Güzin Abla(Feyza Algan) "Gençlik aşkımı unutamadım" Hürriyet

Köeş yazılarını ve makaleleri bu bölümümüzde paylaşabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
ShiftlesS
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

Güzin Abla(Feyza Algan) "Gençlik aşkımı unutamadım" Hürriyet

Mesaj gönderen ShiftlesS »

Gençlik aşkımı unutamadım

Bir iftira yüzünden sevdiğim kızdan ayrıldım. Aradan uzun yıllar geçti, ikinci evliliğimi yaptım. Ama o kızı hiç unutamadım...

Merhaba Güzin Hanım, bir okurunuzun size “Duygusal Kız” rumuzuyla yazdığı mektubu okudum köşenizde. Ben de bir erkek olarak o hanımla aynı şeyleri yaşadım.

Kız arkadaşımla birbirimizi büyük bir aşkla seviyorduk. Ama onun bir arkadaşının attığı iftira yüzünden aramız açıldı. Sonunda ayrıldık.
Şu anlattıklarımın neredeyse 40 yıllık bir geçmişi var.
Ben başkasıyla evlendim. Sekiz yıldır da ikinci evliliğimi yaşıyorum. Ama hiçbir zaman mutluluğu bulamadım.
İnanın geçmişimi arıyorum. Hatta bugün bile onu unutamadım. Ama nerede yaşadığını bilmiyorum, evli mi, bekar mı bundan da haberim yok.
Ben uzun yıllardır Fransa’da yaşıyorum. Bu yazımı yayınlarsanız, belki o da beni hatırlar ve onu bulabilirim. Ama hangi şartlarda, işte onu bilemiyorum...
? Rumuz: Neuf

Sevgili okurum, o mektubu yazan genç kız uzun süredir birlikte olduğu sevgilisi tarafından terk edilmişti. Üstelik sevgilisi bir başkasıyla evlenmişti ve genç kız da büyük bir hayal kırıklığı yaşıyordu.
Sanırım siz de böyle bir hata yapmışsınız. Bir iftiraya kanmış, sevdiğiniz kıza güvenmeyip onu terk etmişsiniz. Kim bilir belki o da sizin gibi mutsuz olmuştur.
Aradan bunca yıl geçmiş, siz onu hâlâ unutamamışsınız ama o da şimdi evlidir ve çoluk çocuğa karışmıştır büyük ihtimalle. Belki bir büyükannedir hatta.
Bilemiyorum... Bu yazıyı okuyup sizi hatırlayabilir. Ama sonuçta ne değişecek ki? Bunca yıla ve iki yaşama da yazık olmamış mı?

Hayvanlarla ilgili kısa kısa...

Hayvanınızı arabada bırakmayın

PETA Kampanya Yöneticisi Magdalena Scherk, “Bir yaz günü, park halindeki bir aracın içindeki ısı kısa sürede 70 dereceye kadar yükselir.
Aracın penceresini aralık bırakmak veya aracı gölgeye park etmiş olmak da hayvanlar için hiçbir fayda sağlamaz” diyerek hayvan sahiplerini uyarıyor.
Geçen yıl Ankara’da bir öğle yemeği sırasında aracın içinde bırakılmış 6 polis köpeği kısa sürede aşırı sıcaktan ölmüştü.
Köpeklerde ter bezleri yoktur ve vücutlarını sadece solunum yoluyla serinletirler. Bu nedenle birkaç dakika gibi çok kısa bir süre içinde aşırı sıcaktan ölebilirler ya da beyinleri hasara uğrayabilir.
Bir aracın içinde yalnız bırakılmış bir köpek gördüğünüzde duyarlı davranın, vakit kaybetmeden polisi arayın.
Bu şekilde onun hayatını kurtarmış olacaksınız!

Kameralı kedi oteli

Pek çok okurum, tatile çıkarken kedilerini rahatlıkla bırakabilecekleri, güvenilir bir mekan soruyor bana. Tesadüfen böyle bir yer keşfettim, hemen sizlerle paylaşıyorum.
Kedinizin kendini evinde gibi hissedebileceği, güvenli bir yer bu.
Üstelik odasına yerleştirilmiş özel kameralarla onu 24 saat izleyebilirsiniz.
Ayrıntılı bilgi için LİNKİ GÖREBİLMEK İÇİN LÜTFEN KAYIT OL VEYA GİRİŞ YAP! adresini tıklayın. Umarım en kısa zamanda köpekler için de böyle bir yer oluşturulur.

Süt verecek kedi aranıyor

Kadıköy Hayvan Barındırma Merkezi’ne henüz çok küçük olan beş yavru kedi getirildi.
Barınakta yaşamaları mümkün değil. Acilen süt anne kediye ihtiyaçları var. Yardımcı olabileceklerin, barındırma merkezinin 0 216 499 83 90 numaralı telefonunu aramaları rica olunur.