Serdar Özkan'dan örnek davranış

Bütün Beşiktaşlılar buraya....
Siyah_Beyaz
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Serdar Özkan'dan örnek davranış

Mesaj gönderen Siyah_Beyaz »

Beşiktaşlı oyuncu, PFDK'ye gönderdiği raporda, "Saha içinde böyle olaylar olur. Ben de hatalıydım" dedi. Türk futbolunda bir ilke imza attı

BEŞİKTAŞLI Serdar Özkan'dan Fair Play'lik davranış... Bursaspor-Beşiktaş maçı sonrası yeşil beyazlı takımın kaptanı genç meslektaşına tokat attı, gözlemci ve maçın hakemi olayı raporlarına yazdı. Profesyonel Disiplin Kurulu da tedbirli 3 maç ceza verdi, rapor da istedi.

Tedbirli ceza aldığı için ligde oynamayacak olan Egemen'in maç başına para aldığını öğrenen Serdar Özkan, hemen harekete geçti. Türk futbol tarihinde ender sayılacak bir olaya imza attı. Disiplin kuruluna rapor yazdı, Bursaspor Kaptanı'nı 3 maç ceza almaktan kurtardı. Egemen'in yaptığı hareket tahrike girdiği için yalnızca 1 maç ceza aldı.

Ben de hatalıyım

Siyah beyazlı takımın genç yıldızı, raporunda şunlara yer verdi: "Maç bitiminde gerek rakip takımın, gerekse bizlerin stres altına olmamız nedeniyle ufak bir sorun yaşadık. Burada bende hatalıyım. Bunlar maç sırasında olağan şeyler. Bu nedenle saha içinde olan saha içinde kalır. Meslektaşımın ceza almasını gerektirecek herhangi bir olay olmamıştır..." Bu rapor tecrübeli oyuncuyu ağır cezadan kurtarırken, olayın baş kahramanı Serdar, dün menajeri Sinan Engin ile bir araya geldi, Egemen'e verilen ağır cezayı içine sindiremediği için böyle bir girişimde bulunduğunu söyledi.

Sinan Engin, Beşiktaş terbiyesi alan Serdar'ın bu davranışının herkese örnek olması gerektiğini belirtirtti.

Serdar Özkan takdir edildi

Genç yıldız Serdar Özkan'ın bu jesti Profesyonel Disiplin Kurulu'ndaki (PFDK) üyelerin takdirini aldı.