Değerini BiLin...

Aşk ve sevgi ile ilgili herşey....
Kullanıcı avatarı
$EI-IZAI)E
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Değerini BiLin...

Mesaj gönderen $EI-IZAI)E »

:ok: Uzun diye geçmeyin, Lütfen okuyun... Kirlangiç, bir adama asik olmus.
Penceresinin önüne konmus, tüm cesaretini toplamis, tüylerini kabartmis, güzel durduguna ikna olduktan sonra....
Küçük sevimli gagasiyla cama vurmus.
Tik...tik...tik...
Adam cama bakmis. Ama içeride kendi isleriyle ugrasiyormus. Bir mesgulmüs, bir mesgulmüs! Kimmis onu isinden alikoyan?
Minik bir kirlangiç!
Heyecanli kirlangiç, telasini bastirmaya çalisarak, deriiin bir nefes almis, sirin gagasini açmis, sözcükler dökülmeye baslamis:
- Hey adam! Ben seni seviyorum. Nedenini, niçinini sorma. Uzun zamandir seni izliyorum. Bugün cesaret buldum konusmaya. Lütfen pencereyi aç ve beni içeri al. Birlikte yasayalim.
Adam birden parlamis.
- Yok daha neler?
- Durduk yerde sen de nereden çiktin simdi? Olmaz alamam! demis.
Gerekçesi de sersemceymis:
- Sen kussun! Hiç kus insana asik olur mu?
Kirlangiç mahçup olmus. Basini önüne egmis. Ama pes etmemis, bir süre sonra tekrar pencereye gelmis, gülümseyerek bir kez daha sansini denemis:
- Adam, adam! Hadi aç artik su pencereni. Al beni içeri! Ben sana dost olurum. Hiç canini sikmam.
Adam kararli, adam israrli:
- Yok, yok ben seni içeri alamam demis. Biraz da kabaymis, lafi kisa kesmis:
- Isim gücüm var, git basimdan!
Aradan bir zaman geçmis, kirlangiç son kez adamin penceresine gelmis:
- Bak soguklar da basladi, üsüyorum disarida. Aç su pencereyi al beni içeri. Yoksa, sicak yerlere göç etmek zorunda kalirim. Çünkü ben ancak sicakta yasarim. Pisman olmazsin, seni eglendiririm. Birlikte yemek yeriz, bak hem sen de yalnizsin! Yalnizligini paylasirim... demis.
Bazilari, gerçekleri duymayi sevmezmis. Adam bu yalnizlik meselesine içerlemis. Pek bir sinirlenmis.
- Ben yalnizligimdan memnunum demis.. Kustan onu rahat birakmasini istemis. Düpedüz kovmus. Kirlangiç, son denemesinden de basarisizlikla çikinca, basini önüne egmis, çekip gitmis.
Yine aradan zaman geçmis. Adam, önce düsünmüs, sonra kendi kendine itiraf etmis:
- Hay benim akilsiz basim demis.
- Ne kadar aptallik ettim! Beklenmedik bir anda karsima çikan bir dostluk firsatini teptim. Niye onun teklifini kabul etmedim ki? Simdi böyle kös kös oturacagima, keyifli vakit geçirirdik birlikte.
Pisman olmus olmasina ama is isten geçmis. Yine de kendi kendini rahatlatmayi ihmal etmemis:
- Sicaklar baslayinca, kirlangicim nasil olsa yine gelir. Ben de onu içeri alir, mutlu bir hayat sürerim.
Ve çok uzunca bir süre, sicaklarin gelmesini beklemis. Gözü yollardaymis. Yaz gelmis, baska kirlangiçlar gelmis. Ama... Onun ki hiç görünmemis!
Yazin sonuna kadar penceresi açik beklemis ama bosuna. Kirlangiç yokmus!
Gelen baska kirlangiçlara sormus ama gören olmamis. Sonunda danismak ve bilgi almak için bir bilge kisiye gitmis.
Olanlari anlatmis. Bilge kisi gözlerini adama dikmis ve demis ki:
- Kirlangiçlarin ömrü alti aydir SALAK ...

* * * * *
Hayatta bazi firsatlar vardir, sadece bir kez elinize geçer ve degerlendiremezseniz uçup gider.
Hayatta bazi insanlar vardir, sadece bir kez karsiniza çikar, degerini bilemezseniz kaçip giderler. Ve asla geri gelmezler.

Kullanıcı avatarı
İsyanlı_Sükut
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen İsyanlı_Sükut »

çok güzel bi paylaşım =D> =D> =D>

Hayatta bazı firsatlar vardır ömründe bir defa insanın eline geçer ve değerlendiremessen ucup gider....

duygularımız kaybetmeden bazı seylerin farkına varanlardan olma temnnisiyle
..

Kullanıcı avatarı
FB Rh (+)
Forumun Abisi
Forumun  Abisi

Re: Değerini BiLin...

Mesaj gönderen FB Rh (+) »

: Uzun diye geçmeyin, Lütfen okuyun...

iyide zor oluyor be kardeşşş valla insan bnalıyo okurken

Kullanıcı avatarı
orhanfe50
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen orhanfe50 »

gerçekten de güzel bir yazıymış teşekkürler...........

Kullanıcı avatarı
gonulcelen
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen gonulcelen »

çok güzelmiş paylaşım için saol

Kullanıcı avatarı
$EI-IZAI)E
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen $EI-IZAI)E »

İsyanlı_Sükut, FB Rh (+), orhanfe50, gonulcelen, teşekkürler...
FB Rh (+), Okumanı tavsiye ederim ama...

Kullanıcı avatarı
siyah34
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen siyah34 »

gerçektende çok güzelmiş uzun gibi duruyor ama akıcı bencede okumadan geçmemek lazımmış :heh:

Kullanıcı avatarı
feraze_622
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen feraze_622 »

yok ya uzun falan değil harika bi paylaşım gerçekten çok çok teşekürler $EI-IZAI)E benden sana 200 kfl.
=D> =D> =D>