Sevgi nelere Kadir....

Aşk ve sevgi ile ilgili herşey....
Kullanıcı avatarı
küçükhanım
Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Sevgi nelere Kadir....

Mesaj gönderen küçükhanım »

Bir zamanlar çok fakir bir karı koca varmış.O kadar fakirlermiş ki,küçücük bir kulübeden başka bir şeycikleri yokmuş.Kış mevsimi de gelip çatmış.Yakacak odunlarının olmaması çok üzüyormuş onları.Bir gün kapının önünde oturmuş,gecenin soğuğuna karşı nasıl direneceklerini düşünüyorlarmış.Birden önlerinde çok zayıf bir kedi belirmiş.Kediyi içeriye alan iyi yürekli karı koca,akşam yemeği olarak ayırdıkları ekmeği onun önüne koymuşlar.Bir süre sonra kedi kaybolmuş.İhtiyar karı koca ise yanmayan ocağın önüne oturup,titreyerekte olsa sabahı beklemeye başlamışlar.Ama o da ne...Ocağın içinde birden,iki sıcacık bir kor belirivermiş.İhtiyar adam karısına;''Hissediyor musun?''demiş.''Şu iki ateş parçası,nasıl da güzel sıcaklık veriyor.''

''Evet,evet !'' demiş kadıncağız.''Birden ısınıverdim.''
Ocağa biraz daha yaklaşan karı koca,ellerini uzatıp bir güzel ısınmışlar.Uzun zamandır ilk kez bu kadar sıcakmış evleri.İçlerine işleyen sıcaklıkla birlikte,ne kadar çok mutlu olduklarını hatırlamışlar birden.Geçmiş güzel günlerden bahsedip,Tanrı'ya şükretmişler.Sabahın nasıl olduğunu farketmemişler bile.Yaşlı adam;''Karıcığım!'' demiş ''Biliyor musun,seni çok seviyorum.''

''Bende''demiş yaşlı kadın.''Bende seni çok seviyorum.Yoksulluğumuzu da hiç umursamıyorum.Ne kadar da çok zenginmişiz biz böyle.''

Sabahın ilk ışıkları içeriye süzülürken,ocağın içinde birşey farketmişler.Karnını doyurdukları kedi,iri,altından gözlerle onlara bakıyormuş.Ocakta ise ateş adına hiç bir şey yokmuş.

Onları sabaha kadar ısıtan şey,kediciğin ışıyan gözleriymiş meğer..

alıntı..

Kullanıcı avatarı
AsilKan
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen AsilKan »

ya abartmışlar. kedilere farklı misyonlar yüklemeyin kardeşim....
yine de teşekkürler paylaşım için...

Kullanıcı avatarı
gunce
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Mesaj gönderen gunce »

güzel bir yazı çok şey anlatan teşekkürler küçükhanım, =D>