Sönmeyen Ateş

Aşk ve sevgi ile ilgili herşey....
Kullanıcı avatarı
En[G]in
Fanatik Üye
Fanatik Üye

Sönmeyen Ateş

Mesaj gönderen En[G]in »

Senin kadar yalnızdım.Sevdalara uzaktım.Aşka küskünlüğümü bilen var mıydı?Hem bilseler bile kimin umurundaydı?Mutluluk maskesini takıp sahte bir yüzle aldatmak o kadar kolaydı ki onları...Güldüm ve aldattım.
Oysa yüreğim,ezberlediği hüzün şarkısını bilmem kaçıncı bin kez tekrar ediyordu sessiz ve derinden.Delice bir aşka tutulmayalı ne kadar olmuştu kim bilir.Kaç zamandır terlemiyordu ellerim,kaç zamandır heyecanla çarpmıyordu yüreğim hatırlamıyordum.Günleri böyle, amaçsızca, umutsuzca tüketip gideceğimi düşünüyordum.O geceye kadar...
Sıradan bir geceydi,diğerlerinden hiç farklı değildi.Bir önceki gece gibi tüketilecek ve ertesi sabaha yine yalnız uyanılacaktı.OLMADI.Gece sönmeyen bir ateşe döndü birden.
Sana baktığımda gözlerinde başka hiç kimsede olmayan pırıltıyı gördüm.Sanki yeniden hayata döndüm.Soluğum kesiliyordu,sesim titriyordu.Aşk bedenimi esir alıyordu,beni acizleştiriyordu.Buydu işte,beklediğim buydu.
Bir hayal gibi geçip gideceğini sanıyordum önce.Öyle ya, bukadar yabancıyken aşka,bir gecede teslim olabilir miydi yüreğim?OLDU.Üstelik beynimden önce teslim oldu yüreğim.Ve sen hayal değildin,en gerçekten daha gerçektin.
Şimdi bir başka yaşıyorum hayatı.Böylesine keyif doluysam bu senin sayendedir.Yediğim yemeğin, içtiğim suyun tadını daha iyi alabiliyorum artık.Hergüne seninle başlıyorum,her geceyi seninle tamamlıyorum.
Pencereden güneşle birlikte evime giren sensin.Bir yıldız kaysa gökyüzünde,dilek tutmak yerine senin adını söylüyorum (..... ? ). Adını söylerken sanki en güzel aşk şiirini okuyomuşum gibi hissediyorum.
Yalnızlığın üzerini kalın bir perdeyle örttüm.Gitmezsen, o perde hiç açılmayacak.Gitmezsen,o gece yanmaya başlayan ateş hiç sönmeyecek.KALACAKSIN biliyorum.Çünkü sen de aynı ateşte yanıyorsun.Çünkü sen de aynı hüznü bir kenara bıraktın artık.Bu aşk bizi çoşturuyor.Bu aşk bizi, dünyaya meydan okutuyor.Öyleyse tut elimi ve yürüyelim bu sevdanın yolunda.Tutkuyla eriyelim birbirimizde.
UMUTSUN,HAYATSIN,CANSIN,AŞKSIN..Birgün biter hayatımız elbette.Ama öyle sevelim ki birbirimizi,aşkımız bu dünyaya yadigar kalsın...