BJK Yönetim Kurulu Üyeleri'nden Açıklama

Bütün Beşiktaşlılar buraya....
Siyah_Beyaz
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

BJK Yönetim Kurulu Üyeleri'nden Açıklama

Mesaj gönderen Siyah_Beyaz »

Fenerbahçe Spor Kulübü’ün Başkanı Sayın Aziz Yıldırım’ın Futbol Extra Dergisi’nde yer alan ve buradan diğer basın organlarına yansıyan röportajında seviyesiz bir üslupla BJK Yönetimi ve yöneticileri hakkında yaptığı açıklamalarına BJK Yönetim Kurulu Üyeleri'nin yanıtıdır:
Talihsiz açıklamalarını sürdüren Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Sayın Aziz Yıldırım’ın, Futbol Extra Dergisi’ndeki röportajında, “...Murat Aksu ile görüşüyorum ara sıra... Murat iyi çocuktur. Zaten o olmasa Beşiktaş Yönetimi bir gün bile duramaz, yıkılır” sözleri; büyük bir Camia’nın başkanına yakışmayacak düzeydedir.

Daha da önemlisi; Türk Sporu’nun temel taşı, 103 yıllık Beşiktaş Jimnastik Kulübü için kullanamayacağı derecede saygısızca, fütürsuzca söylemlerdir.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü Yönetimi ve yöneticilerinin kişilikleri hakkında görüş belirtmek kimsenin görevi olmadığı gibi, hele hele Aziz Yıldırım’ın ne üzerine vazife, ne de haddine hiç değildir.

Sayın Aziz Yıldırım bu tür fütürsuz ve saygısız söylemlerde bulunmak istediği zaman, alışık olduğu ve kendisine yakıştığı üzere ve daha önce de yaptığı gibi sadece Fenerbahçe Divan Kurulu ve Genel Kurul üyelerinin önünde kendi Yönetim Kurulu üyesini rencide edip, yönetiminden kovarak yapmaya devam etsin.

Aziz Yıldırım’ın BJK Yönetim Kurulu ile ilgili yaptığı yorum, Başkanlığını sürdürdüğü Fenerbahçe Yönetim Kurulu’nun yönetim anlayışı ve siyaseti için geçerlidir.

Beşiktaş Yönetimi ve yöneticileri arasında ayrıcalık yaratarak nifak sokmaya ve Beşiktaş taraftarlarını tahrik etmeye yönelik bu tür demeçler, Yönetim Kurulumuzu olduğu kadar Yönetim Kurulumuz’un Başkanı’nı ve üyelerini seçen binlerce saygın BJK Genel Kurul üyelerimizin hür iradelerine karşı yapılmış tam tabiri ile büyük saygısızlık örneğidir.

Bu sadece Aziz Yıldırım’ın dar zihniyetinin göstergesi olup, bilmelidir ki BJK Yönetim Kurulu onun karşısında her zaman “taş” gibi ve dimdik ayakta duracaktır.

Aziz Yıldırım’ı, her platformda Türk Sporu’nda herşeyi bilen kimliğinden sıyrılarak ortamı germe ve kaos yaratma alışkanlığından kurtulup, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün yoğun işleriyle uğraşmaya ve kendi sınırları içinde kalmaya davet ediyoruz.

Dile getirdiği ifadelerden dolayı Aziz Yıldırım’ı şiddetle ve esefle kınadığımızı kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız.

BEŞİKTAŞ JK YÖNETİM KURULU ÜYELERİ
Murat AKSU
Kenan ÖNER
Kıvanç OKTAY
Fikret ERCAN
Can Akın ÇAĞLAR
Erhan KAMIŞLI
Yahya Kemal GENÇER
Sinan VARDAR
Bülent DERİŞ
İlhan DURUSOY
Süleyman EREN