Sevgi Dolabı

AktüelBilgi Ana Bölüm
Kullanıcı avatarı
ShiftlesS
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Sevgi Dolabı

Mesaj gönderen ShiftlesS »

Düşünün ki önünüzde bir dolap var. Bu dolapta 4 bölüm var. Her bölümde kutular. Bu kutuların içinde sevginiz ve nefretiniz var.
En üst bölümdeki kutularda ‘en çok sevdiklerinizi’ saklıyorsunuz.
İkinci bölümde "Seviyorum ama fazla da güvenmiyorum" dediklerinizi.

Üçüncü bölümde "herkes gibi biri benim için" dediklerinizi.
ve

En altta da "nefret ediyorum veya kesinlikle güvenmiyorum" diye adlandırdıklarınızı.

Buraya kadar her şey tamam.

Asıl sorgu şimdi başlıyor. Siz hiç en üst bölüme koyduğunuz birisini, bir tek söz yüzünden, en alt bölümdeki kutulara kattınız mı?

Değerinden fazla değer verdiniz mi birine? Ya nefret ediyorum dediğiniz birini zaman ile sevdiniz mi? Siz hiç yanıldınız mı? Utandınız mı o bir zamanlar arkasından attığınız kişinin şuanda en yakın dostunuz olduğu için? Hiç itiraf ettiniz mi "seni hiç sevmezdim" diye?

Ya da hiç kızdınız mı "ne de çok güvenirdim sana" diye.
İnsan hiç ‘bir söz’ ile en sevdiğini en nefret ettiği kişilerin arasına katabilirimi? Doğru mu? Bir zamanlar göklere çıkarttığınızı yerin dibine atmak olur mu? Yakışır mı size? ALLAH c.c. razı gelir mi?
Hâlbuki bir zamanlar aranızdan su sızmazdı. Yeri gelir ekmeği bile paylaşırdınız, kaldı ki düşünceleriniz, duygularınız. Bu kadar çok şeyi paylaştığın birini tanımamazlıktan gelebilir misin?

Sizlere bir tavsiye…

Hiç bir zaman ilk gördüğünüz birini ‘sevmedim’ diyerek, dolabınızdaki en alt bölümdeki kutulara atmayın. Zaman tanıyın,sabredin.. Gerekirse kutulara kaldırmayın, dolabın önünde bekletin. Zamanı geldiğinde o kişi zaten dolabında bir bölümü kendi seçecektir. Aynı şekilde, ilk gördüğünüz birine ‘sanki 10 yıldır tanıyorum’ diyerek, en üst bölüm’e kaldırıp, yere göğe sığdırmayın. Arkadaşlık, dostluk ve en önemlisi sevgi zaman ister. Senin haberin olmadan o dolabında kendine yer bulacaktır. Yeter ki siz sabredin ve dolabınızı geniş tutun..

Dolabınızın en üst bölümündeki kutuları ASLA atmayın. Değerli bir hazine gibi saklayın. En alt kattakileri de her hafta çöpe boşaltın. Göreceksiniz, gün gelecek dolabınız sadece ‘SEVDİKLERİNİZ’ ile dolacaktır. İşte o zaman gerçek mutluluğu bulacaksınızdır…

Bir şey daha.
Bu dolap herkeste vardır.
O sizin sevginizi barındırdığınız KALBİNİZDİR

Kullanıcı avatarı
Y4HY4
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Sevgi Dolabı

Mesaj gönderen Y4HY4 »

Bazen zaman da işe yaramaz.Ayrıca belirtilen zaman ne kadarlık bir zaman dilimi.Sabırsız insanoğluna zaman dememeli.Hayatı sana geldiği gibi kucaklamak gerekir bence.Yok ben şöyle olursa şöyle yaparım gibi planlar sökmez bu hayata ve eğer bu dünya üzerinde yaşıyorsan sakın büyük konuşma mutlaka başına gelir.Garantiiii......

Kullanıcı avatarı
NEFERTİTİ
Acemi Üye
Acemi Üye

Sevgi Dolabı

Mesaj gönderen NEFERTİTİ »

evet kesinlikle katılıyorum arkadaşıma büyük konuşmamak gerekir ben bunu geçte olsa öğrendim kesinlikle insanın başına geliyo ayrıca çok güzel bi yazıymış arkadaşım

Kullanıcı avatarı
dikenüstünde
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Sevgi Dolabı

Mesaj gönderen dikenüstünde »

İlk izlenim benim için de önemlidir ama önyargılı değilimdir.
Ve daha görür görmez de insanlar hakkında ters düşüncelere sahip olunduğunu sanmıyorum.

Neyse iyi paylaşım ;) düşündürdü.

Kullanıcı avatarı
NEFERTİTİ
Acemi Üye
Acemi Üye

Sevgi Dolabı

Mesaj gönderen NEFERTİTİ »

gerçekten insanları görünüşüyle yargılamamak gerekiyomuş bunu şöyle anladım mahalleye bi arkadaş geldi bana yaklaşmaya korkuyouş ilk zamanlarda çünkü çok soğuk gözüküyomuşum onu terslememden korkuyouş ama kesinlikle öle biri değilim beni tanıyınca çok sevdi zaten insanlardaki önyargılar işte

Kullanıcı avatarı
BHR
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Sevgi Dolabı

Mesaj gönderen BHR »

Hayatımda önyargılara yer vermem hiçbir zaman..Sevmedim de demem ilk görüşte
o yüzden zaman bırakırım hayatımda duracağı yeri kendi seçsin ;)

Aslı çok faydalı bir paylaşım olmuş... :sagolun:

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Sevgi Dolabı

Mesaj gönderen Veda »

Benim ilk görüşte sevmediğim kişiler sonradan en yakın arkadaşlarım olmuştur. O yüzden benim için sorun olmuor pek. =))