olay rapor..

Bütün Beşiktaşlılar buraya....
Kullanıcı avatarı
haykolik
Aktif Üye
Aktif Üye

olay rapor..

Mesaj gönderen haykolik »

Olaylı Ankaraspor - Beşiktaş maçının hakem raporları ortaya çıktı.

Berabere biten mücadelenin son saniyelerinde Beşiktaş'ın golünü iptal eden hakem Vedat Yüksel 'in sıcağı sıcağına yazdığı raporunda yardımcısı Adil Sinem 'i suçladığı ve bütün faturayı Sinem'e kestiği öğrenildi. İşte Vedat Yüksel'in raporundaki ifadeler:

"Adil Sinem pozisyondan hemen sonra titreşimli uyarı sistemiyle dikkatimi çekti. Bayrağı kaldırınca ben de golü iptal ettim. Yardımcı hakemlerimize güvenmemiz gerekiyor. Sonuçta onun kaldırdığı bayrak üzerine golü iptal etmek zorunda kaldım."

Sinem'in dosyası kabarık
Golü iptal eden yardımcı hakem Adil Sinem'in daha önce de bu tip yanlış kararlar verdiği bildirildi. Sinem'in Gürcistan'daki bir UEFA maçında Selçuk Dereli 'nin yardımcılığını yaparken, yine önemli bir gol pozisyonunu iptal ettiği belirtildi. Ayrıca geçen sezon oynanan Fenerbahçe-Sakarya maçında Sinem'in, son adam Tuncay 'a yapılan faulü iyi sezemediği ve orta hakem Kuddusi Müftüoğlu'nun yanlış karar vermesine neden olduğu da gelen haberler arasında. Vedat Yüksel'in raporundan sonra Adil Sinem'in en az devre arasına kadar kızağa çekileceği vurgulandı. Yüksel'in ise yazdığı raporla bir nevi temize çıktığı ve Futbol Federasyonu tarafından UEFA listesine önerileceği ifade edildi.

-alıntıdır-