Karanlığa Doğru /1 (Twilight)

Kullanıcı avatarı
meyra
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen meyra »

Bu benim yazdığım hikayelerden sadece birisi.
Stephenie Meyer'in yazdığı roman çok hoşuma gitti ve ben de kendi bakış açımla yazmak istedim.
Bir hayran hikayesidir.
By meyra!

Karakterlerimiz:

Edward Cullen
Genel—

* İsim: Edward Anthony Masen Cullen
* Doğum tarihi: 20 Haziran 1901
* Doğum yeri: Chicago, Illinois
* Şu an yaşadığı yer: Forks, Washington
* Dönüşüm tarihi: 1918
* Dönüşümü gerçekleştiren: Carlisle Cullen

Fiziksel Görünüş—

* Saç rengi: Bronz
*Güz rengi: Vampirken altın rengi vejeteryanken yani insanları avlamadığı zaman)
*Boy:1,88-6.02″

İlişkileri—

*Aile: Annesi ve babası Edward 1918 yılında vampirliğe dönüşmeden önce ölmüşlerdir. Annesinin adı Elizabeth, babasının adı da tıpkı kendisi gibi Edwarddır.Edwardın ailesinin ölümünden hemen sonr Carlisle onun üvey babası olmuş bundan kısa bir süre sonra da Esme üvey annesi olmuştur. Evlatlık edinilmiş kardeşleri ise Emmett, Alice, Rosalie, and Jasperdır.

* Ruh eşi: Bella Swan

*Arkadaşlar: Tanya ve Alaskadaki tüm Denali klanı
* Meslek:Öğrenci

Kişilik/Karakter —

*Özel Yetenekler/Beceriler: Edward çevresinde bulunan herhangi bir insanın beynındeki düşüncelerini her an okuyabilme yeteneğine sahiptir.Ayrıca insanları düşüncelerine göre birbirinden ayırabiliyor ve düşüncesini okuduğu kişiyle yakınlığına bağlı olarak bir kaç km öteye kadar bu düşüncelerı duyabiliyor.
* Hobileri: Arabalar, müzik, piyano çalmak.
* İlgileri: Edward birkaç kez Carlisle’ın asistanı olarak tıp fakültesine gitti fakat insan kanının kokusuna dayanıklılığı doktor olmaya yetecek kadar kuvvetli değildi.
* Tanım: Edward tamamiyle mükemmel bir centilmen ve Bellaya karşı aşırı koruyucudur. Bella onun konuşma şeklini sık sık “başka bir yüzyıldan gelmiş gibi” diye tanımlar. Edward bazı zamanlarda fazla hassas olabiliyor örneğin büyük bir flat screen Tv yi ortadan ikiye parçalayabiliyor.(Yeni Ay, sf. 535) Nazik, terbiyeli, olgun, çok zeki ve sevgi dolu gibi özelliklerin tamamını kendisinde toplamıştır. Öncelikleri Bella ve kendi ailesidir.

Isabella Swan

Genel—

* Isim: Isabella ‘Bella’ Marie Swan Cullen
* Doğum tarihi:13 Eylül 1987 (Tutulma, sf. 615)
* Doğum yeri: Forks, WA
* Şu an yasadigi yer: Forks, WA

# Dönüsüm tarihi:10 Eylül 2006

Fiziksel Görünüş—

* Saç Rengi:Kahve
* Göz rengi: Kahve
* Boy: 1,64 (Alacakaranlik, pg. 17)
*Diğer: Bella kendisini soluk benıizli, basit görünumlu, narın yapılı ve kahverengı saclı olarak nıtelendırmıstır.

İlişkileri—

* Aile: Charlie Swan, Renee Dwyer, Phil Dwyer, Edward Cullen, Renesmee Cullen
* Ruh Eşi: Edward Cullen
*Arkadaşları: Cullen ailesi, Jacob Black, Angela Weber, Mike Newton, Jessica Stanley
* Meslek: Newton’larin spor eşya mağazasında satıcı

Kişilik/Karakter —

* Özel yetenekler/Beceriler: Vampirlerin güçlerine karşı direk olarak beyınden gelen bir dirence sahip olmak, örneğin, Edward’ın düsünce okuma ve Jane in beyne gönderdiği ağrılı eziyet yöntemlerini etkisiz hale getirme gibi.
* Hobileri: Doyumsuz bir klasik roman okuyucusu
* İlgileri: Kitap okuma, resim çizme, yemek yapma
* Tanım: Kendi kendine yetebilen ve diğer insanlarla arkadaşlık kurmakta zorluk çeken biridir (Alacakaranlik, sf. 10).Sosyal ilişkilerinin kötü olmasının yanında en zayıf noktası olarak sakarlığı çevre için potansiyel bir tehlike oluşturmaktadır.

Diğer Karakterleri Zaten Biliyorsunuz... Eğer İstek olursa tanıtılacaktır.
En son meyra tarafından 14 Eki 2009 [ 18:01 ] tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
meyra
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen meyra »

Karakter Resimleri

Edward Cullen
Resim
İsabella Swan
Resim
Carlisle Cullen
Resim
Esme Cullen
Resim
Alice Cullen
Resim
Jasper Hale
Resim
Rosalie Hale
Resim
Emmett Cullen

Resim

Kullanıcı avatarı
meyra
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen meyra »

Yorumlarınızı Bekliyorum...
En son meyra tarafından 14 Eki 2009 [ 19:24 ] tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
meyra
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen meyra »

Bölüm 1 - Kayıp
Doktor Carlisle, her zamanki gibi hastanedeydi ve hastaları muayene ediyordu. Bu onun için çok zevkli bir şeydi. Alice, bir yandan babasını seyrediyor, bir yandan da kötü haberi verip vermemesi gerektiğini düşünüyordu. Jasper’a ulaşamıyordu bir türlü. Kardeşi Emmett ve Roselie’ye bile söylememişti. Eğer öğrenirlerse kıyamet kopacaktı. Kuşkusuz Kurtadamlardan ya da Victoria’dan şüpheleneceklerdi. Durduk yere kimsenin ahını almaya gerek duymuyordu ama korkuyordu da. Ya ona bir şey olduysa?

Bir süre daha düşündükten sonra Jasper’e ulaşamadığını söylemeye karar verdi. Bu işin içinden çıkamayacaktı.

“Carlisle…” dedi biraz telaşlı. Olacaklardan korkuyordu.

“Efendim Alice?” dedi sakin bir şekilde.

“Jasper…” Gözleri dolmuştu. Ağlamamak için kendini zor tutuyordu. Derin bir iç çekti.

“Jasper mı? Yoksa Jasper’a bir şey mi oldu!”

Carlisle, o kadar ani bir tepki vermişti ki Alice sıçramadan yapamadı. Korkmuştu.

“E… Emin değilim.” dedi. “Ona ulaşamıyorum.” Sesi titremişti. Bu Jasper’a verdiği önemi çok belli ediyordu.

“Ne demek ulaşamıyorum? Telefonu yanında değil mi?”

“Evet yanında. Fakat kapalı. Nerede olduğunu dair hiçbir fikrim yok. Biliyorsun ki şimdiye kadar bu hiç olmamıştı. Başına bir şey gelmesinden korkuyorum.”

Carlisle, Alice’in ağlamak üzere olduğunu görünce yanına gitti ve ona sarıldı. Alnından öptü ardından sakinleşmesi umuduyla.

“Korkma. Ona bir şey olmayacak. Biliyorsun ki o bir vampir. Kendini korumakta zorluk çekmez. Kim bilir nerelerde takılıyordur? Belki de telefonu çekmiyordur. Olması gereken ihtimallerden birisi. Hem bilirsin ki Jasper sıra dışı biridir. Bu akşam eve gelecek.” Dedi.

Alice, aldığı sözden tatmin olmamıştı. İçindeki sıkıntı hala geçmemişti. Kalbi sızlıyordu. Bu hiçbir zaman olmamıştı. Geleceği görmeye çalışıyordu ama gariptir ki göremiyordu. Bu da kahrolmasına sebep oluyordu. İçindeki üzüntü ve nefret o kadar artmıştı ki Vampir’e dönüşmeye başlamıştı. Dişleri ağır bir şekilde büyüyordu ve gözleri masmavi olmuştu. Bir anda eski haline dönüverdi. Vampir olamıyordu. Neler oluyordu? Korkmaya başlamıştı.

Tekrar denemeliyim

Kızlar tuvaletine gitti ve kapılardan birini açarak içeriye girdi. Kapıyı kapattıktan sonra yumruğunu sıktı. Öfkesi her zamankinden daha da artmıştı. Çevresindeki insanlara zarar verebilecek kadar. Dönüşümünü yapamadığını ve Jasper’ın kaybolduğunu düşündü. Bunun üzerine tekrardan göz rengi değişmeye ve dişleri büyümeye başlamıştı. Birkaç saniye sonra geri eski haline dönüverdi. Yapamıyordu. Dönüşümünü sağlayamıyordu. Ölümlü değildi. Bir ölümsüzdü. Peki, öyleyse neden dönüşümünü yapamıyordu?

Garip şeyler oluyor ve ne olduğunu bilmiyordu. Vampirlerin soyu yok mu oluyordu yoksa!

Saçma sapan şeyleri düşünmeyi kes. Kim olduğunu düşün. Eğer dönüşemiyorsan bir sebebi olmadı. Carlisle’ye danışmalısın. Hadi. Durma.

Hızlı adımlarla Carlisle’in yanına gitti. Terlemişti ve korkudan titriyordu. Carlisle, onun bu halini görünce korktu fakat belli etmedi.

“Ne oldu Alice? Kötü bir şey mi var?”

“Be… Ben dönüşemiyorum Carlisle. Korkuyorum. Lütfen bir şeyler yap!”
Alice ağlamaya başlamıştı. Bu hazmedilmesi kolay bir durum değildi. Hele yüzyıllar boyunca Vampir olarak yaşamış biri olarak.
Carlisle, ne yapması gerektiğini bilemiyordu. İlk defa böyle bir şeyle karşı karşıya idi. Bir şekilde Alice’i sakinleştirmesi gerekiyordu. Aklına hiçbir şey gelmiyordu. Sanki beyni donmuştu…