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Bu ne saçmalıktır yahu. Bence millet ciddiye almaz ciddiye almayı bırakın güler geçer...

Ama bunlara Andımız'la alay etmek ne demektir göstermek gerek.
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim