Necip UYSAL [18]

Bütün Beşiktaşlılar buraya....
Siyah_Beyaz
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Necip UYSAL [18]

Mesaj gönderen Siyah_Beyaz »

Resim
90 milyon Euro'luk Beşiktaş'ın 2 bin TL'lik askeri

Sporcu üretim merkezi Bayrampaşa'nın son ürünü olan 19 yaşındaki futbolcu, 12 yaşında adımını attığı Beşiktaş'ta başarı basamaklarını hızla tırmanarak önce A takıma ardından da A Milli Takım'a yükseldi.

BEŞİKTAŞ'ın İstanbul BŞB'yi 2-0 yenerek zirve yarışında yeniden iddialı konuma geldiği maçta tüm gözler genç bir futbolcunun üzerinde odaklandı. Teknik direktör Mustafa Denizli'nin sakat olan Fabian Ernst'in yerine ilk 11'de şans verdiği bu futbolcu Necip Uysal'dan başkası değildi.
Türk sporuna G.Saraylı Arda Turan ve Sabri Sarıoğlu, İstanbul BŞB'de forma giyen Okan Buruk, ülkemizi NBA'de temsil eden Mehmet Okur ve Hidayet Türkoğlu gibi önemli yıldızları kazandıran Bayrampaşa'dan yetişen Necip'in ilginç bir öyküsü var. İşte bilinmeyen yönleriyle Necip Uysal...
Resim
Süt Kupası'nda beğenildi
Babası Sabri Uysal, döneminin önemli ekiplerinden İstanbulspor'da top koşturuyordu. Oğlunun iyi bir eğitim almasının yanı sıra hayalini kurduğu Beşiktaş'ta top koşturmasını istiyordu. 2001 yılıydı... Bayrampaşa Yeni Yol yıldız takımıyla çıktığı Danone Süt Kupası'nda maçında Beşiktaş'ın arama komitesindeki Rauf Başer, Ekrem Önenç ve Haluk Duranoğlu tarafından beğenildi ve alınması için rapor verildi. 2003 yılında Beşiktaş Alt Yapı Koordinatörü Yemen Ekşioğlu tarafından bonservis ücreti ödenmeden siyah beyazlı takıma kazandırılan Necip Uysal, 12 yaşında adımını attığı Beşiktaş'ta hızla tırmanışa geçti.

Sağlam'ın prensiydi
2007'de Ertuğrul Sağlam tarafından A takıma alınan ve 2008'de profesyonel sözleşme imzalanan Necip, 90 milyon Euro'luk Beşiktaş'ın en az kazananı. Genç futbolcu, aylık 2 bin TL'ye talim ediyor.

Fener ve G.Saray izledi Beşiktaş bedavaya aldı
Birçok önemli futbolcunun yetiştiği Bayrampaşa'da mahalle arasından çıktım. 10 yaşındayken F.Bahçe ve G.Saraylı yöneticiler izlemeye geliyordu. Ancak elini çabuk tutan Beşiktaş oldu. 2001 yılında beni izleyip beğenmişler. 2003'te Beşiktaş'ın o zamanki alt yapı koordinatörü Yemen Ekşioğlu, antrenör Ekrem Önenç, Bayrampaşa Yeni Yolspor'dan bonservisimi bedelsiz aldı. 12 yaşındaydım. 2003 yılında Beşiktaş minik takımında Sami Şenol ve Haluk Duranoğlu ile günde 4 saat özel bir çalışma programı uygulandı. İki yıl antrenör Haluk Duranoğlu ile genç takımında çalıştım. İki yıl sonra B Genç Takım'dan Halim Okta'dan teklif alarak üst gruba çıktım.
Resim
Top toplayıcılıktan harçlığımı çıkarırdım
BAYRAMPAŞA'da ekonomik olarak sıkıntı içerisinde olan ailemi bunaltmak istemiyordum. Lig maçlarında top toplayıcılara belirli para verilir. Hocam Haluk Duranoğlu'na gönüllü top toplayıcı olarak adımı yazdırırdım. Ve oradan verilen parayı biriktirerek eve gidiş geliş ücretimi çıkartıyordum. Kısaca futboldan ilk parayı top toplayıcılıktan kazandım. Ailemden aldığım terbiye ile çalışmaktan başka düşüncem yoktu. O kadar çok çalışmışım ve kendimi geliştirmişim ki beni genç takımda oynamadan PAF takıma çağırdılar. Üç yıl önce de Ertuğrul Sağlam bir gün beni A takım idmanlarına çıkardığında dünyalar benim oldu.

Kartal'ın milli gururu
NECİP Uysal'in bir başka özelliği ise A Milli Takım'ın 3 Mart'ta Honduras'la oynadığı özel maçta Beşiktaş'ı temsil eden tek futbolcu olması... Genç ve Ümit Milli Takımlar'da defalarca forma giyen 19 futbolcu, Oğuz Çetin tarafından çağrıldığı Honduras maçının son 10 dakikasında görev yapıp A Milli Takım'la tanışmış oldu.

Terim'den yakın ilgi
İlk olarak Şenol Ustaömer tarafından Genç Milli Takıma çağrıldığını ifade eden Necip Uysal, "Fatih Hoca bana yakın ilgi gösterdi. Oğuz Hoca tarafından ilk kez A Milli Takıma çağırıldım. Hedefim ay yıldızlı formayı uzun yıllar giymek" dedi.

Türkiye'nin Harlem'inde yetiştim
YETİŞTİĞİM semt Bayrampaşa'nın toprağından mı suyundan mı bilemem ama her mahalle arasından futbolcu ve sporcu fışkırıyor. İlkokula giderken sokakta mahalleler arası maçlar yapardık. Bayrampaşa'da benim gibi bir çok yıldız keşfedilmeyi bekliyor. Bence orası Türkiye'nin Harlem'i.

Kullanıcı avatarı
VSaBaH
Tasarımcı Yönetici
Tasarımcı Yönetici

Necip UYSAL [18]

Mesaj gönderen VSaBaH »

Bir yıldız mı doğuyor? :slm:
 !
REKLAMLARA YAPILAN TIKLAMA BİZİM TEK GELİR KAPIMIZDIR. LÜTFEN ADBLOCK TARZI EKLENTİLERLE REKLAMLARI ENGELLEMEYELİM. BİZE EN GÜZEL TEŞEKKÜRÜ BU ŞEKİLDE YAPABİLİRSİNİZ. TEŞEKKÜRLER...

Resim