Saimcan Taşer isimli kişiye dikkat edin!

AktüelBilgi Ana Bölüm
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Resim

>
Saimcan Taşer isimli 16 yaşındaki çocuk ödeme yapacağı gerekçesiyle çeşitli kandırma girişiminde bulunmaktadır. Dikkat edilmesinde fayda vardır. Üstelik bu kişi güven kazanmak amacıyla kimliğinin önünü arkasını video olarak çekip göndermektedir.

X
Bu kişi ile sorun yaşayan olursa bana ulaşabilir.

Resim

!
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
arslan091
Acemi Üye
Acemi Üye

Re: Saimcan Taşer isimli kişiye dikkat edin!

Mesaj gönderen arslan091 »

Merhabalar aynı şekilde beni dolandırmaya çalıştı ama beceremedi.

Kullanıcı avatarı
HaksızAtama
Acemi Üye
Acemi Üye

Mesaj gönderen HaksızAtama »

Benim de Pokemon Go hesabımı satın almak için dolandırıcılık girişiminde bulundu...
Anne babası yok mu bu çocukların? Bu ne terbiyesizlik?
"Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır."
Hz.Muhammed (S.A.V)

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

HaksızAtama yazdı:Benim de Pokemon Go hesabımı satın almak için dolandırıcılık girişiminde bulundu...
Anne babası yok mu bu çocukların? Bu ne terbiyesizlik?

Olayın olduğu gün anne ve babasına ulaşmaya çalıştım. Facebook hesaplarından mesaj attım. "Görüldü" işareti gelmesine rağmen aldırış etmediler.

Bu arada babası da bal reklamlarında çıkıyormuş. YORUMSUZ!
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
sefa5506
Acemi Üye
Acemi Üye

Mesaj gönderen sefa5506 »

Lütfen tam adres i varsa yazın buraya bizzat evine ben gidecem youtube hesabım çalındı

Kullanıcı avatarı
erenerdem896
Acemi Üye
Acemi Üye

Mesaj gönderen erenerdem896 »

ne konuda dolandırıcı

Kullanıcı avatarı
vacshamsife
Acemi Üye
Acemi Üye

Re: Saimcan Taşer soyguncudur dikkat edin!

Mesaj gönderen vacshamsife »

eğer kimlimği kaldırmasanız bu konuyu kapatmasanız mahkemey gitcem tazminata kadar aççcam ne olursa olsun bir kişinini kimiliği paylaşma hakınza sahip değilsin telif ve suç Kişisel verileri hukuka aykırı olarak verme veya ele geçirme suçu, kişinin hayatının gizli alanında kalması gereken ve herkes tarafından bilinmeyen kişisel verilerin hukuka aykırı bir şekilde ele geçirilmesi, başkasına verilmesi veya yayılması ile meydana gelir. Uygulamada bu suça, “kişisel bilgilerin ele geçirilmesi suçu” da denilmektedir.Kişisel verileri hukuka aykırı olarak verme veya ele geçirme suçu, TCK’nın 136 maddesinde seçimlik hareketli bir suç olarak düzenlenmiştir. Bu nedenle, aşağıdaki üç seçimlik hareketten herhangi birinin yapılmasıyla failin cezalandırılması gerekir:
  • Hukuka aykırı olarak kişisel verilerin başkasına verilmesi,
  • Kişisel verilerin hukuka aykırı olarak yayılması,
  • Kişisel verilerin ele geçirilmesi.
TCK md.136’da yer alan kişisel verilerin hukuka aykırı ele geçirilmesi, yayılması veya başkasına verilmesi suçu; hayatın özel alanına ilişkin değerleri koruyan özel norm niteliğinde bir suç olduğundan, aşağıdaki suçlarla karıştırılmamalıdır:
dava açılıcaktır