AK Parti 45 yıl sonra bir ilki başardı

AktüelBilgi Ana Bölüm
Kullanıcı avatarı
ShiftlesS
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj gönderen ShiftlesS »

LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP!

Türkiye, 2011 seçimlerinde bir ilke tanık oldu. AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan, üç seçim üst üste oylarını artırarak demokrasi tarihine geçti.

AK Parti, 2002 seçimlerinde yüzde 34.28, 2007 seçimlerinde yüzde 46.58 oy almıştı. Sandıkların yüzde 80'den fazlasının açıldığı şu saatlerde AK Parti'nin oylarının yüzde 50'nin üzerinde olduğu görülüyor.

Bu, AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan'ın üçüncü seçimden de oylarını artırarak tek başına iktidar çıkacağını gösteriyor.

45 yıl sonra...

AK Parti ve Erdoğan'ın başarısına yaklaşık 50 yıl önce Demokrat Parti (DP) ve Adnan Menderes yaklaşmıştı.

DP, 1950 seçimlerinde yüzde 52.68, 1954 seçimlerinde yüzde 57.61 almış, ancak üçüncü seçimde DP oyları yüzde 47.88'e düşmüştü.

1965 seçimlerinde ise Süleyman Demirel liderliğindeki Adalet Partisi (AP) yüzde 52,87 oy alarak 450 sandalyeli Meclis'te 240 sandalyenin sahibi olmuştu.

Son sonuçlara bakıldığında AK Parti, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde AP'den yaklaşık 45 yıl sonra hem seçmen hem de parlamento çoğunluğunu elde ederek iktidar olan ilk parti oldu.

Şahsi yorum : Siyasetten anlamayıp siyaset yapma çabası içine giren, sürekli Atatürk'ün arkasına sığınıp saçma sapan atıfta bulunan CHP yanlılarına da çok üzüldüm. Ülkenin %50'si bu görüşteyken hala nasıl hakaret edebiliyorlar bunu da anlamış değilim.
Hakkımızda hayırlısı.

Kullanıcı avatarı
HayLaz_EjDer54
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen HayLaz_EjDer54 »

:oley: :oley: Bravo Akp :D

Kullanıcı avatarı
sato54
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen sato54 »

Çılgın Projelere devam desenize :D

Kullanıcı avatarı
Y4HY4
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen Y4HY4 »

Barajı geçemeyen derken anlayamadım Aslı ya :D

Şahsi yorum: AKP'nin bu başarısında en büyük rolü gerçek bir muhalefetin olmamasıdır. Habur rezaletinin nedense hiç meydanlarda anlatılmaması ve gerektiğinde Başbakanın milliyetçi politikalarıdır. ( Ben Diyarbakır mitinginde ape mahmut ve ahmet kayayı unutmadık dediğini unutmadım. Stratejik çalışıyor adam!)

Kullanıcı avatarı
ShiftlesS
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj gönderen ShiftlesS »

Hım sanırım ben biraz geride ve de habersiz kalmışım :D

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Y4HY4 yazdı:Barajı geçemeyen derken anlayamadım Aslı ya :D

Şahsi yorum: AKP'nin bu başarısında en büyük rolü gerçek bir muhalefetin olmamasıdır. Habur rezaletinin nedense hiç meydanlarda anlatılmaması ve gerektiğinde Başbakanın milliyetçi politikalarıdır. ( Ben Diyarbakır mitinginde ape mahmut ve ahmet kayayı unutmadık dediğini unutmadım. Stratejik çalışıyor adam!)

Aynen katılıyorum...

Yani MHP'lisi de CHP'lisi de ve hatta DTP'lisi de bunu kabul ediyor... Erdoğan işini çok iyi biliyor. Kötü bir şey yapacak olsa da iyi bir şey yapacak olsa da planlayıp yapıyor. Bu yüzden engel duramıyor karşısında...

Ve tabii muhalefet de Yahya'nın dediği gibi Tayyip'e çalışıyor. Yani Tayyip hiç gitmese bile seçim meydanlarına, muhalefet kırdığı potlar sayesinde yine Tayyip'i başa getirirdi. Maalesef...

Umarım vatanımız için hayırlısı olur. Tek memnuniyetim istikrarın devam edecek olması. İyi veya kötü :D
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim