Fabian Ernst Beşiktaş’ta

Bütün Beşiktaşlılar buraya....
Siyah_Beyaz
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Fabian Ernst Beşiktaş’ta

Mesaj gönderen Siyah_Beyaz »

Siyah-Beyazlılar yaklaşık 1 aydır bu tabloyu görmek için bekliyordu... Schalke´den alınan yıldız futbolcu dün akşam saatlerinde yeni formasıyla İstanbul´a indi, ortalık bayram yerine döndü. Ernst, “Beklentileri biliyorum. Başarılı olacağım” dedi.

Maliyeti 8.5 milyon Euro
Ara transfer döneminin hızlı kulübü Beşiktaş, Almanya’da önceki gün sözleşme imzaladığı Fabian Ernst’ü dün İstanbul’a getirdi. Havalimanında coşkulu bir taraftar grubu tarafından karşılanan 30 yaşındaki orta saha oyuncusu, bir anda kendini omuzlarda bulunca şaşkınlığını gizleyemedi. 2.5 sene boyunca Beşiktaş formasını giyecek olan Fabian Ernst’ün bu süre içinde Siyah-Beyazlı kulüpten toplam 5.5 milyon Euro kazanacağı açıklandı. Beşiktaş, bonservis bedeli olarak da Schalke’ye 3 milyon Euro ödedi.

‘Şampiyonluk için geldim’
Orta sahada defansif özellikleriyle dikkat çeken Ernst’ün bugün sağlık kontrolünden geçip, takıma katılacağı bildirildi. Büyük bir kulübe geldiğini ve beklentilerin farkında olduğunu belirten tecrübeli oyuncu camiaya ilk mesajlarını da ayağının tozuyla verdi: Burada olduğum için çok mutluyum. Beşiktaş formasıyla şampiyonluklar yaşamaya geldim. Bana güvenip, inananlar kesinlikle hayal kırıklığına uğramayacak. Beşiktaş taraftarı hakkında çok şey duydum. Onlarla buluşmak için sabırsızlanıyorum.

Fabian Ernst Kimdir?
30 Mayıs 1979'de Almanya Hannover'de doğan Ernst, futbola Hannover 96 takımında başladı. 1998'den 2000 senesine kadar Bundesliga ekiplerinden Hamburger SV'de top koşturan orta saha oyuncusu, bu ekibin formasıyla 48 maçta yer aldı.

2001-2002 sezonunda Werder Bremen'e transfer olan 30 yaşındaki futbolcu, Werder Bremen'de 152 maça çıktı ve 11 gol attı. 2002 yılında Alman Milli Takımı'na davet edilen Ernst, Kuveyt maçıyla ilk kez Almanya formasını giydi ve 24 kez milli oldu. 2005 senesinde Schalke 04'e transfer olan tecrübeli futbolcu, bu takımın formasıyla 122 maçta forma giydi. Ernst, 1.83 boyunda ve 80 kilo.
Resim

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Re: Fabian Ernst Beşiktaş’ta

Mesaj gönderen VSaBaH »

Forma da yakışmış hani... :D

Sonunda beklenilen oldu, mutluyuz, umarım takımınızda başarılı olur.

Fabian Ernst'in kariyeri

Resim

Beşiktaş'ın kadrosuna kattığı Fabian Ernst, defansif orta saha oyuncusu olarak uzun yıllardır Bundesliga'da top koşturuyor.

30 Mayıs 1979 doğumlu Fabian Ernst, kariyerine 1996 yılında Hannover 96 takımında başladı. 1996-1998 yılları arasında Hannover forması giyen Ernst, 54 maça çıktı ve takımı adına 1 gol kaydetti. 1998 yılında Hamburg'a transfer olan Ernst, 2000 yılına kadar forma giydiği takımında 48 maça çıktı. Ernst, Hamburg'da gol kaydetme başarısı gösteremedi. Alman futbolcunun Hamburg'dan sonraki durağı Almanya Birinci Futbol Ligi'nin (Bundesliga) köklü takımlarından Werder Bremen oldu. 2005 yılına kadar Werder Bremen forması giyen Ernst 152 maça çıktı, 11 gol kaydetti. 2005 yılında Schalke 04'e transfer olan Ernst, Schalke formasıyla 3,5 yılda 103 maça çıktı ve 1 gol kaydetti. Ernst, kariyerinin en parlak dönemini 2003/2004 sezonunda lig şampiyonluğu yaşadığı Werder Bremen takımında geçirdi.

Fabian Ernst, 2002 yılında Almanya Milli Takımı formasını ilk kez Kuveyt'le oynadıkları bir karşılaşmada giydi. 2007 yılına Almanya Milli Takımı adına 24 maça çıkan Ernst milli forma altında 1 gole imza attı.

Ernst, oynadığı takımlarda, orta sahada savunmaya dönük futboluyla dikkat çekiyor.
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim