yastığına çok yüzverme,uyutmaz düşündürür yok yere

Aşk ve sevgi ile ilgili herşey....
Kullanıcı avatarı
Fatma Anne
Forum Annesi
Forum Annesi

yastığına çok yüzverme,uyutmaz düşündürür yok yere

Mesaj gönderen Fatma Anne »

bu bir dayanışmadır
sevgilim.bunsuz olmaz.taşınmaz bu ayrılık,dayanışma şart.

bir parça gözlerinden bırakırsın..birkaç tel saç..kestiğin tırnağını atmaz,bana ayırırsın.herşeyin ucundan kıyısındanbirşeyler arttırırsın bana.

bendekiler hazır bile paketinde.adresi söyle,yolluyorum hemen.

sana her an güzel sözler söylesin diye,dilimin ucunu koydum pakete..parmaklarımdan iki, tane gönüllü seçtim,istediğinde sana dokunsunlar diye..bir omuzum çok israr etti,onu yollayayım dedim,ne vakit dara düşsen başını yaslayabilirsin.

bir dayanışmadır bu,bebek yastığım..çizgisiz defterim..c vitaminim...

boş bir şişeye nefesini üfle..ayakkabın eskiyince atma,paketle..dinlediğin şarkıların adını söyle..ne varsa önemsiz gözüken sana,bir küçük gayretle bana paketle.

bu ayrılık denilen şeye pek güven olmaz.uzunuda bir bunun,kısasıda..ne getirir çıkınında bize hediye,ne gözümüz kestirir,ne gönlümüz bilir.bu ayrılık illetine meydan verilmez,yere serer adamı,tuşa getirir..

her ihtimale karşı hazır olalım.bir dayanışmadır her ayrıntı,küçümsemeyelim..bunsuz olmaz sevgilim dikkat edelim....

çekirdek çitlersen kabuklarını,içtiğin sigaranın izmaritlerini yok etme,yolla bana..her biri benden çok değmiş dudaklarına....

bu ara hiç birşeyi ziyan etme sevgilim,gülüşünü kaydet..yataktan kalkışını,güne başlayışını anlat...

yastığına çok yüz verme,uyutmaz düşündürür yok yere..

sakın küçümseme..ben senden uzakta,parmak izini bile ararken koltukta,kanepede,sevdiğim,bir tek çöpünü bile benden esirgeme...

mektubunu yazdığın kalemide koy zarfa,kağıdın köşesini dudaklarına değdir,koynunda gezdir.kenarlarını çiçekle süsle,arkasına elini koyup etrafından geç kalemle..

oturduğun koltukta bıraktığın sıcaklığını....

bazen terlediğin ıslaklığını...

ağlarsan gözyaşını..

gülünce o havanı...

yabana atma ayrıntıları..hiçbir şeyi görmezden gelme,bir dayanışmadır bu.

ben sana kalbimin yarısını,sen bana saçının sarısını..

ben sana kalbimin atışını,sen bana gözlerinin bakışını...

ben sana biraz toprak,sen bana biraz su...

ben yaprak,sen çicek..

ne bulursak pakete sığacak,ziyan etmeyelim..aman sevgilim,hasret koca bir ateşse,biz çoşkun nehir olalım..dayanışmadır bu aman yenilmeyelim...

raşit tokgöz

Kullanıcı avatarı
fatih033
Acemi Üye
Acemi Üye

Mesaj gönderen fatih033 »

tesekkur