Şeref Bey Heykeli Açıldı

Bütün Beşiktaşlılar buraya....
Siyah_Beyaz
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Şeref Bey Heykeli Açıldı

Mesaj gönderen Siyah_Beyaz »

Kulübümüz’ün futbol şubesini kuran Ahmet Şerafettin Bey’in Beşiktaş Dünya Barış Parkı’ndaki heykeli açıldı.

Üniversiteli Beşiktaşlılar (UNIBJK) ve Beşiktaş Belediyesi’nin ortaklaşa yaptırdığı Şeref Bey heykelinin açılış törenine Genel Sekreterimiz Kenan Öner, Asbaşkanlarımız Levent Erdoğan, Behçet Ümitlen, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Halim Aydın, Hüseyin Yücel, İlhan Durusoy, Nedim Sarsmaz, Hakan Aksoy’un yanı sıra Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal, yerel yöneticiler, Üniversiteli Beşiktaşlılar Derneği mensupları, Şeref Bey’in kızı Handan Onur ve çok sayıda Beşiktaş taraftarı katıldı.

Açılış töreninde bir konuşma yapan Genel Sekreterimiz Kenan Öner, “Şu anda çok duygulu anlar yaşıyorum. Şeref Beyimiz’in Beşiktaş için yaptıklarını, kendisinin ne kadar önemli bir isim olduğunu anlatmaya cümleler yetmez. Şeref Bey, o günlerden bu günleri görmüştür ve ona göre hamleler yapmıştır. Beşiktaş semtindeki gençleri futbolla tanıştırmış, onlara futbolu sevdirmiştir” diye konuştu. UNIBJKlıları yaptıkları bu hizmetten ötürü kutlayan Öner, “Tarihlerine sahip çıkan Beşiktaşlı genç kardeşlerimizi yürekten kutluyorum. Bu vefalı kardeşlerimiz bugün çok önemli bir işe imzalarını attılar” dedi.

Yaklaşık 2 yıllık bir emeğin sonunda yaptıkları Şeref Bey heykelini Beşiktaş’a kazandıran UNIBJK Başkanı Eren Güçarslan, geçmişle geleceği bir araya getirdiklerini belirterek, “Tarihimize sahip çıkan bir topluluğuz. Bugünü görebilmek için uzun süre bekledik. Bütün arkadaşlarımın kendi çabasıyla yaptığı bu hizmette bizlere destek olan herkese teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Törende “Sadece bizler değil, sizler ve bütün Beşiktaşlılar babamın evlatlarısınız. Onun torunlarısınız” diye konuşan Handan Onur’a, Genel Sekreterimiz Kenan Öner’e ve Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal’a plaket verildi.