sevginin böylesi...

Aşk ve sevgi ile ilgili herşey....
Kullanıcı avatarı
dream05
Aktif Üye
Aktif Üye

sevginin böylesi...

Mesaj gönderen dream05 »

seksenlerindeki yaşlı çiftin mahkeme salonundaki durumu içler acısıydı.eli bastonlu yaşlı adamın kırışmış yüzünden bütün bir hayatın yorgunluğu okunuyordu.yaşlı teyze ise ağlamaktan çukurlaşmış gözleri ile etrafı süzüyordu.hakimin tokmak sesiyle sustu birden uğultu.

sözü yaşlı kadına verdi hakim:
anlat teyze şikayetin nedir
yaşlı kadın eşarbı ile araladı ağzını ve kısık bir sesle:
artık yetti gayrı oğlum bu adam beni hayattan bezdirdi.ben ona ömrümü yüreğimi herşeyimi verdim.tam 50 yıl yaptığı herşeyi her söylediğini emir bildim.
mahkeme salonunda herşey sustu.böyle haberleri manşet yapan gazetelerden birinin flaş sesiyle sessizlik sona erdi.kimbilir nasıl bir haber yapacaklardı yaşanmış elli yılın ardından.
ve yaşlı teyze devam etti:

bizim bir sedef çiçeği vardı.yıllar önce bir yapraktan tohumlamıştım.yavrumuz olmadı.o çiçeği yavru bildim.gözüm gibi baktım ona.bir gün çiçek kurudu.gece sularsan iyi gelir dedilerdi.adak adadım ve her gece kalkıp onu suladım.geçen gecede yaşlılık işte uyuya kalmışım sulayamadım.bu adam bir gün olsun benim görev bildiğim şeyleri görev bilmedi.birgün olsun kalkıp sedefime su vermedi.onsuz daha iyiyim.yemin ederim.boşanmak istiyorum...
hakim yaşlı adama yönelerek:
diyeceğin birşey var mı baba dedi
yaşlı adam bastonuyla zorlanarak kürsüye yürüdü.o ana kadar suçlanmışlığın verdiği çekinme ile söze başladı:

askerliğimi reisi cumhur köşkünde bahçevan olarak yaptım.o bahçenin güzel ve ihtişamlı görünmesi için emeğimi verdim.fadime mi de orada tanıdım sedefleride.ona en güzel çiçeklerden demetler verdim.ve şimdide o çiçellerle doludur bahçesi.kokusuna taptığım perişan eder yüreğimi.evlendiğimiz ilk zamanlarda rahatsızlandı fadimem,hekime götürdüm onu.boynunda kireçlenme olduğunu söyledi hekim.geceleri kalksın dolaşsın dedi uyanmadan yatarsa boynundaki kireçlenme artar kötülenir dedi.tabii bizimki dinlemedi hekimi.o günlerde bu çiçek kurudu.gece sularsan geçer dedim adak adattım.
sedef gece sulanmayı sevmez hakim bey.her gece onu uyandırdım çiçeği sulamasını seyrettim.o uyuduktan sonrada saksıdan suyu boşalttım.
geçen gecede yaşlılık işte uyanamadım uyandıramadımda.
belki sedef kurumazdı ama kadınımın boynu azabilirdi.suçlandım sesimi çıkaramadım.

o an mahkeme salonunda herşey sustu........?