Gökhan Güleç: Değişmez olmak istiyorum

Bütün Beşiktaşlılar buraya....
Kullanıcı avatarı
beşiktAŞK
Ayrıcalıklı Üye
Ayrıcalıklı Üye

Gökhan Güleç: Değişmez olmak istiyorum

Mesaj gönderen beşiktAŞK »

Beşiktaş’ın golcü futbolcusu Gökhan Güleç, gelecek sezon da iyi bir performans göstererek, şampiyonluğa koşan Beşiktaş’ın değişmez oyuncusu olmak istediğini söyledi.
Gökhan Güleç, BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında, henüz eksiklerinin bulunduğunu belirterek, “Bu eksiklerimi giderdikten sonra Beşiktaş camiasına çok daha faydalı olacağıma inanıyorum” dedi.
İstanbul’a tedirgin geldiğini belirten Gökhan, “İstanbul büyük bir yer. Gaziantep’te çok az forma şansı buldum. Buraya geldiğimde çıkış yakalayacağıma inanıyordum. Hocam da güveniyordu. Şu an performansım iyi, inşallah devam eder” diye konuştu.

“KAFA TOPLARINDA EKSİĞİM VAR”
Gökhan, basın mensuplarının eksiklerinin ne olduğunu sormaları üzerine, “Kafa toplarında daha iyi olabilirim. Gol vuruşu çalışabilirim. Bir de en büyük eksiğim tecrübe. O da oynayarak kazanılır” yanıtını verdi.

Yeni sezonda yabancı forvet oyuncusu alınacağının, zaman zaman yedek kalabileceğinin hatırlatılması üzerine, “Takımda şu anda da kaliteli forvetler var. Şimdi oynuyorum ama bu her zaman oynayacağım anlamına gelmiyor. Formum düşerse hocamız oynatmayabilir. Ben elimden geleni yaparak, seneye de bu performansı gösterip, şampiyonluğa koşan Beşiktaş’ın vazgeçilmez oyuncusu olmak istiyorum” dedi.

“BÜYÜK TAKIMDA OYNAMAK ZOR”
Genç futbolcu, büyük takımda futbol oynamanın nasıl bir duygu olduğu sorusunu, “Anadolu takımlarında seyirci, basın baskısı yok ve oynamak daha rahat. İstanbul gibi bir yerde oynamak zor. Saha içi kadar, saha dışında da mücadele etmek zorundasın. Takımdaki ağabeylerimizin davranışlarına, her şeylerine dikkat ediyorum ve onları örnek alıyorum. Bir anda bunların olması insanı ‘Ne oldum’ havasına sokabilir ama ben işimi yapmaya çalışıyorum. İnşallah böyle devam eder” diye yanıtladı.

“MİLLİ TAKIM İÇİN ÇOK YOLUM VAR”
Milli takım hedefinin olup olmadığı sorusuna Gökhan, “Her genç futbolcunun böyle hedefi vardır ama daha çok mesafe kat etmem lazım. 2-3 maçta olacak şey değil. Daha önümde çok yolum var” diye yanıt verdi.

Teknik direktör Jean Tigana ile ilk transfer olduğunda konuştuklarını belirten Gökhan Güleç, “Daha sonra da konuşma fırsatım olmadı. Zaten idmanlarda, maçlarda yüklediği misyonlarla bana güvendiğini açıkça ifade ediyor. Ben de onu utandırmamaya çalışıyorum” dedi.

“KUPA DAHA ÖNEMLİ”
Gökhan, en büyük hedeflerinin Türkiye Kupası’nı kazanmak olduğunu ifade ederek, “Kayserispor maçında çok iyi oynamasak da gol yemeden kazandık. Şimdi Kayseri’de 1 gol atarsak, onların bize 4 atması gerekecek. Kupaya daha çok konsantre oluyoruz. Bizim için camiaya kupa getirmek çok önemli. İnşalllah kupayı kazanır, hedefimize uzanırız” diye konuştu.

“GÖKHAN ÜNAL’I ÇOK BEĞENİYORUM”
Kayserispor’un golcü futbolcusu Gökhan ile ilgili düşüncelerinin sorulması üzerine Gökhan Güleç, “Gökhan çok yetenekli bir futbolcu. Özelliklerimiz farklı. Kendisini çok beğeniyorum. O zaten biraz benden önde. Ona ulaşmak için çalışmam lazım. Kendimi geliştirdikçe, belki 1 yıl sonra böyle bir karşılaştırma olabilir” açıklamasını yaptı.

Gökhan, hızının Metin Tekin, gol vuruşlarının ise Ali Gültiken’e benzetildiğinin belirtilmesi üzerine, “Beşiktaş’ın çok önemli kişilerine benzetilmek benim için gurur verici” dedi.