Oben Budak " Ayna gibi dostun var!" HT

Köeş yazılarını ve makaleleri bu bölümümüzde paylaşabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
ShiftlesS
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Oben Budak " Ayna gibi dostun var!" HT

Mesaj gönderen ShiftlesS »

Oben Budak
Ayna gibi dostun var!
21.02.2010 03:40:06

Pal FM’in Çırağan Sarayı’ndaki müzik ödülleri gecesindeydim perşembe gecesi. “Kimi
ararsanız oradaydı” klişe lafını kullanacağım ama gerçekten de doğru. İsterdim ki, madem
bugün moda üzerine konuşuyoruz, ben de erkek şarkıcıların birbirinden güzel kıyafetlerini
yazayım, onları çekiştireyim ama yok! Kadınlar ise felaket ötesi! Hemen hepsi içine korse
giymiş ama o korselerden kalçalar öyle bir pörtlemiş ki o halde törene nasıl geldiler anlayamadım. Evden çıkmadan alıcı gözüyle aynaya baksalar yeterdi oysa. İçlerinden
sıyrılan bir tek Ajda Pekkan’dı her zamanki gibi. Ona ‘genç kız gibi gözüküyor’ demek
bile haksızlık olur. Konuşmamız sırasında bana “Bir ara arkadaşlarını topla da gel, görüşelim”
dediği zaman, karşımda Süperstar Ajda Pekkan değil de üniversite arkadaşım Ajda vardı sanki. Genç görünmek ne demek, genç zaten. Ziynet Sali ise Ajda Hanım’dan sonra göze çarpan tek kıyafeti giymişti.

RÜKÜŞ ERKEKLER
Erkeklere gelince, hepsini bir kenara çekip, “Arkadaşlar deli misiniz, anladık zevksizsiniz
ama neden kendinizi profesyonellere teslim etmezsiniz?” diye azarlamak geldi içimden. Gecede ödül alıp bir de üstüne şarkı söyleyen Murat Dalkılıç artık klişe ötesi olan yeleğinin altına evde giydiği pantolonuyla geldi karşımıza. Cepleri anahtar ve telefon koymaktan kocaman olmuş, atılma zamanı gelmiş bir pantolonla hem de! Mustafa Ceceli, söylediği şarkıyla bizi mest etti belki ama bol kesim takım elbisesi ve demode çene sakalıyla, herkesin hayran olduğu sanatçıdan çok bankacı gibi gözüküyordu. Kemal Doğulu her zamanki gibi stildi, onun zaten işi bu. Bir tek Murat Boz tam üzerine uyan bir takımla sahne aldı ama onu da saymıyoruz, adam o kadar güzel ki, çuval giyse yakışıyor!

Sakıncalı çerçeve

MURAT Boz’un Pal FM gecesinde smokin takımının üzerine taktığı kalın çerçeveli gözlükler Türk gençliğinin fetiş objesi halinde şu sıra. İstanbul Moda Hafta’sında her sıraya 5 kalın çerçeveli gözlük düşüyordu. Bir ara nasıl kırmızı Pumalar, beyaz ceketler moda olduysa
şimdi de bu gözlükler. Geçen yaz New York’a gittiğimde çok özenip bu gözlüklerden takmıştım ama takıldığım moda çevreleri tarafından modayı geriden takip etmekle suçlanmıştım. Düşünün, bahsettiğim tarih 2009 Mayıs! Hani eski Ray-Ban Wayfarer’larınıza numarasız cam taktırıp modaya uymaya kalkacaksanız uyandırayım; aslında bu çerçevelerin modası geçeli bayağı bir oluyor. 2008’de Madonna’nın Sticky&Sweet turnesinde taktığı gözlükler, sonrasında Andy Warhol akımının yeniden gündeme gelmesiyle hit olmuştu fakat artık çekmecelere kalktı bile. Çok istiyorsanız e-Bay’den daha ucuza alabilirisiniz, çünkü yurtdışında insanlar harıl harıl gözlüklerini elden çıkarmakla meşguldür eminim!