Soluğum yettiğince....

Aşk ve sevgi ile ilgili herşey....
Kullanıcı avatarı
efsane
Aktif Üye
Aktif Üye

Soluğum yettiğince....

Mesaj gönderen efsane »

Bozuluyor sessizliğim, hiç yaşanmamış gibi, hiç olmamış gibi uzuyor geceler, gecenin içi karanlık, gecenin içi soğuk, gecenin içi her dakika daha yalnız, saklandığım yerden bulup çıkarıyor, haykırıyor ne varsa yüzüme, ben yine aynı; isteksiz, uykucu, yorgun ve hayat, akıp gidiyor…

Kaç sonbahar önceydi, ya da kaç sonbahar geçirdim onsuz hatırlamıyorum. Sürekli sancılı bir taraf var, ya da ezik mi demeliyim yok en doğrusu hiç yaşamamış gibi yaptığım, hep uzaktaymış, hâlâ öğrenciymiş de ondan evine gelmiyormuş gibi davrandığım boylu boyunca yatan, çakır gözleri parlayan, kabullenemediğim… her üzüntümün ardı sana sığınıyorum, üzüntülerimi sana yüklüyorum ki aslında sana hiç üzülmüyormuşum gibi yapıyorum, bazen nasıl bir insanım, nasıl siliyor hafızam bazı şeyleri diyorum, kolay mı her sabah uyandığımda baş ucumdaki olmayan senle güne başlamak, kolay mı işte aklına gelebilecek ne varsa, daha yaşayabileceğimiz ne varsa sensiz yaşamak kolay mı? Keşke olsaydın, belki daha kolay olurdu, belki bazı boşluklarım olmazdı, en başta senin gibi kocaman bir boşluk, yerine koyacağım, ki neden bir şeyler koymam gerektiğini hâlâ bilemediğim kocaman boşluğum, gel artık…

(alıntıdır emege saygı)