Runje Basın Önünde İmzaladı

Bütün Beşiktaşlılar buraya....
Siyah_Beyaz
Kurucu Yetkili
Kurucu Yetkili

Runje Basın Önünde İmzaladı

Mesaj gönderen Siyah_Beyaz »

Belçika’nın Standard Liege takımından transfer ettiğimiz kaleci Vedran Runje, bugün basın için sözleşme imzaladı.
BJK Nevzat Demir Tesisleri’ndeki imza törenine İkinci Başkanımız Murat Aksu ile Yönetim Kurulu Üyemiz Yahya Kemal Gencer de katıldı. Murat Aksu yaptığı açıklamada, “Yabancı transferine 1 numara ile başladık. Runje’yi 5-6 aylık bir ön hazırlık sonrasında kadromuza kattık. Hocamız Tigana’nın Marsilya’dan tanıdığı ve ısrarla istediği bir oyuncuydu. Umarım bu transfer Beşiktaşımız’a ve Türk futboluna hayırlı olur. Kendisi bu sene de dahil 3 sene Belçika Ligi’nde en iyi kaleci seçilmiş ve kendini ispat etmiş bir oyuncu” dedi.

Runje ise, “Böyle büyük bir kulübe geldiğim için çok mutluyum. Kariyerimdeki en üst seviyelere Beşiktaş’ta çıkacağıma inanıyorum” diye konuştu.

Öte yandan Murat Aksu, planlanması çok önceden yapılan transfer çalışmalarının devam ettiğini ve hedeflerinin 20 Haziran’daki kamp başlangıç tarihine kadar bütün transferlerin bitmesi olduğunu sözlerine ekledi.

"Beşiktaş'ta Başarılı Olacağım"

Yeni kalecimiz Vedran Runje, internet sitemize verdiği röportajda Beşiktaş’a geldiği için çok mutlu olduğunu belirterek, “Hedefleri olan bir takıma geldiğimin farkındayım. Bu sezon bütün istediklerimizi alacağız” diye konuştu.
İstanbul’a ayak basar basmaz taraftarlarımızdan gördüğü ilgi nedeni ile çok mutlu olduğunu söyleyen Vedran Runje, “Müthiş bir karşılama yapıldı. Gerçekten çok duygulandım ve çok mutlu oldum. Havaalanında taraftarlar bana iyi ve kötü günde şans getirmesi için bir bileklik hediye etti. Bunu ömrümün sonuna kadar saklayacağım” diye konuştu.

Beşiktaşımız’ı daha önceden tanıdığını ifade eden Hırvat kalecimiz, “Beşiktaş’ı ve taraftarını daha önceden biliyorum. Standart Liege’de oynarken Beşiktaş ile karşılaşmıştık. Burada son derece etkileyici bir taraftar topluluğu var” dedi.

Beşiktaşımız’ın eski takımlarından daha önemli hedefleri olan bir ekip ve çok büyük bir Camia olmasının, bu tansferin gerçekleşmesinde etkili olduğunu da vurgulayan Runje, “Beşiktaş’ın Türkiye’de ve Avrupa’da çok önemli hedefleri var. Büyük bir teknik direktörle çalışıyoruz ve istediğimiz başarıları kazanacağımıza inanıyorum. Ayrıca Türkiye’yi tanıyan arkadaşlarım bana Beşiktaş’ın çok güçlü bir kadrosu olduğunu söyledi” diye konuştu.

Başarının temel taşının taraftar desteği olduğunu sözlerine ekleyen Runje, “Beşiktaş taraftarlarının takımlarından desteğini hiçbir zaman esirgemediğini duydum. Bunun iyi ve kötü zamanlarda da bu şekilde devam etmesini istiyorum” dedi.

Runje Fransa’da 3 kez Yılın Kalecisi Seçildi

Futbol yaşantısına Hırvatistan’ın Hajduk Split takımında başlayan Vedran Runje, daha sonra Marsilya ve Belçika’da forma giydi. Fransa’da oynadığı dönemde 3 defa “Yılın Kalecisi” unvanını kazanan tecrübeli eldiven, “Barthez’in Marsilya’ya gelmesi ile Fransa’daki görevimi tamamladım ve Belçika’nın Standart Liege takımına transfer oldum. Aynı başarıyı burada da gösterdim ve 2 kere de Belçika’da “Yılın Kalecisi” oldum” şeklinde konuştu.