arkadaşlık ve dostluk üzerine

Aşk ve sevgi ile ilgili herşey....
Kullanıcı avatarı
medcezir85
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

arkadaşlık ve dostluk üzerine

Mesaj gönderen medcezir85 »

''Kötü karakterli bir genç varmış. Bir gün babası ona çivilerle dolu bir torba vermis. " arkadasların ile tartısıp kavga ettigin zaman her sefer bu tahtaperdeye bir çivi çak" demis.Genç, birinci (ilk) günde tahtaperdeye 37 çivi çakmıs. sonraki haftalarda kendi kendine kontrol etmeye çalısmıs ve geçen her günde daha az çivi çakmıs. Nihayet bir gün gelmis ki hiç çivi çakmamıs.Babasına gidip söylemis. Babası onu yeniden tahtaperdenin önüne götürmüs.Gence "bugünden baslayarak tartısmayıp kavga etmedigin her gün için tahtaperdelerden bir çivi çıkart (sök)" demis. Günler geçmis. Bir gün gelmis ki her çivi çıkarılmıs.Babası ona "aferin iyi davrandın ama bu tahtaperdeye dikkatli bak. Artık çok delik var.Artık geçmisteki gibi güzel olmayacak" demis. Arkadaslarla tartısıp kavga edildigi zaman kötü kelimeler söylenilir. Her kötü kelime bir yara(delik)bırakır.Arkadasına bin defa kendisini affettigini söyleyebilirsin ama bu delik aynen kalacak(kapanmayacak). Bir arkadas ender bir mücehver gibidir.Seni güldürür yüreklendirir sen ihtiyaç duydugunda ardımcı olur seni dinler sana yüregini açar" demis."

Siyah_Beyaz
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Mesaj gönderen Siyah_Beyaz »

güzel yazı medcezir sana +100 rep

Kullanıcı avatarı
isates
Aktif Üye
Aktif Üye

Mesaj gönderen isates »

sadece güzel demek yeterli olsaydı keşke ama farklı yerlere çekilmez umarım affedilemez diye bir şey yoktur .. birini kırsak dahi telafisi elimizden geleni yapmak gerekir o çiviyi oradan söküp çıkarmaz isek paslanır daha da zararlı olabilir.. teşekür ederiz yazı için medcezir..

Kullanıcı avatarı
MeQueR
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

Mesaj gönderen MeQueR »

güsel yazı da duymuştum bu bi yerden :roll:

Kullanıcı avatarı
medcezir85
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Mesaj gönderen medcezir85 »

arkadaşım duymuşsun ama duymayla kalmış ben duydum ve herkesle paylaştım anladınmı burda bunun için varız

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Mesaj gönderen VSaBaH »

Hmm şiddetin zararı bu kadar etkileyici başka nasıl açıklanırdı bilemiyorum..

Paylaşım için sağol... ;-)
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim