Gençler 'Çıktıklarıyla' Evlenmek İstemiyor

Aşk ve sevgi ile ilgili herşey....
Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Hasan söylediklerine katılıyorum. İlk ve tek olmak güzeldir ancak değilse de ona hakaret ölçüsünde tavır almak bence de hoş değil. Sonuçta sen ciddi bir ilişkiye başlamışsındır ama karşındaki ciddi olmadığı için ayrılmışsınızdır o zaman "ilk ve tek olmak" kısmı kalmıyor tabi ama tecrübe edinmiş olmak ve de yeni bulduğunuz kişinin ciddi olmasının onu eskisiyle kıyasladığınızda daha değerli yapması bazı konularda avantaj bile olabilir diye düşünüyorum.

Yani örnek vermek gerekirse birini tanımaya karar verdiniz ancak ciddi olmadığını gördüğünüz için ayrıldınız. Sonra aradan zaman geçti hem anlaşıp, hem ciddi olduğunu düşündüğünüz biri buldunuz. İşte o zaman o bulduğunuz kişiyi daha sahiplenir ve ayrılmak istemezsiniz. İşte bu da tecrübenin vermiş olduğu bi avantajdır bence.

Yani karşınızdakinin illa ilk ve tek tanıyamaya çalıştığı kişi siz olacaksınız diye bir şart koymamak gerekir. Bazı durumlarda tecrübe edinmiş olması sizin değerini arttıracaktır. Tabi bu yüzden karşınızdakini tanıma aşamasında biraz dikkatli olunmalı ve hemen samimiyet kurulmamalıdır bence.

BHR yazdı:"Biriyle çıkmak" bu kelimeler o kadar basit kalıyorki gözümde karşımdaki insana verdiğim değeri küçültüyor... :(
Zaman geçirmek için biriyle beraber olamnın ne anlamı var,kendini kandırmanın.Ciddi ilişki söz konusuysa tanışıp,anlaşma kısmına karışmıyorum tabiki de...

Bir de şu kısma çok takıldım.Erkekler kızların ilk aşkı olmayı istiyor da kızlar böyle bir şeyi neden istemesin..Bende İleride evlendiğim erkeğin ilki olmayı çok isterim benimde onun ilki olduğum gibi :D

Tanıma kısmına ben de katılıyorum zaten tanımadan öyle ciddi şeyler düşünmek biraz mantıksız olur. Tanımanın da bi adabı var tabiki. Ama çıkmak çok ayrı birşey. Millet çıkınca ertesi gün hemen aşkım, sevgilim, bebeğim, çiçeğim vs. vs. söylemeye başlıyor. Oysa öyle olmamalı. Tanıma aşamasında eğer beraber olmaya uygun görmüşsen karşındakini ona durumu açıklarsın ve ondan da ciddi bir karşılık alırsın ki ondan sonra evliliğe kadar yolu var zaten.

ShiftlesS yazdı:Evlenmek istemezler tabi.
Kim başka birinin eli değmiş bi kızla evlenmek ister ki?
Yada kim başka bi kıza sevgi cümleleri kurmuş bi erkekle hayatını birleştirmek ister?
Sevgili olupta evlenen kişilerde sıkılıyolar. Birlikte geçirecekleri ömür örneğin 40 yılken 46 oluyo ve evliliklerinden 6 yıl söküp almış oluyolar. Sürekli beraber oldukları gezip tozdukları için sıkılıyolar. ayrıca gelenek göreneklerimi çiğneyip geçiyolar. Aynı evde oturmaları ve evlilik dışı çocuk sahibi olmalarıda cabası.
bu kadar geniş şartlar varkende insan niye evlenmek istesin ki?

İşte sorun o zaten. İnsanın aklında sadece çıkmak varsa eli başkasının eline değmiş olur. Ama insan karşısındakini tanımak için birşeyler yapıyorsa ve de ciddiyse, tamamen tanımadan ve ciddi olmayı düşündüğü duruma ulaşmadan öyle şeyler yapmaz. Yani ciddi düşünenler birşeyleri yaşamak için acele etmezler ama gömlekçiler (sık sık sevgili değiştirenler) ne olacaksa hemen olsun derler ve sıradaki kişiyi hayatına sokmak için hemen herşey olsun bitsin isterler. Ki biz bunlara halk arasında ABAZALAR diyoruz. Uzak durmak gerekir böylelerinden :)

!
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim

Kullanıcı avatarı
BHR
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen BHR »

Ya ben bu insanları hiç anlamıyorum :( tanışma kısmında bilhassa kızlar duracağı çizgiyi bilmeli.Yok ilk günden el ele tutuşmalar,sevgilim,böceğim,aşkım demeler..Sadece basit bir ilişkinin tanımı malesef.ilişki ciddiyet gösteriyorsa bunlar yaşanmaz zaten ya doğrusuda bu bence her şey zamanında yaşanmalı en doğru zamanda evliliktir zaten :D

Kullanıcı avatarı
swashbuckler
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen swashbuckler »

Evlenmek istemezler tabi.
Yada kim başka bi kıza sevgi cümleleri kurmuş bi erkekle hayatını birleştirmek ister?
Sevgili olupta evlenen kişilerde sıkılıyolar. Birlikte geçirecekleri ömür örneğin 40 yılken 46 oluyo ve evliliklerinden 6 yıl söküp almış oluyolar. Sürekli beraber oldukları gezip tozdukları için sıkılıyolar. ayrıca gelenek göreneklerimi çiğneyip geçiyolar. Aynı evde oturmaları ve evlilik dışı çocuk sahibi olmalarıda cabası.

Saç-ma-lık...
İsteyen aynı evde oturur,isteyen yatar kimseye karışamazsın.Toplumumuzda erkeklerin o "ilk deneyimi" nerdeyse davulla zurnayla kutlanırken,bir kadının ilk deneyimini "namussuzluk" olarak gören bir görenek zaten köhnedir,geri kalmıştır.
Açıkçası bir kadının benden öncesiyle ne yaptığı umrumda olmaz,sormam bile,nitekim sormadım da.Şu "el değmiş kız,el değmiş erkek" terimleri midemi bulandırdı,kusura bakmayın,çok basit tanımlar bunlar,yakışmıyor.Ha o kim bunu asla umursamaz sorusunun cevabına büyük bir "şerefle" ben! derim.
Bazen düşünmek lazım...Hangi genç kız bilerek ve isteyerek kendisine "el" değdirir.Toplumumuzdaki "erkek" üstünlüğü paranoyasının bir sonucu olmasın...
Neyse...Sevdiğim genç kıza el değip değmediği umrumda olmaz kısaca...Ama "adam" olan,sevdiği insanı zor durumda bırakacak birşey yapmaz zaten...
Kalanlar teferruattır.İnsan sever,ya da sevdiğini zanneder,canım der,sevgilim der,öper,sarılır fln fln...Yanlış bir ilişkiyse zaten biter,"tecrübe" ye dönüşür.Hayatta en değerli olgu tecrübe'dir.İnsan ilişkilerinde değeri 10 kat daha fazladır.
İyi ki bundan önce ilişkilerim olmuş,iyi ki büyüyebilmişim bu sayede...

Kullanıcı avatarı
BHR
Bölüm Yetkilisi
Bölüm Yetkilisi

Mesaj gönderen BHR »

swashbuckler yazdı:
Evlenmek istemezler tabi.

Saç-ma-lık...
İsteyen aynı evde oturur,isteyen yatar kimseye karışamazsın.Toplumumuzda erkeklerin o "ilk deneyimi" nerdeyse davulla zurnayla kutlanırken,bir kadının ilk deneyimini "namussuzluk" olarak gören bir görenek zaten köhnedir,geri kalmıştır.
Açıkçası bir kadının benden öncesiyle ne yaptığı umrumda olmaz,sormam bile,nitekim sormadım da.Şu "el değmiş kız,el değmiş erkek" terimleri midemi bulandırdı,kusura bakmayın,çok basit tanımlar bunlar,yakışmıyor.Ha o kim bunu asla umursamaz sorusunun cevabına büyük bir "şerefle" ben! derim.
Bazen düşünmek lazım...Hangi genç kız bilerek ve isteyerek kendisine "el" değdirir.Toplumumuzdaki "erkek" üstünlüğü paranoyasının bir sonucu olmasın...
Neyse...Sevdiğim genç kıza el değip değmediği umrumda olmaz kısaca...Ama "adam" olan,sevdiği insanı zor durumda bırakacak birşey yapmaz zaten...
Kalanlar teferruattır.İnsan sever,ya da sevdiğini zanneder,canım der,sevgilim der,öper,sarılır fln fln...Yanlış bir ilişkiyse zaten biter,"tecrübe" ye dönüşür.Hayatta en değerli olgu tecrübe'dir.İnsan ilişkilerinde değeri 10 kat daha fazladır.

Tabi ki de isteyen istediğini yapsın beni başkası ilgilendirmez ama benim çevremdeki insanlar beni ilgilendirir.Toplumda bazı değerler vardır bunları çiğnememek gerekir ben bu görüşten yanayım.Kadın dediğin kendini bilmeli namusuyla yaşamalıdır ki yoksa yaşamasın zaten.Sana şu konuda katılıyorum erkekler yapınca bir şey olnuyor da kadınlar yapınca kötü gözle bakılıyor..Eğer eşitlik varsa aynısı erkek içinde geçerlidir.Benim gözüm de öyle erkeğin değeri yoktur yani.Bunlar yaşanmaması gereken olaylar bana göre erkekte de kadın da yanlış.

Kullanıcı avatarı
ShiftlesS
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Mesaj gönderen ShiftlesS »

Saç-ma-lık...
Açıkçası bir kadının benden öncesiyle ne yaptığı umrumda olmaz,sormam bile,nitekim sormadım da.Şu "el değmiş kız,el değmiş erkek" terimleri midemi bulandırdı,kusura bakmayın,çok basit tanımlar bunlar,yakışmıyor.Ha o kim sorusunun cevabına büyük bir "şerefle" ben! derim.

Öncelikle düşünceme saygı göstermeyip üstüne basa basa saçmalık demeniz beni çok kırdı.
Bu benim görüşüm sadece. Benimde sevgililerim oldu olmadı değil. ama bu bazı şeyleri kabulleniceğim anlamına gelmez.
Bi kadın ve bi erkek aynı evde yaşamamalı diye bi cümle kurmadım. Sadece oturuyolar dedim. Herkes de buna saygılı davrandığı için rahat geliyo ve insanlar öle yaşıyolar. Aile kavramı (aileden kastım anne, baba vs.) yok olmaya başlıyo.
Ayrıca ben erkekleri üstün görmüyorum. Erkeklerin tecrübesi kızların namusu gibi saçma bişeyde yok kafamda. Sanırım kurduğum cümle yanlış anlaşılmış aynı şeyi tekrarlamak istemediğim için "Kim başka birinin eli değmiş bi kızla evlenmek ister ki?" dedim...
Neyse konuyu saptırmıyım..
Benim düşüncem budur. İster saygı gösterin ister göstermeyin..

Kullanıcı avatarı
Y4HY4
KF Yönetim Yetkilisi
KF Yönetim Yetkilisi

Mesaj gönderen Y4HY4 »

swashbuckler, sana ''ilk deneyim'' konusunda (erkek için aslanım benim beee/kızlar için namussuz) sonuna kadar katılıyorum.Yalnız Türk örf ve adetlerindeki bazı kurallarımızı da es geçmemek gerekir diye düşünüyorum.Örnek vermek gererkirse aile kavramı.Biz bu ananelerle bugünlere geldik,bundan sonra da böyle gideriz.Yani anlatmak istediğim şu ; erkeklerde kadınlarda yapmasınlar kardeşim hiçbir şey azıcık ahat dursunlar yani.Ayrıca işte benden önce kiminle ne yaptığı da ÖNEMLİDİR.Eğer ben yapmadıysam o da yapmayacak!! Sevgilisi olmuş olabilir o ayrı bi olay ama daha da ileri gitmemiş olmalı bence.

Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Sürmeli
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen Sürmeli »

BHR yazdı:"Biriyle çıkmak" bu kelimeler o kadar basit kalıyorki gözümde karşımdaki insana verdiğim değeri küçültüyor... :(
Zaman geçirmek için biriyle beraber olamnın ne anlamı var,kendini kandırmanın.Ciddi ilişki söz konusuysa tanışıp,anlaşma kısmına karışmıyorum tabiki de...

Bir de şu kısma çok takıldım.Erkekler kızların ilk aşkı olmayı istiyor da kızlar böyle bir şeyi neden istemesin..Bende İleride evlendiğim erkeğin ilki olmayı çok isterim benimde onun ilki olduğum gibi :D
yesinler bu devirde kızlara güvenen kaç erkek kaldı ki... nereye çıkıyoruz abi ya yemeğemi tatilemi eyfer kulesinemi saçmalık çıkmak flan aşk sevgi yalan yok öle bişey önemli olan bi ilişkide birbirine olan güvendir geçer o canım ccicim ayları ilk diye birşey yoktur deplasmanda oynayan kimse kalmadıı

Kullanıcı avatarı
dikenüstünde
Süper Yetkili
Süper Yetkili

Mesaj gönderen dikenüstünde »

Sürmeli yazdı:

yesinler bu devirde kızlara güvenen kaç erkek kaldı ki... nereye çıkıyoruz abi ya yemeğemi tatilemi eyfer kulesinemi saçmalık çıkmak flan aşk sevgi yalan yok öle bişey önemli olan bi ilişkide birbirine olan güvendir geçer o canım ccicim ayları ilk diye birşey yoktur deplasmanda oynayan kimse kalmadıı

Sürmeli, Karşınızdakine karşı kullandığınız kelimelere ve uslubunuza dikkat etmeye davet ediyorum sizi.

Kullanıcı avatarı
Veda
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Mesaj gönderen Veda »

Her insan birbirine ilktir ama. Bu da ayırı bir konu.

Kullanıcı avatarı
Sürmeli
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen Sürmeli »

dikenüstünde yazdı:
Sürmeli yazdı:

Sürmeli, Karşınızdakine karşı kullandığınız kelimelere ve uslubunuza dikkat etmeye davet ediyorum sizi.
bn doğruları söylüyorum uslubumda gayet düzgün anlayana...

[ Bak hala oğlu falan dinlemem atarım hacı... :D Görüşlerine katılıyorum ama görüşlerine... Söyleyiş tarzında değil. Zaten BHR'ın görüşlerini doğrular nitelikte şeyler söylemişsin. Ama konuştuklarının az ölçüsü olsun ki rezil etme beni şurada :D ]

[ VSaBaH ]