Karşılıksız Sevgi

Aşk ve sevgi ile ilgili herşey....
Kullanıcı avatarı
dikenüstünde
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Karşılıksız Sevgi

Mesaj gönderen dikenüstünde »

Eski bir hikayeye göre bir gün,oldukça hasta olan adam tekerlekli sandalyeyle,cam kenarındaki bir yatakta yatan başka bir hastanın bulunduğu hastane odasına getirilir.
İki hasta arkadaş olduktan sonra,cam kenarında yatan hasta saatlerce pencereden dışarısını seyredip yatalak arkadaşına dış dünyanın canlı tasvirini yapar. Bazı günler hastanenin karşısındaki parkta ağaçların ne kadar güzel göründüğünü ve rüzgarda nasıl dans ettiklerini anlatır. Bazı günler de,hastanenin etrafında yürüyen insanların neler yaptıklarını bire bir anlatarak arkadaşını eğlendirir. Ancak zaman geçtikçe,yatalak hasta,arkadaşının ona anlattığı güzellikleri bizzat kendi göremediğinden dolayı hayal kırıklığı yaşamaya başlar. Gitgide ondan hoşlanmamaya başlar,nihayetinde de ondan iyice nefret eder.
Bir gece kötü bir öksürük krizi esnasında cam kenarında yatan hastanın nefesi tıkanır.
Diğer hasta düğmeye basıp yardım çağırmak yerine,hiç bir şey yapmamayı seçer. Ertesi sabah,camdan dışarıda olup biteni anlatarak arkadaşını mutlu etmek için onca çaba göstermiş olan hastanın öldüğü açıklanır ve sedyeyle hastane odasından çıkarılır. Diğer hasta vakit kaybetmeden yatağının pencere yanına yerleştirilmesini rica eder ve hemşire bu ricasını kabul eder. Ama adam camdan dışarıya baktığında,gördükleri karşısında derinden sarsılır. Pencere tuğla bir duvara bakmaktadır.eski oda arkadaşı canlandırmaya çalıştığı o inanılmaz manzaraları,sadece arkadaşını zor zamanlarında biraz rahatlatmak için sevgisinin bir göstergesi olarak hayal etmiştir;ona çıkarsız bir sevgi sunmuştur!!!

(kaynağını bilmiyorum, bir arkadaşım mail gönderdi ve başkalarıyla da paylaşmamı istedi, bende bu nedenle buraya göndermek istedim, eğer daha önce gönderildiyse de bilmiyorum, varsa silinebilir )

Kullanıcı avatarı
GiudiZioSo
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen GiudiZioSo »

çok etkilendim ..güzel yazı teşekkür ederim 'dikenüstünde'

Kullanıcı avatarı
iSaR
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen iSaR »

Benim çok sevdiğim hikayelerden biridir bu... paylaşım için teşekkürler dikenüstünde... ;)

Kullanıcı avatarı
YAĞMUR BULUTU
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen YAĞMUR BULUTU »

gerçek dostluk böyle birşey olsa gerek çok güzel bir çalışma emeğine sağlık

Kullanıcı avatarı
nazxxx
Acemi Üye
Acemi Üye

Mesaj gönderen nazxxx »

gerçekten çok güzel işte dostluk bu herkes kıymetini bilmeli dostunun...